Кожен колись замислювався про власне житло. У великих мегаполісах під час вирішення питання про особистий простір жителі поділяються на два “табори”.
Одні вважають, що краще оформити оренду житла, яке сподобається, інші вважають за краще купити заповітні квадратні метри. Про те, що вигідніше, купити квартиру або винаймати, обговоримо в цій статті.
Плюси та мінуси купівлі квартири
Якщо ви думаєте, що краще, винаймати квартиру або купити, при більшому відмінюванні до другого варіанту рекомендуємо зважити всі позитивні та негативні моменти. Почнемо з плюсів:
- Куплена житлова площа буде СВОЄЮ, не потрібно буде доплачувати за орендну плату, ніхто не претендуватиме на ваші метри. Необхідно лише вчасно оплачувати рахунки ЖКГ та насолоджуватися комфортом.
- Ви можете робити ремонт у квартирі за своїми індивідуальними уподобаннями і навіть затіяти перепланування, якщо буде зручно. Також можна самостійно розробити дизайн інтер'єру без будь-якого дозволу.
- Можна підбирати меблі та предмети інтер'єру під свій смак із розрахунком на те, що нічого в майбутньому не потрібно перевозити з одного житла до іншого. Наприклад, спокійно купуйте габаритну техніку та встановлюйте вбудовувані меблі без остраху її пошкодження через постійні переїзди.
- В особистій квартирі можна заводити вихованців та запрошувати гостей, родичів у будь-який час — на це не потрібно дозволу третіх сторін.
- Особисту квартиру завжди можна здати в оренду, тоді нерухомість стане джерелом постійного доходу.
Перш ніж остаточно вирішити, купувати або винаймати квартиру, розберіться в мінусах придбання.
- Вартість. Сучасні квартири, навіть новобудови економ-класу, досить дорогі, особливо у великих мегаполісах. Навіть якщо ви захочете придбати житло на виплат від забудовника, все одно потрібен початковий капітал від 30% , а краще більше, тоді житло буде вигідніше в ціні. Є варіант оформити великий кредит у банку, але є ризик відмови. А якщо кредит схвалять, крім основного боргу доведеться сплачувати проценти, що нараховуються.
- Є ризик помилитися з вибором покупки. Здається, вибирайте квартиру та оформлюйте угоду. Проте на вторинному ринку є високий ризик шахрайства, а нове житло часто перетворюється на статус довгобуду. Крім того, в процесі проживання можуть виявитися недоліки, наприклад: у новому будинку дуже сильна чутність, а в старій споруді погані труби та електропроводка. До речі, якщо вирішили купити будинок у Києві, рекомендуємо звернутися до кращого агентства елітної нерухомості T.H.E. Capital.
Якщо ви роздумуєте над тим, чи зняти або купити квартиру, зверніть увагу на наступне:
- Уважно обирайте забудовника під час розгляду варіантів серед новобудов.
- Ретельно перевіряйте “прозорість” квартири, якщо сподобався об'єкт на вторинному ринку.
- Заздалегідь враховуйте, що незалежно від вибору, у купленій квартирі потрібно зробити ремонт, а це додаткові витрати.
Також з питанням про те, що вигідніше, купити чи винаймати квартиру, докладніше вам допоможуть розібратися досвідчені фахівці T.H.E. Capital.
Читайте також: Що таке самобуд і як його узаконити?
Переваги та недоліки оренди житла
Багато хто не може собі дозволити купити власне житло. У когось немає фінансових можливостей, а хтось планує переїзд до іншого міста або розглядає оренду квартири з інших особистих причин. Чому винаймати квартиру вигідніше? Відзначимо кілька переваг:
- Сучасний ринок оренди житла величезний — можна підібрати будь-яку квартиру в будь-якому районі міста за ціною, що відповідає бюджету. При цьому багато хто здає нерухомість вже повністю обладнану для комфортного проживання — є меблі, посуд, техніка. Тому не потрібно витрачати гроші на облаштування, достатньо завести особисті речі.
- Оренда дає волю. Для тих, хто не любить звикати до одного місця, питання про те, купувати квартиру чи винаймати, відпадає саме собою. Якщо набридло приміщення, змінилися обставини чи не влаштовують сусіди, завжди можна легко підібрати нове житло — вибір величезний. А ось переїхати з власної квартири не просто — процес дуже довгий і фінансовий.
- Оренда не потребує витрат на обладнання квартири. Звичайно, вартість оренди житла, наприклад, у Києві, досить висока. Однак вона не порівнянна з вартістю вторинної квартири або нової квартири, нехай навіть у розстрочку від забудовника. Тому після оплати оренди завжди можна витрачати гроші на власний розсуд, а не займатися ремонтом, покупкою меблів, техніки або іншими заходами, пов'язаними з облаштуванням приміщень.
Читайте також: Де краще купити квартиру: в новобудові чи на вторинному ринку?
Мінус оренди житла
- Пропонуючи винайняти квартиру, власники просять внести заставу, як правило, оплату за 1-2 місяці. Велика сума потрібна орендодавцю для того, щоб убезпечити себе від втрати мешканців та бути впевненими у достатності коштів, якщо раптом буде зіпсовано майно. У такому разі мимоволі замислишся, чи вигідно винаймати квартиру, оскільки ця застава не повертається при передчасному виїзді, і цей факт прописується в договорі оренди.
- Щойно ціни на ринку оренди підвищуються, плата за квартиру теж. У такому разі потрібно заздалегідь обговорювати цей момент та позначати у договорі.
- Окрім оренди доведеться відшкодовувати витрати на комунальні послуги. Тому до основної суми, що дає право на проживання, додаються рахунки ЖКГ. Зазначимо, що ціни на комунальні послуги періодично зростають.
- Якщо виникли труднощі на роботі або інші обставини, що тягнуть за собою непередбачені витрати, не завжди можна домовитися з орендодавцем про перенесення платежу.
- Немає впевненості у завтрашньому дні. Деяким потрібно мати своє житло, щоб бути впевненим, що жодні зміни не призведуть до несподіваного виселення.
Що краще, винаймати квартиру чи купити? Не можна дати однозначної відповіді. Багато залежить від фінансових можливостей та особистих обставин людини. У будь-якому випадку, якщо вам потрібно купити або винайняти квартиру, за професійною підтримкою ви можете звернутися до наших експертів. Підписуйтесь на оновлення нашого портал про нерухомість і отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.