Приймання квартири в новобудові

13.05.2021

Приемка квартиры в новостройке

Існує міф, що щойно новобудову вводять в експлуатацію, тоді інвестори «видихають» і автоматично переходять до категорії повноцінних власників нерухомості.

Але зміна статусу зовсім не означає, що всі переживання позаду — прийом нової квартири потребує нових турбот та турбот. Не з чуток, багато хто знає, що найчастіше ремонт — ще той камінь спотикання, зайвий привід для розлучення подружжя і ворогування найнерозлучніших друзів, бо «з боку видніше». Смішний факт, виявляється не всі обізнані про те, що перш ніж передати квартиру в руки дизайнерів, малярів і плиточників, доведеться пізнати, що таке приймання квартири в новобудові і з чим її їдять. Цей етап ми розберемо на крихти, щоб зрозуміти як усе влаштовано.

Сам собі перевіряльник, чи чим «озброїтися» при самостійному прийманні квартири?

Забудовник, ймовірно і приємний малий, проте, отримавши від забудовника запрошення на огляд збудованої квартири, не обов'язково брати тортик Roshen. А що тоді? Ну, як мінімум: ручку та листок паперу. А також:

  • надійний та з потужним освітленням ліхтар;
  • будівельний рівень;
  • лазерну або звичайну рулетку;
  • куточок;
  • невеликі драбини;
  • кілька пляшок води та ганчір'я (їх можуть замінити вологі кухонні серветки та ганчірки з мікрофібри);
  • смартфон, телефон або фотоапарат;
  • маркер або кольорова крейда.

Цей перелік приймати як квартиру від забудовника універсальний. Однак у холодну пору року необхідно буде «озброїтися» тепловізором, який дозволить оцінити якість утеплення квартирних стін та вчасно помітити «містки холоду» у недозволених місцях. А якщо в договорі прописано ще й електророзведення, то прихопіть із собою тестер напруги.

Система - наше все, або прийом квартири у забудовника

Це не хаотичний процес, де ви просто окинули все оком, знизали руки, розійшлися. Фахівці настійно рекомендують виділити час, послідовно пересуватися від приміщення до приміщення і оглядати кожне з них за годинниковою стрілкою або проти неї. При цьому візуальний огляд йде у доповненні з використанням усіх вищезгаданих інструментів, які зроблять питання, як прийняти квартиру від забудовника набагато простіше. Так, наприклад, за допомогою рівня ви зможете оцінити рівність стін і підлоги, а також правильність монтажу опалювального обладнання, куточок стане в нагоді коли ви оцінюватимете геометрії кутів між стінами, віконними укосами, а також дверними отворами, ліхтар стане в нагоді для огляду санвузлів і т.д. .

Багато хто цікавиться, що звертати увагу при прийманні квартири без оздоблення, з чорновим ремонтом або «під ключ». Далі ми зібрали всі основні нюанси, на які майбутнім власникам квартири є сенс звертати найпильнішу увагу.

Як прийняти квартиру в новобудові з чорновим оздобленням

Найчастіше, передаючи інвестору квартиру з чорновим оздобленням або навіть «без оздоблення», забудовник все одно виконує частину оздоблювальних робіт. Ось зразковий перелік: 

  • чорнова стяжка підлоги
  • розведення системи опалення (монтується одразу з радіаторами)
  • встановлення вікон та вхідних дверей.

Це базові складові будь-якого житла і бажано, щоб вони були виконані вкрай якісно, а інакше бід у вигляді — затоплення, несправної проводки, а як наслідок — загоряння просто не уникнути.

Чеклист приймання квартири від забудовника з чорновим оздобленням

  1. Стіни.

Переконайтеся, що вони розташовані відповідно до плану квартири. Немає ніш, не передбачених плануванням, що вони не знаходяться під кутом один до одного, і що немає горизонтальних перепадів між підлогою та стелею. Якщо стіни виконані з цегли або газоблока, ретельно огляньте буквально кожен сантиметр кладки. Вона повинна бути акуратною і не мати наскрізних отворів, тріщин у блоках та щілин між. До речі, якщо щілини не повністю заповнені розчином, існує ймовірність того, що в майбутньому може з'явитися цвіль. Таким чином, якщо ця робота не буде виконана підрядником, орендарю доведеться робити її самостійно.

