Апартаменти та квартири: різниця

03.12.2021

Апартаменти та квартири: різниця

На ринку житлова нерухомість поділяється на кілька типів. На перший погляд, всі схожі між собою, але насправді мають відмінності. Різниця між квартирою та апартаментами особливо суттєва.

  1. Квартира відноситься до житлового фонду і може розташовуватися тільки в будівлях, призначених для житла.
  2. Апартаменти вважаються комерційною нерухомістю, можуть розташовуватися і в перебудованих будинках, оформлених як нерухомість офісного, готельного або комерційного призначення, і в типових житлових комплексах.

Тут напрошується питання: чи є сенс купувати апартаменти як власне житло? У цій статті ми намагатимемося відповісти на це запитання. До речі, якщо вирішили швидко купити квартиру в Києві, рекомендуємо звернутися до кращого агентства елітної нерухомості THE Capital.

Різниця між квартирою та апартаментами з погляду покупця

У процесі покупки квартири бере участь забудовник та покупець, але обидві сторони мають різні цілі та інтереси. Насамперед покупця цікавить ціна і права власності, а забудовник має на меті отримати прибуток і якнайшвидше пройти перевірку готовності до експлуатації об'єктів.

Читайте такожДовіреність на продаж квартири.

Розглянемо різницю між квартирою та апартаментами з погляду покупця, щоб визначити вигоду від придбання такого об'єкта.

  1. Головна відмінність та основний плюс такого типу нерухомості – ціна. Ціна квадратного метра в апартаментах на 15 – 20% нижча, ніж ціна метра у звичайній міській квартирі.
  2. Ще різниця між квартирами та апартаментами полягає в тому, що у апартаментах можлива лише тимчасова реєстрація, а квартира повністю переходить у вашу власність. Але незважаючи на те, що апартаменти є комерційною нерухомістю, власник має таке ж право проживати у них, як і у звичайній квартирі.
  3. Як інструмент для вкладення грошей та отримання доходу, даний вид нерухомості більш вигідний і попит на нього зростає з кожним роком. Апартаменти - це житло готельного типу, в них не можна жити протягом багато часу. Через цю особливість найчастіше апартаменти купують, щоб потім здавати їх в оренду.

Як видно з усього перерахованого вище, для покупця придбання такого об'єкта є досить вигідним.

Читайте такожПодатки при купівлі квартири.

Різниця між квартирою та апартаментами з точки зору забудовника

Апартаменти відносно новий вид нерухомості для України. Його появі сприяло законодавство, що вимагає від забудовників безліч зобов'язань. А саме:

  • будувати житлові будинки лише на призначеній для цього землі з особливим статусом;
  • враховувати специфічні норми будівництва житлових будинків;
  • забезпечувати мешканців нового району необхідною інфраструктурою.

Але головна проблема в тому, що для забудовника процес введення та прийому багатоквартирного будинку в експлуатацію, що стосується житлової нерухомості, відбувається набагато складніше, ніж у випадку з апартаментами, які не мають статусу житлових приміщень. Виходить, що за документами апартаменти будуть не житловими, а комерційними, але такі приміщення практично не відрізняються від звичайних квартир.

Незважаючи на те, що процес приймання таких будівель проходить простіше, девелопери зазвичай намагаються досягти при облаштуванні апартаментів не меншого рівня комфорту, враховуючи високі запити покупців. При облаштуванні апартаментів забудовник зобов'язаний забезпечити достатній рівень комфорту. Не тому, що цього вимагають будівельні норми і правила, а просто тому, що тимчасове житло без достатніх зручностей просто не знайде попиту. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість та отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.