Продаж за вимушеною ціною: сленг нерухомості від T.H.E. Capital. Урок №26

18.09.2024

Продаж за вимушеною ціною

І як тут не розплакатися, коли доводиться власноруч зменшувати свій прибуток? Мова йде навіть не про купівлю невдалого фіксера для подальшого фліпінгу. Та й не про проханукок з вибором майбутньої кеш-корови, а про значно більш прозаїчні речі. Причиною вашої фінансової невдачі на ринку нерухомості можуть стати прикрі обставини життя. Одна проблема породжує інші та змушує до радикальних дій… навіть собі на шкоду.

❝Продаж за вимушеною ціною (Distressed Sale)– продаж нерухомості за ціною значно менше ринкової.❞

На такий відчайдушний крок домовласники наважуються аж ніяк не по добрій волі. Їх змушують на це обставини, як правило, пов’язані з різкою нестачею коштів. Зовнішні чинники давлять на продавця і він нехтує зайвими купюрами на користь швидкості проведення операції. Це саме той випадок, коли час і дійсно дорівнює грошам – чим менше часу залишається, тим більше власники ладні зменшувати вартість. Головними причинами продажу за вимушеною ціною можуть бути:

  • фінансові труднощі. Економічні проблеми можуть бути пов’язані з боргами, а зокрема з потраплянням до іпотечного рабства. У таких ситуаціях продаж майна є чи не єдиним способом вийти зі скрутної ситуації;
  • розлучення чи поділ майна. Спільно нажите нерухоме майно значно важче поділити, ніж побутові речі. Часто подружжя може дійти згоди та продати спільну нерухомість, аби поділити кошти, проте бувають і такі випадки, коли співвласники вимушені перепродати свою долю за безцінь, оскільки в них просто немає альтернатив;
  • банкрутство. Коли терміни сплати по кредитам проходять, на порозі з’являються колектори. Нерідко продаж майна стає вимушеним кроком для погашення значних боргів;
  • примусовий продаж. Якщо з якихось причин нерухомість перебуває під арештом чи й узагалі конфіскована, її можуть примусово виставити на продаж на аукціоні за мінімально допустимою ціною.

Для господаря продаж за вимушеною ціною є справжньою катастрофою, а от для інвестора зовсім навпаки. Скрутні обставини іншої сторони дозволяють йому отримати непогане приміщення за напрочуд приємну суму. Але не варто забувати, що така угода обтяжена певними ризиками, пов’язаними з юридичними проблемами, станом майна тощо.

Приклад використання:

— Сподіваюся, тобі вдалося розплатитися з боргами?

— Ні, я так і не знайшов іншого виходу, тому виставив квартиру на продаж за вимушеною ціною. Тепер доведеться знову переїздити до батьків.

— Який жах! Тримайся та не вішай носа, все ще налагодиться.


Ми завжди наголошуємо на тому, що знайдемо ідеальний варіант саме під ваші потреби, тому не ризикуйте всім для купівлі об’єкта, який вам не по кишені. Якщо грошей не вистачає на житло мрії, розпочніть з купівлі однокімнатної квартири та її здачі в оренду. Всього за кілька років вам вдасться накопичити решту суми, аби повернутися до нас та змінити дохідну однушку на бажану трикімнатну красуню.

За кілька років накопичити решту суми

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти