Перша оренда квартири: допомога новачкам

17.11.2023

Счастливый арендатор квартиры получает ключи впервые

З валізою під пахвою та відвагою на обличчі ви рішуче йдете назустріч свободі та незалежності у стінах своєї першої орендованої квартири< /a>? Тоді ви не помилилися статтею та потрапили точно за адресою. Ми допоможемо вам зробити усвідомлений вибір та не наламати дров. Ми покажемо, що модний інтер'єр та розташування в центрі ще нічого не вирішують, якщо щодня вам доводиться з Подолу їздити на Позняки. Як бути об'єктивним, скрупульозним і не дати поклику серця затуманити розум – про все це ви дізнаєтеся всього за кілька хвилин прочитання.

І пам'ятайте, що ви завжди можете звернутися за консультацією до експертів T.H.E. Capital, щоб не проходити весь цей шлях одному, а заручитися підтримкою та знаннями професіоналів.

На якій квартирі зупинити свій вибір?

Центр Києва вабить різноманітними пам'ятками та закладами. Його архітектурні шедеври, історичні пам'ятники та краєвиди на широкий Дніпро спокушають і туристів, і місцевих. Але це не означає, що кожному підходить життя у самому серці столиці. При виборі житла ви повинні покладатися на свої смаки, потреби та можливості. Щоб орендувати правильну квартиру у правильному місці, вам слід звертати увагу на такі важливі нюанси:

  • переосмисліть свій порядок дня – робота, навчання, курси, додаткові заняття або спортзал з улюбленим тренером можуть стати “якорем” у питанні вибору локації
  • виходячи з тих самих своїх щоденних турбот, оцініть доступність транспортної розв'язки і те, наскільки швидко і комфортно ви зможете добиратися до потрібного місця
  • преміум, бізнес, комфорт – Сьогодні на ринку представлені сучасні житлові комплекси різних класів. Залежно від обраного рівня “престижності”, ви можете розраховувати на додаткові послуги на території ЖК
  • якщо комплекс, що сподобався, може похвалитися власною інфраструктурою, вам не доведеться турбуватися про шляхи вирішення повсякденних проблем. В іншому випадку вивчіть місцевість і переконайтеся, що всі необхідні магазини та установи знаходяться в межах пішої досяжності

Якщо з місцем ви визначилися, саме час переходити до перегляду квартири. Красиво зняті фотографії не дають повного уявлення про реальність, тому обов'язково завітайте до своєї потенційної обителі з пізнавальним візитом. Дивіться не тільки на поверхню, але й углиб – дізнайтесь про якість роботи всіх комунікацій та сантехніки, перевірте крани та побутову техніку, огляньте меблі та стіни на предмет пошкоджень. Переконайтеся, що тут є все, що вам знадобиться. А якщо чогось не вистачає, не соромтеся запитувати у власників, чи зможуть вони привезти посуд, ковдри або праску. Всі ми чудово знаємо, що таке побут, тому такі питання нікого не збентежать, а лише покажуть ваш серйозний настрій та готовність жити саме тут.

Поетапно ми все більше заглиблюємося у вивчення квартири під оренду. Саме час заглянути у документацію. Докладніше про те, на які документи варто звертати увагу і як оформлювати угоду, ми розповімо в наступних розділах, а поки що хочемо акцентувати вашу увагу на заборгованості з комунальних послуг. Декілька бракуючих гривень на рахунку комунальних служб не стануть приводом для тривоги. На відміну від тисяч. Щоб переконатися в тому, що нерухомість не знаходиться під арештом, що одного дня не відключать електрику або воду і що власник не спробує частину своїх боргів скинути на вас, скористайтеся сайтом Міністерства Юстицій і подивіться, наскільки справно тут платили за рахунками весь цей час.

Орендодавець VS Власник – 2 у 1 чи 2 у 2?

Далеко не завжди та людина, з якою ви листуєтеся на предмет квартири і зустрічаєтеся в її стінах на перегляді, є безпосереднім власником. Власники такі ж люди, як і ви, тому часто користуються допомогою професійних ріелторів або близьких, щоб не порушувати свої плани і не втрачати потенційних орендарів. У цьому немає нічого соромного, та й досвідчений експерт набагато краще знає, на яких нюансах варто акцентувати увагу, щоб відразу зацікавити вас і показати апартаменти з найкращого боку. Ось тільки наскільки ви впевнені в тому, що людина, з якою ви мило спілкуєтеся, чи справді є представником господаря квартири?

Якщо особистої зустрічі з власником не передбачається, його представник повинен мати на руках документи, які б підтверджували те, що він має право розпоряджатися нерухомістю. Нотаріально завірена довіреність – тільки вона зможе розвіяти у вашому серці сумніви та побоювання.

Перед підписанням договору також дуже важливо дізнатися, хто є юридичним власником квартири, адже він має право її здавати. Для більшої впевненості ви можете попросити надати вам наступні документи, що підтверджують право власності та доброчесність людини, у квартирі якої ви збираєтеся провести найближчим часом:

  • договір купівлі-продажу
  • технічний паспорт
  • витяг з державного реєстру

Ви можете перевірити власника та самостійно, скориставшись електронним реєстром нерухомості. Для цього ви можете встановити програму “ДРРП”, першого в Україні мобільного реєстру, або зайти на державний портал “Дія”. Раніше ми розповідали вам про те, що такими нехитрими способами можна дізнатися, хто прописаний у квартирі. Ця інформація не буде зайвою – співвласники та люди, прописані в апартаментах, які ви маєте намір орендувати, повинні письмово підтвердити свою згоду на все це дійство. Так ви уникнете можливих конфліктних ситуацій та неприємних розглядів.

Застарілі формальності чи гарантія безпеки?

У багатьох сферах вже давно вирішили відмовитися від паперової тяганини та інших атрибутів бюрократії. Але тільки не в нерухомості. Підписання класичного договору оренди є обов'язковим. Якщо ви, звичайно, хочете заплатити за щасливі місяці свого життя, а не за першу та останню зустріч із так званим “власником”. Крім того, що цей договір убереже вас від шахраїв, він також допоможе заздалегідь передбачити можливі проблеми та шляхи їх вирішення та внесе ясність в умови, на яких ви зможете жити-живати та все інше за списком.

Підписуючи договір, не забудьте включити до нього такі важливі пункти:

  • предмет оренди – що за квартира, де знаходиться, хто володіє та інше
  • термін, який ви збираєтесь щасливо прожити у вказаному об'єкті
  • розмір щомісячної орендної плати
  • умови передачі цієї самої плати власнику – хтось віддає перевагу банківським переказам, а інші хочуть все робити по-старому і отримувати готівку при зустрічі
  • права та обов'язки обох сторін, які крім базових пунктів включають також питання про можливі ремонти, поліпшення квартири та непередбачені ситуації
  • відповідальність сторін за порушення будь-яких умов
  • можливість та причини дострокового розірвання договору
  • дані про кожну із сторін (паспортні дані, прописка, ідентифікаційний номер платника податків)

На оформлення порядку передачі квартири в оренду або примітки до договору теж варто не полінуватися виділити час. Проведіть детальний огляд апартаментів, позначте всі можливі похибки, щоб відповідальність за дії інших не впала на ваші плечі. Спільно з власником вам доведеться прописати перелік того майна, яке разом із квадратними метрами на якийсь час стане вашим. Ви берете на себе відповідальність за все те, що отримуєте, тому маєте знати масштаби цієї відповідальності.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти