Дубай VS США: ринок нерухомості

21.02.2024

Дубай VS США: рынок недвижимости

Емпайр-стейт-білдинг або Бурдж-Халіфа, Панамський або Дубайський канал, Статуя Свободи або Пальмовий фонтан – Далека Америка і ще віддаленіший від нас у плані традицій і вдач Дубай вражають своїми досягненнями і змушують туристів захоплюватися своїми достоїнствами. Але не всяка картинка така ж хороша, якщо подивитися на неї поблизу. Ніщо не розповість вам про ситуацію в країні краще за її ринок нерухомості. Він тонко відчуває перепади в економіці, а також демонструє рівень заробітку та потреб середньостатистичних громадян. Як ви вважаєте, яка з країн купається в іноземних інвестиціях, а яка ледве може дочекатися прибутку від своїх вітчизняних?

Клапок пустелі, що став оазисом: ринок нерухомості Дубая та його успіхи

Клочок пустелі, що став оазисом

Показники на ринку нерухомості Дубая не просто такі ж високі, як і всесвітньо відома Бурдж-Халіфа, але скоро перевершать навіть цю східну красуню. Темпи, з якими розвивається ринок в еміратах, справді шокують. Як повідомляє консультант з нерухомості Knight Frank LLP:

  • 2022 року було продано 28 об'єктів класу ультра-люкс (мінімальна вартість становить $25 мільйонів) на загальну суму $1,24 мільярда
  • 2023 року було продано 56 об'єктів класу ультра-люкс на загальну суму $2,27 мільярда

Інвестиції у своїй більшості зосередилися навколо найпопулярніших і найдорожчих районів – 22 з куплених об'єктів знаходяться на гілках Palm Jumeirah, а ще 15 – ndash; на вигинах морського коника острова Jumeirah Bay. Виходячи з цього, не дивно, що найприбутковішою угодою в 2023 році став продаж не вдома, але 5-кімнатної квартири площею 2039 м². Розкішні апартаменти в житловому комплексі Como Residences, розташованому на тій же Palm Jumeirah, пішли до свого нового власника за $136,2 мільйона.

Інтерес до розкішного життя та попит на нього не просто зріс, але збільшився вдвічі за рік. Причиною такого притоку інвестицій стала зацікавленість заможних іноземців та найбагатших людей світу у близькосхідному центрі туризму та бізнесу, яким став Дубай. Найчастіше купують нерухомість в еміраті представники Індії, Росії та наші з вами співвітчизники. Дедалі більше інвесторів з'являється з Монако та Китаю.

Слід зазначити, що підвищений інтерес саме до преміального сегменту виник нещодавно. Це нове явище на ринку з'явилося лише у 2022 році. До цього кількість проданих за рік об'єктів класу ультра-люкс ледь сягала 4. Девелопери, які звикли до потреб клієнтів, тепер розширюють свій портфель і додають до переліку проектів нові та розкішні пропозиції. Причинами, через які іноземних інвесторів цікавить емірат-самородок на березі Перської затоки, є:

  • ефективні методи боротьби з пандемією, які не дозволили їй поширитися територією ОАЕ
  • ліберальна візова політика
  • можливість стати резидентом ОАЕ при купівлі нерухомості на певну суму

Також чималу роль відіграє сам ритм життя дуба. Керівник відділу досліджень Близького Сходу із глобальної консалтингової компанії Knight Frank, Фейсал Дуррані, стверджує, що:

“Надбагаті люди з усього світу продовжують зупиняти свій вибір на Дубаї, при цьому головними чинниками тяжіння є спосіб життя у місті та відносно доступні розкішні будинки.”

Що обмежує ринок нерухомості країни “необмежених можливостей”?

Ринок нерухомості країни необмежених можливостей

Ринок нерухомості “Нового Світу” уподібнився стомленому від життя равлику, якого хоч і хочеться позбутися свого старого будинку, але не може. Горезвісна американська мрія лякає навіть самих американців, бо з перспективної мети перетворилася на крах ринку. Виходячи з торішньої ситуації, робити оптимістичні прогнози для 2024 року поки що зарано. було зафіксовано рекорд, який побив усі показники за останні 30 років. І цей рекорд аж ніяк не в позитивному сенсі. Показники купівлі житла опустилися до небачених позначок, на що не могли не вказати представники Національної асоціації ріелторів. Вони зазначають, що:

У 2023 році угод на продаж будинків було здійснено на суму $4,09 мільйона. Порівняно з результатами 2022 року це на 18,7% менше.

Помітний спад у будівництві та продажу житлових будинків спостерігався ще з кінця 2000-х років, тому таку безрадісну тенденцію вже можна назвати звичною. Але навіть аналітики, що змирилися з негативом, були вражені такими цифрами тому, що вони побили вже існуючі рекорди. Дані показники стали:

  • рекордно великим річним спадом з 2007 року
  • найслабшими з продажу житлової нерухомості з 1995-го року

Таким чином, ситуація на ринку є найгіршою за останні майже повні 30 років. Чинниками, які сприяли такому стану речей стали:

  • різке зростання ставок за довгостроковою іпотекою – ще наприкінці жовтня спостерігалося зростання на 7,79% за 30-річною іпотекою, що є найбільшим стрибком із 2000-го року. Поступове зростання почалося ще в 2022-му році, коли звичні цифри плавно збільшувалися, поки не стали вдвічі більшими
  • загальне зростання цін на квадратний метр – якщо брати середні національні показники, то купівля будинку в 2023 році зросла майже на 4,4% і обходилася американцям у $389,800. Стабільне зростання цін і раніше було характерним для ринку, поступово звужуючи коло потенційних інвесторів
  • мізерна кількість та низький рівень представлених на ринку нерухомості об'єктів – 2023-го року загальна кількість виставлених на продаж будинків доходила до 1 мільйона. З одного боку, це на 4,2% відсотка більше, ніж минулого року, але, з іншого боку, це все ще набагато нижче середньомісячного значення, що історично склалося, в 2,25 мільйона об'єктів. Нестача об'єктів різко відчувається, що можна судити після аналізу те, наскільки швидко продаються. Якщо зазвичай на продаж будинку йде до 29 днів, то у грудні більше половини представлених об'єктів було куплено менше, ніж за місяць. Багато гравців ринку, які бажають придбати будинок, просто не встигають це зробити через неймовірну конкуренцію.

Можливість купити будинок для себе та своєї сім'ї для багатьох американців стала просто недоступною через їхній матеріальний стан. Але навіть найзаможніші інвестори насилу можуть відшукати об'єкт, гідні того, щоб вкладати в нього свої заощадження.

Теплиться слабка надія, що цього року все буде не настільки погано. Віру вселяє те, що до грудня іпотечні ставки, що шокують, почали повільно, але впевнено опускатися, досягнувши вже 6,6% . Економісти вважають, що продовження зниження кредитних ставок призведе до збільшення попиту, як це зазвичай буває з початком весняного сезону. Ще більше оптимізму додають слова провідного економіста NAR (National Association of Realtors) Лоуренса Юна:

“Продажі за останній місяць, схоже, стануть дном, після якого в новому році неминуче почнеться зростання.”

Де українцям шукати прибуткові інвестиції?

Де українцям шукати прибуткові інвестиції

Зрозуміло, найбільш надійними будуть інвестиції у нерухомість рідної країни. Розуміння специфіки ринку, поінформованість із законодавчими та правовими нормами та банальне знання мови значно спрощують процес купівлі та комунікації з другою стороною. Особливо, якщо ви звертаєтеся за допомогою до перевіреного агентства. Якщо ви бажаєте розширити свої можливості та вийти за межі України, радимо вам починати з наших сусідів. Також не варто відмовлятися і від перспективного Дуба, який обирають для себе тисячі людей по всьому світу. Куди б ви не хотіли інвестувати, робіть свій крок на новий рівень разом із досвідченими експертами.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти