Як купувати квартиру на вторинному ринку?

25.11.2021

Як купувати квартиру на вторинному ринку?

Коли з'являється можливість придбати квартиру, люди постійно постають перед вибором первинного або вторинного ринку.

Найчастіше покупці орієнтуються виключно на ціну, тому більший інтерес викликають квартири на вторинному ринку. Крім нижчої вартості квадратних метрів, вторинний ринок нерухомості також має низку інших переваг перед «первинкою». Це насамперед:

  • Великий вибір: на відміну від новобудов - пропозиції є у ​​всіх районах. Крім того, вторинний ринок квартир у Києві представлений житлом у будинках різних серій: дореволюційні, «сталінки», «хрущовки», відомче житло, покращені серії та ін.
  • можливість одразу в'їхати – на вторинному ринку пропонуються квартири з ремонтом, а квартири в новобудовах найчастіше здають без оздоблення;
  • низька вартість комунальних послуг — у новобудовах комунальні платежі просто зашкалюють, а тарифи за комунальні послуги та утримання вторинного житла найчастіше нижчі;
  • менший термін оформлення угоди - термін оформлення угоди на вторинному ринку займає в середньому 30-45 днів;
  • розвинена інфраструктура — вторинну квартиру можна купити в районах, що сформувалися, з усталеною репутацією і розвиненою інфраструктурою, де вже є все необхідне: школи, дитячі садки, лікарні, магазини, ресторани та бари.

Вибір новобудови чи вторинного ринку – це дуже індивідуально. Переваги та недоліки є і в тому, і в іншому випадку. У статті ми розповімо про особливості покупки квартири, дамо рекомендації як безпечно купити квартиру на вторинному ринку та визначимо основні критерії вибору. Також розберемося, чому виникають ризики при покупці квартири на «вторинці».

Чим відрізняються квартири на «первинці» та «вторинці»?

Квартири на вторинному та первинному ринку купують приблизно однаково – 51 та 49%. Але фактори, що враховуються під час виборів, значно відрізняються. Для початку давайте розберемося, що означають терміни «первинна» та «вторинна» квартира:

  1. «Первинна» квартира — нерухомість, яка не була зареєстрована в чиїйось власності, а існує тільки на проектних і будівельних документах, навіть при будівництві будинку, що вже почалося.
  2. «Вторинна» квартира — нерухомість, яка перебуває у чиїйось власності.

На вторинному ринку представлений багатий вибір квартир, різних категорій та характеристик. Фахівці з нерухомості виділяють кілька типів, класифікованих за фізичними характеристиками та рівнем вартості:

  1. Низькоякісне житло - це квартири, розташовані в найстаріших і найчастіше малоповерхових будинках.
  2. Стандартне житло – квартири у типових будинках висотністю 5-16 поверхів.
  3. Комфортне житло - квартири підвищеної комфортності, розташовані в сучасних та типових будинках.
  4. Елітне житло - дорогі квартири, розташовані в елітних новобудовах у центрі міста. Як правило, подібні варіанти також мають у своєму розпорядженні облагороджену прибудинкову територію, паркінг, консьєрж і охорону.

Як бачите, на вторинному ринку квартира квартирі різна. Тому «вторинне» - не завжди синонім поганого, оскільки у вас є можливість купити житло в новому будинку з відмінним ремонтом, а не лише квартири у старій радянській споруді.

Читайте такожДовіреність на продаж квартири.

Які мінуси є у «житла, що було у використанні» і як правильно купувати квартиру на вторинному ринку?

Покупець житла на вторинному ринку спирається на такі критерії:

  • ціна та розташування квартири;
  • розмір квартири;
  • кількість кімнат;
  • місце розташування;
  • зручність транспортної розв'язки;
  • насиченість інфраструктури.

Вторинний ринок багато хто вибирає саме з метою заощадити. Але із співвідношенням «ціна/якість» на вторинному ринку все не так однозначно. Недорого вторинне житло може бути тільки в будинках старої споруди, в яких електричні мережі, труби та інші комунікації не змінювалися десятиліттями. Тому ні про які надмірності і підвищений комфорт не йдеться. Не розраховуйте купити житло вторинне комфорт-класу за доступною ціною. Краще подумайте про те, щоб купити квартиру на первинному ринку. Хоча вартість такого варіанту буде вищою, але при цьому ви отримуєте житло вищої якості та інші переваги: ​​упорядковані двори, чисті під'їзди, сучасні ліфти та інженерні комунікації, приємні сусіди тощо.

Читайте такожПодатки при купівлі квартири.

Якщо ви маєте намір купити квартиру саме на вторинному ринку, будьте готові до додаткових витрат, оскільки в цій справі без допомоги агента з нерухомості не обійтися. Це не означає, що без посередників вторинне житло практично неможливо купити. Але самі власники квартир воліють працювати з агентами, а не безпосередньо. А оплачувати роботу агента доводиться покупцям.

Як безпечно купити квартиру на вторинному ринку?

Купівля вторинних об'єктів менш ризикована, і вартість такої нерухомості нижча. Але все не так безнадійно. При купівлі «була у використанні» квартири майбутніх власників можуть очікувати «підводні» камені. І якщо їх не оминути, ви ризикуєте втратити і гроші, і квартиру. Фахівці рекомендують вивчити важливі відомості про вторинний об'єкт перед покупкою. Ви повинні знати, хто зареєстрований у квартирі, а також хто є власником в даний момент і раніше.

Під час проведення операції купівлі-продажу вимагайте у продавця пакет необхідних документів щодо квартири та її власників. Тільки так ви зможете убезпечити себе при покупці квартири на вторинному ринку. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість та отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.