Оренда чи покупка заміського будинку – що вигідніше?

09.11.2021

Оренда чи покупка заміського будинку – що вигідніше?

Кожен уявляє своє ідеальне житло по-різному. Для когось це невелика затишна квартира у центрі міста, а хтось мріє спокійно жити у великому приватному будинку, подалі від міської суєти та машин.

Тенденція останніх років показує, що тих, хто воліє життя за містом, стає дедалі більше. Тут чисте повітря, тиша та пташки співають. Зростаючий попит сприяв пожвавленню ринку заміської нерухомості, а також активному розвитку будівництва котеджних селищ як у межах міста, так і по області. Сьогодні українці можуть купити чи зняти заміський будинок, і не втратити при цьому комфортності міського середовища. Одночасно з будівництвом будинків, у селищі створюється інфраструктура, передбачена зручна транспортна розв'язка та територія, що охороняється.

Часи селищ, де в радіусі кількох кілометрів немає продуктових магазинів, а мешканцям доводиться миритися з перебоями електроенергії, води та опалення, минули. Сьогодні українці можуть насолодитися тишею та гармонією заміського життя, не переживаючи за ризик залишитися несподівано без світла та інших зручностей. До речі, якщо вирішили швидко купити квартиру в Києві, рекомендуємо звернутися до кращого агентства елітної нерухомості THE Capital.

Що вигідніше: купити чи винаймати заміський будинок?

Сьогодні українці сприймають заміську нерухомість не лише як альтернативне місце для сезонного відпочинку, а й як постійне житло. Власний заміський будинок означає більше особистого простору та гарну екологію. Але оскільки мати свій будинок – це дороге задоволення, все більше споживачів замислюються над питанням: чи краще купити заміський будинок чи знімати? Конкретної відповіді тут немає, адже різні люди мають різні можливості. Однак, давайте розглянемо плюси та мінуси покупки та зняття заміського будинку в оренду. 

Читайте такожДовіреність на продаж квартири.

До очевидних переваг покупки заміського будинку можна віднести:

  1. Виключне право. Ви купуєте право власності на житловий будинок і більше ніхто на нього не зможе претендувати. 
  2. Можливість здійснювати ремонт, реконструкцію та модернізацію. Іншими словами, ваш будинок – ваші правила. У своєму будинку можна робити ремонт на свій смак і в разі потреби перепланування.  
  3. Вільний політ фантазії. Ви можете обставити будинок на свій смак та вправі вибрати дизайн інтер'єру. Можете спокійно купувати меблі та техніку, і не думати, як їх надалі перевозити зі орендованого житла.
  4. Відсутність заборони утримання тварин. Ви можете завести домашнього вихованця і не одного. І вам не потрібно питати у когось дозволу, ви просто берете і заводите. Якщо ви живете в приватному будинку, у вас є своя ділянка, можна навіть завести собаку середнього, великого або дуже великого розміру, і побудувати для улюбленця вольєр чи будку на подвір'ї будинку. Цього ніхто не зможе вам заборонити. 
  5. Пасивний дохід. У разі потреби свій заміський будинок можна здати в оренду та отримувати добрий щомісячний або щодобовий дохід.

Єдиний мінус - купити заміський будинок далеко не кожній людині по кишені. І у такій ситуації оптимальним рішенням стане довгострокова оренда. Хоча ціни орендованого житла залишаються відносно високими для деяких орендарів, все ж таки вони нижчі і доступніші, ніж початковий внесок по іпотеці.

Читайте такожПодатки при купівлі квартири.

Вибір заміських будинків на ринку оренди великий, можна підібрати об'єкт у різних районах передмістя та області за доступною ціною. А всі нюанси проживання можна обговорити із орендодавцем. Більшість власників заміських будинків завжди йдуть назустріч орендарю з багатьох питань. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість та отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.