Якщо ви категорично проти іпотечного рабства і ніякі диференційовані чи ануїтетні платежі не можуть вас підкупити, а мати свою квартиру все одно хочеться, вихід є! Щоправда, він доволі ризикований, адже ніхто напевно вам не скаже, чи вдасться вмовити продавця піти на поступки. Все залежить виключно від вашого красномовства, комунікативних навичок, переконливих аргументів та дрібки везіння.
❝Lowball offer (пропозиція нижче ринкової вартості) – термін, який у переговорах використовується для позначення об’єкта, вартість якого намагаються штучно занизити у порівнянні з ринковою чи оціночною.❞
Тобто lowball offer на ринку нерухомості можна назвати будь-яку квартиру, будинок чи об’єкт комерційної нерухомості, якщо потенційний покупець пропонує за нього суму значно меншу за вказану продавцем. На перший погляд може здатися, що у цьому немає сенсу, адже власник розраховує на конкретний розмір прибутку і відступатися від своїх планів не буде. Проте… трапляються різні ситуації, тому варто детальніше розглянути особливості пропозиції нижче ринкової вартості.
Роблячи сміливу пропозицію, що не відповідає встановленій ціні, продавець намагається промацати ґрунт, так би мовити. Можливо, власник погодиться трохи поторгуватися і знизити вартість хоч і не до бажаної, проте то більш приємної. Особливо доцільним lowball offer буде тоді, коли господар квадратних метрів бажає якнайшвидше продати своє майно з тих чи інших причин. Тоді він більш охоче піде на поступки, адже серед його пріоритетів найперше місце займає саме час, а не гроші. Отже, якщо ви зробили пропозицію нижче ринкової вартості, варіантів розвитку подій може бути декілька:
- власник погодиться і вигідна угода буде у вас в кишені;
- господар може запропонувати іншу ціну, яка стане золотою серединою;
- продавець відмовить і на цьому ваша співпраця або закінчиться, або доведеться викладати повну суму та забути про економію;
- занадто занижена пропозиція може образити власника і тоді він більше не забажає вести з вами переговори;
- занадто нахабні та часті пропозиції з вашого боку до різних власників можуть негативно вплинути на вашу репутацію на місцевому ринку нерухомості.
Лоуболлінг є доволі ризикованою стратегією, тому не радимо самостійно випробовувати вдачу. Експерти з нерухомості вміють знаходити підхід до людей, тому зможуть більш делікатно запропонувати іншу ціну та вийти з конфліктної ситуації в разі її виникнення.
Приклад використання:
— Ох, цей будинок так мені подобається, але ціна кусається.
— Може, спробуй застосувати стратегію lowball offer?
— Це як?
— Сходи на перегляд і запропонуй власнику дещо занижену ціну. Можливо, він погодиться на компроміс і зменшить її хоча б трохи.
— Дякую за пораду. Сподіваюся, це спрацює.
Щоб ціни не кусалися, а продавці не ображалися, звертайтеся до експертів з нерухомості від T.H.E. Capital. Ми навіть елітну квартиру в центрі зможемо знайти за помірною вартістю.