Важливо! Приймання квартири у забудовника передбачає перевірку вм'ятин, сколів чи виступів на бетонних стінах. Кут між стінами повинен бути однаковий скрізь і складати 90 градусів, для перевірки дотримання цієї вимоги можна використовувати куточок.

  1. Підлога та стеля.

Розташовані строго горизонтально, без ознак напливів і слідів потопу. Найбільш проблемні місця знаходяться під радіаторами опалення. Підлоги та стелі повинні бути з'єднані з навколишніми стінами, а також бути під кутом 90 градусів. Тут знову ж таки знадобиться куточок.

Якщо крізь підлогу та стелю проходять комунікації, необхідно ретельно забетонувати шов, щоб не пробити його. І, звичайно ж, на підлозі, стінах та стелі не повинно бути слідів крапель води. Ви ще тут? Так, приймання квартири від забудовника — дуже цікава справа, далі тільки цікавіше!

  1. Дверні отвори.

Не повинно бути значних відхилень шириною, горизонтальних або вертикальних. Ширину можна перевірити за допомогою рулетки (виміряйте отвір у кількох місцях), а правильність геометрії отвору можна перевірити за допомогою рівня та косинця.

  1. Радіатор.

Він має бути встановлений горизонтально, на відстані 3-5 см від стіни, 7-12 см від підлоги та 5-10 см від підвіконня (це можна виміряти за допомогою рулетки). Якщо радіатор регульований, клапан повинен працювати без зайвої жорсткості, але в той же час не повинен вільно бовтатися. На трубі, що веде до радіатора, не повинно бути слідів фізичної дії (вм'ятин або подряпин від ударів). Ваше приймання квартири у забудовника Київ може пройти без вашої участі, адже ви можете будь-якої миті звернутися до спеціальної служби.

  1. Вікна.

Рекомендується звернути особливу увагу як на конструкцію самого вікна, так і якість його виготовлення. По-перше, експерти радять уважно оглянути скло на наявність подряпин і тріщин, а також заводських дефектів (таких як бульбашки повітря або внутрішній бруд). Далі перевірте наявність на всіх вікнах штапиків та оцініть якість монтажу віконної фурнітури. Ручка повинна рухатися плавно і дозволяти легко відкривати та закривати вікно в будь-яких режимах (включаючи зимове провітрювання). Якщо папір неможливо витягнути при закритій стулці, значить, установка була виконана правильно і вікно герметично закрито, інакше необхідно налаштувати налаштування. Приймання квартири в новобудові з оздобленням передбачає перевірку якість установки вікон від А до Я, тому огляньте зовнішню сторону теж. На покритті рами не повинно бути подряпин або пошкоджень, а між стіною та рамою не повинно бути порожнеч або пробоїн.

Невелика порада від експертів: не нехтуйте "проходженням" рівня навколо балконної рами. Результат цієї простої дії не тільки здивує багатьох, але й заощадить гроші на заміні балконних блоків:) А також допоможе прийняти квартиру у забудовника, не залишивши зайвих питань та сумнівів.

  1. Вентиляція.

Перевірка вентиляції повинна проводитися при відкритих вікнах у режимі «зимового провітрювання». Процедура досить проста: розмістіть аркуш паперу над вентиляційним отвором. Якщо вона залишається притягнутою до входу каналу, то проблем із вентиляцією немає.

  1. Каналізація та водопостачання.

У варіанті «квартира без обробки» неможливо оцінити якість каналізації. Але у ванних кімнатах (ось де знадобиться потужний ліхтарик) і кухнях має сенс спочатку переконатися у наявності каналізаційної лінії з трійником для підключення випуску. І друге — перевірити відсутність сколів, тріщин та вм'ятин. Якщо начебто все переглянули, проте є в голові питання: на що ще звернути увагу при прийманні квартири в новобудові? То перевірте працездатність не тільки кранів холодної та гарячої води, а й запірної арматури.

  1. Електрика.

Тут візуально оцінити нічого не можна (крім точності встановлення розподільчого щита), а «тикати» в джерело підвищеної небезпеки викрутку-вимірювач все ж таки страшнувато. Це особливо правильно, якщо ви не ліцензований електрик. Тому для проведення такої перевірки рекомендується запросити експерта, він допоможе прийняти квартиру в новобудові швидше та ефективніше.

  1. Вхідні двері.

Її форму традиційно слід перевіряти за допомогою куточка та рівня. Крім того, корисно оцінити легкість надійності монтажу рами (між рамою і стіною не повинно бути щілин або наскрізних отворів), легкість відкривання замка (з точки зору налагодження механізму), цілісність обшивки, надійність фурнітури (а в деяких випадках і її наявність). До речі, щоб судити про якість встановлення вхідних дверей, достатньо спробувати відчинити двері на 45 градусів.

Як прийняти квартиру в новобудові з чистовою обробкою

Квартира з оздобленням означає, що житло повністю готове для майбутніх мешканців. Укладаються підлогові та настінні покриття (як правило, плитка, ламінат та шпалери), встановлюються міжкімнатні двері, ставляться віконні рами, встановлюється сантехніка у ванній кімнаті тощо.

Великої різниці між перевірками особливо немає, вона дуже схожа на перевірку квартири з чорновим оздобленням, проте варто не втрачати пильності і приділити увагу ще парі важливих нюансів.

Чеклист приймання квартири від забудовника з чистовою обробкою

  1. Плитка.

Плитка для підлоги і настінна не повинна «гуляти» — не полінуйтеся простукати кожен «прямокутник» хоча б кісточками пальців. "Глухий" звук означає, що за ним знаходиться порожнина, в якій накопичується конденсат і росте пліснява. Плитки повинні бути укладені рівно по геометрії, а також на одній висоті (без виступів та западин). Такі прості поради зорієнтують вас у питанні, як правильно прийняти квартиру в новобудові у забудовника. До речі, якщо вирішили? "3":{"1":0},"4":{"1":2,"2":16777215},"5":{"1":[{" 1":2,"2":0,"5":{"1":2,"2":0}},{"1":0,"2":0," ;3":3},{"1":1,"2":0,"4":1}]},"6":{"1":[{"1": 2,"2":0,"5":{"1":2,"2":0}},{"1":0,"2":0,"3" :3},{"1":1,"2":0,"4":1}]},"7":{"1":[{"1":2," ;2":0,"5":{"1":2,"2":0}},{"1":0,"2":0,"3":3} ,{"1":1,"2":0,"4":1}]},"8":{"1":[{"1":2,"2" :0,"5":{"1":2,"2":0}},{"1":0,"2":0,"3":3},{" ;1":1,"2":0,"4":1}]},"11":3,"12":0,"15":"Roboto, RobotoDraft, Helvetica, Arial, sans-serif","23":1}" data-sheets-hyperlink="https://thecapital.com.ua/prodazha-doma-v-kieve/">купити будинок у Києві, рекомендуємо звернутися до кращого агентства елітної нерухомості T.H.E. Capital.

  1. Шпалери та ламінат/лінолеум.

Шпалери повинні бути наклеєні рівномірно, щоб не було видно нахлестов або стиків. Зрозуміло, не повинно бути ніяких «бульбашок» і потеків клею. Ламінат має бути рівним, без скрипів. Плінтус щільно притиснутий до підлоги чи стіни, і з-під нього не виступає герметик.

  1. Двері та дверцята.

На що б ще подивитися під час приймання квартири в новобудові? Рекомендуємо перевірити якість конструкції та рівність всіх міжкімнатних дверей. Це схоже на перевірку вхідних дверей, про які ми говорили трохи раніше. Також слід звернути увагу на міцність дверної коробки, не повинно бути сколів та подряпин.

  1. Сантехніка.

Щоб перевірити роботу водопроводу, просто спустіть воду у бачку унітазу разів 5-6. Бачок не повинен протікати, але він повинен наповнюватись досить швидко, і не видавати зайвого шуму. Зверніть увагу на роботу зливів ванни, раковини та душу. Для цього заповніть їх водою (не повністю, але 10-20 літрів має бути достатньо) та оцініть інтенсивність стоку.

Важливо! Якщо ви при вході в свою квартиру ви побачите купу будівельного сміття (і не тільки його), так не мало бути. Усі сліди будівельного процесу мають бути вивезені забудовником.

Експерти з приймання квартири в новобудові України рекомендують проводити перевірку квартири повільно та ретельно. Навіть якщо представник забудовника намагається натиснути на вас і поставити в незручне становище («Скільки ще часу це займе, вже минуло півгодини, а у нас сьогодні ще десять перевірок»), ви можете оглядати приміщення годину, дві години, три години або стільки, скільки вам потрібно. Звичайно, не зайвим буде продовжити веселощі на цілий день:)     

Читайте такожЩо таке самобуд і як його узаконити?

Приймання нової квартири від забудовника, на що ще звернути увагу

  • Всі помічені дефекти повинні бути позначені маркером або дрібною, пронумеровані та сфотографовані та занесені до так званої "відомості дефектів", а також передані представнику забудовника після огляду.
  • Під час огляду не забудьте виміряти всі параметри приміщення, такі як висота стелі та площа стін. Запишіть (і сфотографуйте) усі показання лічильників, їх номери та факт наявності/відсутності пломб.
  • Якщо ви відчуваєте, що не можете знайти всі "огріхи" забудовника, зверніться до професіонала. На ринку існує безліч компаній, які оглянуть вашу квартиру до підписання акта приймання-передачі та перевірять наявність дефектів, допущених забудовником.

Вивчаємо договір та міряємо квартиру

Момент, коли вам пропонують підписати акт прийому-передачі та передати ключі від квартири, на яку ви так довго чекали і про яку так довго мріяли, є дуже емоційним моментом для більшості людей. І багато людей, які перебувають у цьому ейфоричному моменті, хочуть якнайшвидше стати повноправним власником та орендарем своєї квартири і не думають про те, як прийняти квартиру в новобудові з чорновим оздобленням та таких дрібницях, як нерівні стіни, відсутність розеток чи щілини у вікнах. А після того, як ейфорія проходить, їм доводиться гірко розплачуватися, виправляючи всі помилки забудовника власним коштом.

Коли ви приймаєте квартиру від забудовника, експерти радять переважно звертати увагу на те, що зазначено в договорі та чи відповідає перелік виконаних робіт умовам договору.

Наприклад, інвестор може не вимагати від забудовника стяжки на підлозі або штукатурки на стінах, якщо в договорі зазначено, що квартира буде здана без оздоблення. Однак, якщо в договорі зазначено, що балкон буде засклений, але насправді він не засклений, інвестор повинен вимагати проведення таких робіт від забудовника.

Зазвичай під час укладання договору співробітник БТІ обмірює квартиру, і якщо загальна площа квартири виявляється меншою або більшою за вказану в договорі, забудовник або покупець повинен доплатити або повернути гроші за зайві або відсутні квадратні метри і не паритися про те, як прийняти нову квартиру, адже у договорі все прописано.

Читайте такожДе краще купити квартиру: в новобудові чи на вторинному ринку?

Головне, щоб сума, яку доведеться заплатити за додаткові квадратні метри, була вказана на стадії підписання договору. Ви можете думати, що платитимете за тією ж ставкою, що й при покупці квартири, але забудовник може вимагати, щоб ви платили за поточною ціною.

Приймання квартири у забудовника на що звернути увагу при конфлікті, рекомендації адвоката.

Якщо все ж таки стався конфлікт із забудовником, то вам необхідно написати заяву на ім'я старшого керівника або іншої відповідальної особи з проханням усунути недоліки в квартирі, докладно описавши ті моменти, які вас не влаштовують. Ваша заява має бути прийнята, і ви повинні видати її копію. Ви також повинні надати термін для усунення недоліків. Тільки після того, як ліквідують, те, що не влаштовує, можна підписувати акт про прийом квартири від забудовника. В іншому випадку, після підписання акта, довести, що недоліки та будівельний шлюб – це справа рук будівельників дуже складна. Забудовник може згодом заявити, що інвестор не склав у момент підписання акта приймання-передачі претензії до компанії, а проблема з квартирою – це результат дій самого покупця після передачі квартири.

Тепер ви знаєте порядок прийому квартири від забудовника. Без спеціальної підготовки виявити шлюб та недоробки, та ще й «на око», без обладнання – дуже складно. Тому вирішуйте самі, наскільки ви готові витрачати на цей процес свій дорогоцінний час або краще звернутися в спеціальну службу, яка професійно проведе приймання вашого житла. У будь-якому випадку, хай прибуде з вами удача! Підписуйтесь на оновлення нашого портал про нерухомість і отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.

Не пропусти нові об'єкти
Не пропусти нові відеоогляди найкращих об'єктів нерухомості в нашому Instagram
Перейти
Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти