Серед різноманіття варіантів житлової нерухомості багато хто віддає перевагу приватному будинку. Майже повна незалежність від сусідів та земельна ділянка відкривають перспективи для комфортного проживання будь-якої родини.
А якщо будинок зведений та оформлений грамотно, проживання в ньому може виявитися більш економічним, на відміну від квартири у багатоповерхівці. Проте ріелтори нашого агентства стверджують, що питання про те, як вибрати будинок, стоїть досить гостро серед потенційних покупців Проблеми виникають через приховані неполадки в інженерних комунікаціях, будівництві. Багато хто виявляє, що обране планування не таке зручне, як здавалося. Ці та інші моменти ми обговоримо у статті.
Як вибрати хороший будинок: основні критерії для покупця
Плануючи покупку будинку, перше, про що варто подумати — перевірка обраної нерухомості із залученням фахівців. На жаль, не кожен потенційний покупець може правильно оцінити якість фундаменту чи надійність усієї споруди. Майстер у сфері будівництва може досконало вивчити кожен нюанс, а якщо звернутися до нашої агенції, можна ще й не сумніватися у прозорості документів та угоди, оскільки досвідчені юристи оперативно перевіряють усі папери. Що ще потрібно врахувати, розмірковуючи про те, як вибрати будинок для покупки?
- Визначтеся з бюджетом, який ви готові витратити. Не забувайте, що потрібно передбачити витрати, пов'язані з переїздом, оновленням чи організацією обстановки. Крім того, у приватному будинку завжди є робота з комунікаціями, на земельній ділянці тощо. — все це також потребує витрат.
- Визначте мету покупки. Якщо будинок потрібний для постійного проживання, слід підшукати елітну заміську нерухомість, розташовану в екологічно сприятливому передмісті або взагалі в межах міста. Це дозволить витрачати мінімум часу на поїздки до центру, використовувати всі доступні можливості інфраструктури. У випадку, якщо приватний будинок купується для літнього відпочинку, краще віддати перевагу віддаленим районам, бажано поблизу водойми та лісу.
Який будинок вибрати: знаємо об'єкт
Питання про те, який будинок краще обрати, також слід вирішувати з технічного боку. Тобто потрібно враховувати стан будови в комплексі: починаючи з фундаменту та закінчуючи плануванням. Розглянемо всі моменти докладніше.
Оцінюємо фундамент
Будівництво будь-якої житлової будівлі починається зі складання проектної документації та закладання фундаменту. З першим питанням простіше — проект має бути складений відповідно до чинного законодавства. Насамперед потрібно перевірити наявність інформації про геологічні дослідження, проведені ще до початку будівництва. На підставі цих даних ведуться розрахунки та планування зведення фундаменту, тому дуже добре, якщо поряд є людина, яка може “прочитати” всю надану інформацію.
- Якщо фундамент зведений правильно, то будинок простоїть десятиліття.
- Фундамент, який закладено з помилками, через різні негативні зовнішні впливи в будь-який момент може потріскатися, дати протікання ґрунтових вод або перекоситися.
Помилки з фундаментом можуть призвести до утворення вогкості, плісняви, аж до руйнування будинку з неможливістю проживання. Окрім перевірки проектної документації, варто провести фактичний аналіз фундаменту за допомогою спеціального обладнання, якщо через його конструкцію це можливо.
Оцінюємо посадку будівлі на ділянці
Перед тим, як обрати приватний будинок, враховуйте, що український клімат різноманітний. Залежно від місця розташування будівлі, можна робити висновки про переважний клімат. Якщо йдеться про заміську нерухомість у районі Київської області, тут немає однозначної відповіді — довгі дощові тижні можуть змінюватися довгою посухою. Тому для будинку важлива правильна посадка на земельній ділянці залежно від боку світла та “троянди вітрів”. Також слід врахувати розмір віконних отворів, їх кількість та розподіл по всьому фасаду котеджу. Якщо будинок розташований грамотно, то сонце радуватиме вас від світанку і до заходу сонця. До речі, якщо вирішили купити будинок у Києві, рекомендуємо звернутися до кращого агентство елітної нерухомості T.H.E. Capital.
Звичайно, ідеальної посадки досягти дуже важко, але існує низка правил, яких дотримуються ще на етапі будівництва, наприклад:
- Південна сторона будівлі підійде для кімнат, які більшість дня заповнені сім'єю. Це може бути вітальня, їдальня, дитяча ігрова або зимовий сад.
- Північна частина будинку часто планується під гараж чи технічні приміщення, кухню.
- Західна частина — гарне рішення для комори, санвузла.
- Східна сторона котеджу — підійде для басейну та тренувального залу.
Вивчаємо підвал та гараж
У вирішенні питання про те, як вибрати хороший будинок, важливим моментом є перевірка стану гаража та підвалу. Додатково до цього списку можна додати льох, якщо такий є. Перше, що потрібно перевірити, — відсутність грибка, плісняви. Наявність грибкових поразок свідчить про те, що при будівництві допускалися порушення, а тому майбутнє життя з таким "сусідом" ні до чого доброго не приведе, а тільки стане причиною псування речей та погіршення здоров'я домочадців. Пояснюється це тим, що грибок і пліснява виробляють речовини, що спричиняють алергію, зниження імунітету, розвиток або загострення хронічних захворювань.
Перевіряємо інженерну систему
Переконайтеся, що власник будинку має проекти інженерних комунікацій, до яких належать:
- вентиляцію;
- опалення;
- каналізацію;
- водопровід;
- електрика.
Аварії відбуваються скрізь, навіть елітна нерухомість не застрахована від цього, тому має бути забезпечений простий доступ до всіх комунікацій. Робити це найпростіше за документами, щоб у разі чого не перекопувати всю територію біля будинку.
Вивчаємо роботу вентиляції
До вентиляції потрібно більш пильну увагу, оскільки від її якості та грамотної організації залежить те, чи буде повітря в приміщеннях завжди чистим та свіжим. Переконайтеся в тому, що внутрішньобудинкові мережі включають припливно-витяжну вентиляцію, оскільки вона позбавляє від неприємних запахів і забезпечує приплив зовнішнього повітря. В елітних котеджах іноді передбачено наявність вентиляційної системи з рекуперацією та зволоженням повітря. Рекуперація не дасть теплу залишати будинок, а зволоження виключить пересушування повітря.
Фахівці, розмірковуючи про те, як правильно вибрати приватну оселю, роблять висновки, що якщо вентиляція спроектована неправильно або зовсім відсутня, то жити буде не комфортно. Постійні запахи вогкості, їжі, старих речей створюють згодом такий “аромат”, що після кількох років проживання буде неможливим.
Сходи, планування
Це не дрібниці, а необхідний етап перевірки якості будинку. Сходи слід оцінити насамперед — вони мають бути зручними для частих підйомів та спусків, особливо коли в будинку житимуть діти. Параметри сходів зазвичай розраховуються, виходячи з кроку підйому, нахилу маршу та деяких інших факторів.
Читайте також: Де краще купити квартиру: в новобудові чи на вторинному ринку?
Важливо “приміряти” планування під себе: уявіть своє життя з таким розташуванням кімнат, зважайте на поведінку всіх домочадців. Обов'язково перевірте наявність комор та підсобних приміщень — будь-який будинок буде неповноцінним без них.
Матеріали, що використовуються у будівництві
Важливий момент у питанні про те, як правильно вибрати будинок, — матеріал усередині та зовні. Від цього залежить довговічність будови, внутрішній мікроклімат та здоров'я домочадців. Кращий вибір - екологічно чисті та натуральні матеріали. Відмінні варіанти - дерево, камінь, мармур як облицювання цоколя, гранітні доріжки, допускається внутрішнє оздоблення тільки безпечними матеріалами.
Таким чином, вибір хорошого приватного будинку — захід довгий, складний, який потребує професійної допомоги. Але коли йдеться про проживання у комфортних умовах на природі, варто витратити свій час на ухвалення правильного рішення. Підписуйтесь на оновлення нашого портал про нерухомість і отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.