Сквоттер: сленг нерухомості від T.H.E. Capital. Урок №42

15.01.2025

Сквоттер

Шахраїв на ринку оренди та продажу завжди вистачає. Підводні камені та снаги легко сховати за красивими словами та фейковими фотографіями в оголошеннях. Це ви вже добре навчені нашим блогом, що вірити солодким обіцянкам не варто, проте, на жаль, і досі залишається чимало шукачів житла, які через свою необізнаність та банальне бажання зекономити зайву тисячу заганяють себе в грошові ями чи прирікають на заморожені угоди. Сьогодні ми хочемо розповісти вам про інші незаконні оборудки, до яких вдаються недобросовісні гравці ринку нерухомості. Цього разу мова піде не про підписання угод, а про збереження та захист вже наявного майна.

❝Сквоттер (Squatter) – людина, яка без відома чинних власників незаконно займає покинуту нерухомість чи таку нерухомість, яка тимчасово не використовується.❞

Сквоттинг може мати місце як у сільській місцевості, так і в мегаполісі. Якщо в першому випадку мова здебільшого йде про сезонний сквоттинг, коли жертвами зловмисників стають дачні ділянки, то в другому дане явище відображає економічні проблеми, які стають причинами того, що власники вимушені переїздити та покидати своє житло напризволяще.

Сквоттерами здебільшого стають безхатьки, проте інколи цей феноменом є відображенням своєрідного соціального протесту проти того, що попри високу вартість нерухомості вона не є таким вже обмеженим ресурсом та частенько простоює без діла. Жертвами безхатьків та людей з сумнівною ідеологією стають закинуті чи залишені без нагляду будівлі. Це можуть бути як житлові, так і комерційні об’єкти. У більшості випадків горе-власник після свого повернення може прогнати непроханих гостей, проте у деяких країнах діє закон про так зване “давнє володіння” (Adverse possession), відповідно до якого особа, яка тривалий час мешкала в конкретному об’єкті та виконувала певні умови щодо його утримання, може претендувати на його право власності.

З точки зору нового мешканця, сквоттинг має такі переваги:

  • вирішення проблеми тимчасового житла;
  • зменшення кількості покинутих та занехаяних будівель;
  • можливість повторно використовувати приміщення.

Явище сквоттингу було популярним у Європі в 1960-1980-х роках, коли молодь використовувала вільні приміщення для організації соціальних заходів та переобладнання їх у творчі простори. В Амстердамі та Лондоні рух сквоттерів відігравав чималу роль в соціальній політиці, а в США він виник у результаті значного економічного спаду.

Для власників майна сквоттинг має виключно негативні наслідки:

  • ризик конфліктів із законом;
  • можливе погіршення стану нерухомості;
  • втрата контролю над своєю власністю.

Приклад використання:

— Тебе можна вітати з початком дачного сезону?

— Та де там. За зиму до нашого будинку залізли безхатьки, то мені ледь вдалося їх вигнати. Сквоттери проклятущі!


Будьте відповідальним власником та піклуйтеся про свою нерухомість. Немає змоги проживати, то здайте!

Людина, яка без відома чинних власників незаконно займає покинуту нерухомість

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти