Як вибрати котеджне селище

23.06.2021

Як вибрати котеджне селище

Якщо ви задумалися про покупку заміської нерухомості, необхідно врахувати кілька принципових правил пошуку та придбання будинку. Важливий момент – місце придбання.

У цьому матеріалі мова піде про те, як вибрати котеджне селище, оскільки саме така приватна нерухомість з кожним роком стає дедалі актуальнішою, а старі садівничі та дачні товариства поступово замінюються продуманими котеджними містечками. 

Чому котеджне селище

Котеджне селище забезпечений інфраструктурою, охороною, зазвичай тут організовані якісні дороги і близько розташоване транспортне сполучення. Злиття великого міста з низкою приватних будинків - це нормальне явище, особливо для розвинених європейських країн. Однак, незважаючи на масу переваг, про те, який котеджне селище вибрати і як повинен проходити цей процес, мало хто знає. Процедуру пошуку і придбання можна розділити на наступні стадії:

  • Вибір селища.
  • Подробиці ділянки, девелопера.
  • Підготовка до операції.
  • Реалізація угоди.
  • Рішення супутніх питань.

Обговоримо основні моменти.

підбираємо район

Який котеджне селище вибрати, можна дізнатися в мережі інтернет - це перший крок пошуку. Його слід систематизувати за параметрами:

  • Вкажіть критерії пошуку в форматі "від і до". Визначтеся з такими моментами, як: найближчим транспортний напрям (наявність шосе), відстань від великого міста, природа, вартість, статус і вік селища, кількість будинків в ньому.
  • Враховуйте умови проживання: наявність електричних потужностей з розрахунком мінімум по 7 кВт на ділянку, водопостачання, газопостачання, каналізації, охорони, прогулянкових зон.
  • Додаткові критерії. Добре, якщо у котеджного містечка є обслуговуюча компанія. Може бути важлива наявність єдиного архітектурного стилю або потрібен тільки ділянку без підряду на будівництво будинку.

Потім можна скласти подобу таблиці, куди потрібно вносити всі доступні варіанти з контактною інформацією адміністративних осіб. Зателефонувавши за вказаними телефонами, можна дізнатися всі подробиці про селище і можливості його перегляду у менеджерів. Під час розмови слід бути наполегливішими і не соромлячись задавати всі питання, які бажано записати заздалегідь. Це можуть бути моменти, пов'язані з комунікаціями, стадією готовності селища, термінами здачі і гарантіями. Все це дозволить порівняти об'єкти, що пройшли по вашим критеріям вибору, і визначитися остаточно.

вивчаємо селище

Як вибрати котеджне селище, не оглянувши його? Це неможливо, тому спочатку можна вивчити зовнішній вигляд проекту на офіційному сайті будівельної компанії. Це продукт, який супроводжує девелопер, тобто компанія, яка займається виробництвом будівельних об'єктів на всіх етапах будівництва. Тому на офіційному сайті обов'язково повинні бути фото, якщо їх немає, інтернет-ресурс покидайте без роздумування. Також на сайті повинні бути вказані:

  • Не тільки стільникові, а й стаціонарні телефони, які вказують на те, що компанія-забудовник велика.
  • Інформація про комунікації, інфраструктуру, дата початку та закінчення будівництва.

Окремо потрібно вивчити інформацію про девелопера в мережі інтернет. Дізнайтеся, скільки працює компанія на ринку, які відгуки покупців, наскільки великим є фінансовий портфель. 

Дзвінок в офіс девелопера

В процесі розмови з менеджером компанії ви повинні розуміти, що покупець завжди правий. Тому представник повинен розмовляти з вами максимально шанобливо, коректно, відповідати на питання швидко, розкрито, детально і без зволікань. Якщо це не так, про те, який котеджне селище вибрати, має бути ще подумати.

Пошук ділянки через агентство нерухомості

Робота з агентством нерухомості може спростити багато завдань. Як правило, великі компанії мають докладну інформацію про селищах на різних стадіях їх будівництва. Щоб ріелтору можна було довіряти, дізнайтеся:

  • Скільки агентство нерухомості працює на ринку.
  • Почитайте відгуки клієнтів.
  • Вивчіть інформацію про порядок роботи з клієнтами.

Наприклад, наше агентство нерухомості пропонує широкий вибір об'єктів в комфортабельних котеджних селищах. А при роботі зі своїми клієнтами ми укладаємо договір про співпрацю, тому інтереси наших клієнтів повністю захищені.

вибираємо будинок

Отже, самостійно або за допомогою ріелтора ви нарешті зупинилися на кількох об'єктах, які відповідають ваші критерії. Щоб остаточно визначитися з тим, як вибрати котеджне селище, потрібно на власні очі оглянути сподобалися варіанти. Кращий час для перегляду і реалізації угоди - демісезонні і зимовий періоди. Якщо котеджне селище вже готовий до експлуатації, будуть наочно видно огріхи будівництва, наявність зливової каналізації, проблеми з комунікаціями. Холодний період - найгірше, що може трапитися з обраним місцем проживання, тому якщо недоліки не знайдені, значить можна сміливо укладати угоду. Потім переходимо до обговорення таких моментів.

електрокомунікації

Попросіть оглянути на місці, як і де була проведена вся електрика. Дізнайтеся, де встановлена ​​трансформаторна будка, як проходить зовнішня лінія електропередач, чи є обліково-розподільні щити.

Водопровід 

Переконайтеся, що в селище проведено центральне водопостачання і воно в робочому стані. Іноді на об'єктах присутні нецентралізовані водозабірні вузли, які часто використовуються як резервне джерело води.

Дороги

В даний час багато компаній створюють селища на місці колишнього дачного чи садівницького об'єкта. Тому проблема з дорогами може стояти гостро, плюс до всього, часто порушуються норми дорожнього будівництва. Переконайтеся, що основна дорога селища має ширину не менше 4,5 метрів, через кожні 50-100 метрів повинні бути кишені. Зверніть увагу на кути поворотів, організацію під'їздів до дільниць.

газопостачання

Газифікація вже традиційно вважається одним із складних елементів комунікацій. Питання про те, яке котеджне селище обрати, відпаде саме собою, якщо на території відвідуваного об'єкта є центральне газопостачання, а не газгольдери або електрокотли. Практика показує, що й газифікації немає, її проводять через 2-3 року, гарантуючи реалізацію робіт умовами договору. До речі, якщо здумалися з купівлі нерухомості, рекомендуємо звернутися в наше професійне агентство елітної нерухомості THE Capital. 

Інфраструктура

Подивіться, чи є прогулянкові зони в селищі, зводяться чи дитячі та спортивні майданчики. Дізнайтеся, які об'єкти інфраструктури є або будуть будуватися відповідно до проекту.

Читайте такожЯк здати в оренду нежитлове приміщення

Охорона

Бажано, щоб вона була цілодобової з відділом мінімум з 4 чоловік. Краще, якщо це працівники приватного охоронного підприємства, у яких є всі засоби і навички охорони. Зверніть увагу на огорожу території селища і наявність шлагбаума. Тут же поцікавтеся, чи є обслуговуюча компанія у селища, так як її наявність може істотно спростити вирішення багатьох організаційних моментів вже в процесі проживання.

Читайте такожЗдача квартири в оренду: як правильно написати оголошення

Купуємо будинок в котеджному селищі

Перед тим, як вибрати котеджне селище остаточно і підписати договір про покупку вподобаного будинку, проведіть невелику експертизу документів по селищу і ділянці, а саме:

  • Уважно вивчіть договір купівлі. Документ повинен детально описувати купується житло з усіма комунікаціями та умовами проживання. Якщо об'єкт ще будується, то в договорі вказується перелік робіт, які компанія гарантує виконати до моменту здачі.
  • Переконайтеся, що компанія-будівельник має право діяльності на ділянці. Тобто в наявності девелопера повинні бути всі ліцензії та дозволи.

Таким чином, поетапний та неквапливий підхід до вибору котеджного селища гарантує придбання якісної нерухомості, в якій ви та ваша родина проживете багато років у комфортних умовах. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість та отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.