Диференційований чи ануїтетний– який би платіж ви не обрали, а результат буде однаковим. Якщо ви втрапили в іпотечне рабство, або й узагалі своїми ж руками загнали себе в грошову яму, ніякий хаус-хакінг справі не зарадить. Доведеться мужньо боротися з перипетіями долі аж до погашення іпотеки. Тільки не рубіть з плеча та не погоджуйтеся на продаж за вимушеною ціною. Цей відчайдушний крок все одно нічого не змінить та не поверне витрачені кошти. Принаймні повністю.
❝Підводні камені (No-Frills)– вислів для опису ситуації, коли позичальник винен за іпотекою більше, ніж вартує його нерухомість на ринку.❞
Як ви бачите, мова йде про дійсно не вигідну пропозицію, на яку міг погодитися хіба що інвестор-початківець, який зовсім не знається на ринку та його тенденціях. Аби ви не натрапили на підводні камені, ми наведемо вичерпний перелік причин, з яких вони можуть виникати:
- Зависокі відсотки по кредиту та інші невигідні умови. Перш ніж погоджуватися на іпотеку, порівняйте її умови з пропозиціями від інших банків та проконсультуйтеся з фахівцем, який знається на фінансових питаннях. Через свою необачність та наївність ви можете підписатися на іпотечне рабство навіть не розуміючи цього.
- Проблеми з об’єктом. Якщо ви прогледіли вагомі снаги, вартість об’єкта автоматично знижується, а витрати на його ремонт підскакують до небес.
- Зміни на ринку нерухомості, що ведуть до падіння цін. Ринок мінливий, як погода на початку вересня, тому перед укладанням угоди варто перевіряти його стан та прогнози на майбутнє.
Якщо вже у ваш невід втрапив чималий підводний камінчик, готуйтеся до наслідків:
- складнощі з продажем виникають одразу, оскільки навіть після успішної угоди ви залишитеся у боржниках перед банком;
- фактично у вас виникає так званий “негативний капітал” та не дуже гарна репутація, яка може вилізти боком у майбутньому;
- ви ризикуєте втратити ще не набуте майно, адже у разі не сплати іпотеки банк має повне право забрати його у вас.
Повірте, кредитори теж будуть не в захваті від вашого підводного каменю, адже він може ускладнити їм життя зайвими судовими спорами. Навіть у разі перепродажу майна з аукціону, позикодавець не компенсує матеріальний збиток, оскільки сума позики значно перевищує вартість об’єкта. Аби уникнути підводних каменів та проблем, пов’язаних з ними, зважте на такі опції:
- Рефінансування. Ви можете спробувати змінити умови договору за іпотекою, проте банки не завжди охоче йдуть на такі поступки.
- Програма модифікації кредиту. У деяких країнах передбачені програми державної підтримки, які можуть вплинути на умови кредитування.
- Короткий продаж. Власник може погодити з банком продаж нерухомості за ціною менше заборгованості за кредитом, аби пришвидшити процес уладнання справ.
Приклад використання:
— Ти наче у воду опущений.
— Так і є – я на самому дні.
— А можна менше драми та більше конкретики?
— Минулого року я взяв іпотеку на $250,000, а нині мій будинок коштує всього $200,000. Що це, як не підводний камінь?
Обирайте правильну компанію для дайвінгу в море нерухомості. Разом з нашими агентами ви оминете всі підводні камені та знайдете лише справжні перлини, будь то квартира, будинок чи комерційне приміщення.