Щоб почати заробляти на своїй нерухомості, вам зовсім не обов'язково чекати на закінчення її будівництва. Вигідно інвестувати в квадратні метри і перепродати їх із чималим прибутком ви зможете ще доки працелюбний забудовник підбирає цеглу та відтінок майбутнього фасаду. Зацікавити покупця нашою новою темою теж не важко. Ви тільки уявіть: вже зараз ви можете купити квартиру, яка після введення будинку в експлуатацію, помітно зросте в ціни. Ви зможете створити затишне сімейне гніздечко або продовжити пошуки нового будинку, принагідно отримуючи прибуток від здачі в оренду або продажу старого. Заманливо, чи не так?
Переуступка, всі її переваги та підводні камені розкриються перед вами в рядках нашої нової статті.
Коротко і зрозуміло: що таке переуступка?
Чому б не використовувати слово набагато простіше і звичніше – перепродаж? Справа в тому, що:
Переуступка квартири – це договір, при підписанні якого попередній власник поступається своїми правами власності на нерухомість, що стала предметом його інвестиції.
Занадто складно? Пояснимо простіше: господар квартири поступається вам своєю можливістю бути першим, хто переступить поріг нового будинку і зможе вдихнути в нього життя за допомогою декількох дизайнерських хитрощів і вміло підібраних матеріалів.
Довіряй, але перевіряй
Бажання продати об'єкт на такому ранньому етапі зовсім не означає, що з ним щось не так. Ринок нерухомості, як і життя, досить мінливий. Комусь може знадобитися велика сума грошей для швидкого вирішення проблем, що спонтанно нагрянули. А хтось просто спочатку планував зробити своє придбання у спосіб швидко заробити без зайвих зусиль. Якою б не була причина продажу, це не означає, що вам варто сліпо вірити запевненням у тому, що придбання принесе тонни радості і ні грама клопоту.
Переуступка знаходиться на проміжній стадії між купівлею нерухомості на первинному та вторинному ринках. Тому ви повинні ретельно перевіряти всі можливі ризики та всіх учасників договору. Перед підписанням документів необхідно переконатися, що:
- у договорі між забудовником та продавцем не було порушень
- забудовник має всі необхідні дозволи на будівництво на конкретній ділянці
- девелопер надав дозвіл на перепродаж об'єкту в будинку, що знаходиться на стадії будівництва
- забудовник чітко дотримується термінів, і ви зможете отримати свою нерухомість у зазначений час
- дотримуються умови відчуження прав продавця на квартиру
Впоратися з таким обсягом робіт без кваліфікованої допомоги буде непростим завданням. Але ніхто й не каже, що ви маєте мужньо звалити все на свої плечі. T.H.E. Capital подбає про те, щоб вам не довелося витрачати свої нерви на бюрократичні формальності та юридичні тонкощі. Наша команда професіоналів розбереться з усім за лічені години.
Кому які документи готувати?
Для того, щоб купити нерухомість по переуступці, вам знадобляться лише паспорт, ідентифікаційний номер платника податків (ІПН) та згода вашої другої половинки, якщо ви пов'язані шлюбом. Якщо ви виступаєте в ролі продавця, доведеться підготувати значно більший пакет документів:
- паспорт та код (куди ж без них)
- договір, підписаний із забудовником, який підтверджує, що ви інвестували в конкретний об'єкт
- документ, який підтвердить, що ви заплатили забудовнику за нерухомість (потрібно надавати оригінали документів або квитанції)
- згода забудовника на переуступку
- згода інвестора
- свідоцтво про шлюб або розлучення та дозвіл чоловіка на продаж спільно нажитого майна
Після отримання та перевірки всіх необхідних документів, можна приступати до підписання. Окрім договору переуступки, новий власник також отримує:
- оригінал договору інвестування
- квитанції або документи про сплату інвестором забудовнику конкретної суми
- за потреби можна запросити згоду забудовника на переуступку
Маючи всі ці документи, покупець зможе захистити себе та свої інтереси у разі виникнення суперечок із будь-якої зі сторін договору.
Покрокова інструкція: від задуму до результату
Ви вже знаєте про те, на які нюанси слід звертати увагу і які документи доведеться підготувати, тому тепер вам залишається діяти за простою та зрозумілою схемою:
- Без дозволу від забудовника не може бути й мови про угоду. Почати варто з отримання.
- Перевірка репутації забудовника, його надійності та відповідності заявлених термінів будівництва дійсності.
- Перевірка забудовника на наявність необхідних дозволів для будівництва та відсутність судових позовів.
- Аналіз інвестора та його мотивів.
- Укладання договору за допомогою фахівців.
- Підписання заповітного документа.
- Засвідчення договору переуступки нотаріусом.
У пориві радості не слід забувати про справи насущні – про додаткові витрати, яких вам не позбутися. Сюди відносяться не тільки стандартні податки на купівлю нерухомості, а й комісія може вимагати забудовник за дозвіл на переуступку. Розмір її плати залишає від 1%до 5%. Оплачуватись ця сума може як продавцем, так і покупцем – все залежить від вашої домовленості.
Купувати чи не купувати? Відповімо на запитання разом!
Купівля нерухомості має бути свідомим рішенням. Переуступка є лише одним із можливих способів обзавестися своєю квартирою в Києві. Як і в будь-якого іншого, вона має свої переваги та недоліки.
➕ Ви закохалися у новий проект з першого погляду, але чи не встигли інвестувати в нього? Переуступка – другий шанс, який дозволить вам придбати бажану квартиру, навіть якщо забудовник вже розпродав всі доступні варіанти.
➕ Ціна за квадратні метри буде на 10-20%нижчою від ринкової тому, що будинок ще не введений в експлуатацію. Після завершення всіх робіт, ваше майно миттєво дорожчає без докладання будь-яких зусиль.
➕ Інвестуючи в проект, ви стаєте заручником часу – від довгоочікуваної квартири вас відокремлюють багато місяців, за які котлован перетворюватиметься на новобудову. На момент продажу об'єкта з переуступки багато робіт уже проведено, тому термін очікування значно менший.
➕ Вам не доводиться ризикувати, довіряючись обіцянкам забудовника. Попередній власник уже встиг переконатися, наскільки заявлені терміни відповідають дійсності.
➖ Виникли проблеми? Продавець тут ні до чого тому, що він був лише тимчасовим посередником між вами та забудовником. Тепер усі питання доведеться вирішувати безпосередньо з компанією.
➖ Готуйтеся до додаткових витрат – забудовник може з небажанням підписати дозвіл на переуступку та вимагати за свою згоду оплати комісії.
➖ Доведеться забути про розстрочку та виплатити всю суму за один раз. Винятки можуть бути у тому випадку, якщо йдеться про квартиру, яку купують в іпотеку.
➖ Разом з можливістю часткової оплати за іпотекою ви переймаєте на себе та всі зобов'язання за кредитним договором, укладеним між інвестором та банком.
У яку зі сторін схиляється чаша ваших ваг? Не мучте свою душу марними сумнівами – звертайтесь за допомогою до професіоналів. Експерти агенції T.H.E. Capital проконсультує вас по конкретному об'єкту і допоможе прийняти правильне рішення.