Ніхто не застрахований від помилок, а тим більше людина, яка не має необхідних навичок та знань у конкретній галузі. Володіти будинком і розумно розпоряджатися ним – поняття аж ніяк не синонімічні. Успішні інвестори та підприємці звертаються до агентств з нерухомості не стільки задля економії часу, скільки заради своєї безпеки. Питання купівлі-продажу явно не є тією областю, в якій можна покластися на себе самого. Звісно, хто не ризикує, той не п'є шампанського. Але й навчаються, як правило, лише на власних помилках…
Неочевидні помилки продавця
Почати варто все-таки з очевидною – грошей. Розмір вашого прибутку залежить відразу від кількох факторів: тенденцій на ринку, розміщення та розмірів вашої нерухомості, наявності ремонту та його якості, а найголовніше – від вашої здатності правильно оцінити всі ці аспекти, не завищити вартість своєї хазяйської гордості і не занизити її з побоювань того, що не знайдеться покупець. Без належного досвіду ви можете лише спиратися на ціни подібних об'єктів, не враховуючи особливості свого. Професійний експерт напевно знає, як оцінити ваше майно так, щоб заявлені цифри були прийнятними обох сторін договору. Дивно, але від неправильної оцінної вартості залежить не лише ваш дохід, а й витрата. Докладніше про це ви дізнаєтеся в наступному розділі, а поки що представляємо вашій увазі інші помилки, яких ви можете допустити:
- будинок, квартира або будь-який інший об'єкт повинні бути підготовлені до перегляду. Покупець дає візуальну оцінку та складає на її підставі думку про весь об'єкт. Професіонали навчилися з першого погляду помічати дрібні дефекти, які потрібно виправити. Витративши кілька сотень на легкий косметичний ремонт або заміну деталей, ви збережете кілька тисяч прибутків.
- юридична сторона включає складання і перевірку чималої стоси документів. Довіреність, успадкування, співволодіння, право власності – крім самого договору купівлі-продажу, вам знадобляться ще й інші документи, серед яких є як базові, так і такі, які потрібні лише в конкретних випадках. Ви впевнені, що готові перекваліфікуватися на юриста для укладання лише однієї угоди? Перш ніж продати свою квартиру, потрібно знайти того самого покупця. Де і як розміщувати оголошення, які фото надавати і що писати про об'єкт – всі ці питання неминуче виникають у продавця, а з часом їх з'являється дедалі більше. Неправильна реклама прирече на провал навіть найкращу пропозицію на ринку
- гарантований успіх ваш будинок можете отримати у… шахраїв. Користуючись вашою поганою поінформованістю, вони легко схильні до себе і надають правдоподібні підроблені документи. Гравці ринку нерухомості завжди на чеку, тому шахрайство може торкнутися вас і з іншого боку. бачачи оголошення від власника, потенційний покупець схильний думати, що саме ви тут вовк овечій шкурі
- не зовсім шахрайство, але все одно неприємна річ – демпінг або дублювання вашого оголошення із заниженими цінами. Так чинять недобросовісні ріелтори, які прагнуть привернути увагу клієнтів красивою картинкою, щоб потім запропонувати їм схожий об'єкт зі своєї бази
Якщо цього переліку помилок недостатньо, ми можемо надати вам ще одну. Будь-який договір починається з комунікації. Експерт з нерухомості носить за плечима не лише багаж знань про ринок, а й навички ораторського мистецтва, переконання, побудови довірчого спілкування. Розуміння психології клієнта часом відіграє ключову роль роботі ріелтора. Купівля нерухомості супроводжується великими витратами та накладає чималу відповідальність на кожного, хто бере участь у цьому процесі. Тому важливо вміти привернути до себе людину і переконати її в правильності прийнятого рішення.
Чому продавець повинен платити?
Краще про податки ви дізнаєтеся від нас, ніж від незговірливих співробітників відповідної служби. Раніше ми знайомили вас з переліком додаткових витрат, які чекають на покупця. Але й продавцю доведеться заплатити за можливість заробити, хоч би як це дивно звучало. Рекомендуємо вам змиритися зі своєю долею і заздалегідь до всього підготуватися тому, що без сплати необхідних податків нотаріус не зможе підтвердити законність угоди, а тому вона так і не відбудеться. Хоча початок цього розділу і не був радісним, податок на продаж не такий страшний, як ми його малюємо. Загалом вам доведеться заплатити не так багато. Радість успішно закритої угоди з головою компенсує незначні витрати:
- державне мито складає 1%вартості квартири, але є свої нюанси… Результат експертної оцінки не завжди може співпадати з тією сумою, яка задовольнила обидві сторони договору. Якщо вам удалося продати свою квартиру дорожче, ми можемо лише щиро привітати вас. Але якщо офіційна ціна виявилася нижчою за оцінну вартість, радісного мало і не тільки через самий цей факт – вам все одно доведеться сплатити податок на велику із зазначених сум
- досить свіжі нововведення теж не грають вам на руку – тепер військовий збір потрібно платити як покупцю, а й продавцю. Його розмір, як і в попередньому випадку, залежить від вартості нерухомості і становить 1,5%від вашого прибутку. Але, знову ж таки, без нюансів не обійшлося. додатковий збір стосується лише тих, хто зобов'язаний сплачувати податок на доходи фізичних осіб
- цей податок для фізосіб стосується далеко не всіх, тому не поспішайте відраховувати купюри. Вам доведеться зіткнутися з ним лише в кількох випадках: а) цього року ви вже встигли здійснити продаж іншої своєї нерухомості (розмір податку – 5%); б) ви поспішили розпрощатися з майном, не проживши з ним душа в душу та 3 років (розмір податку – 5%)
Варто зазначити, що для кожного податку є свої винятки з правил та особливі категорії населення, яких додаткові витрати обходять стороною.
Як бачите, говорячи про можливі труднощі при самостійному веденні всіх процесів, пов'язаних з продажем квартири або вдома, ми хотіли не налякати, а застерегти. Сподіваємося, що знання, якими ми з вами поділилися, допоможуть вам уникнути помилок. Рекомендуємо не відчувати терпіння норовливої удачі та звертатися за допомогою до перевірених експертів. З нами придбання та продаж нерухомості знаходять зовсім інший зміст і з трудомісткого процесу перетворюються в коротку мить від першої зустрічі з ріелтором до останнього підпису на договорі.