Скільки коштує переоформити квартиру в Україні 2021 року?

10.12.2021

Сколько стоит переоформить квартиру в Украине 2021?

Завершальний етап купівлі квартири - переоформлення права власності, що перетворює покупця нерухомості на її власника.

Якщо ви купили житло в новобудові або на вторинному ринку, необхідно звернутися до Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно та угод з ним. Це достовірна база даних про об'єкти нерухомості на території України. У цій статті ми розповімо, де реєструється право власності, скільки коштує переоформити квартиру та як правильно провести процедуру. До речі, якщо вирішили швидко купити квартиру в Києві, рекомендуємо звернутися до кращого агентства елітної нерухомості T.H.E. Capital.

Скільки коштує переоформити квартиру при покупці?

Купівля квартири радісна і водночас дуже відповідальна справа. Це не просто підписання кількох паперів та оплата, а ціла низка заходів, пов'язаних з оформленням нерухомості у власність та проведення з нею угод. Якщо ви купили квартиру в новобудові на ранніх стадіях будівництва, забудовник зобов'язаний повідомити вас про готовність будинку до передачі та підписати з вами акт прийому-передачі об'єкта пайового будівництва.

Читайте також: Довіреність на продаж квартири.

Так ви стаєте «власником» квартири, але без прав що-небудь з нею зробити. Наприклад, продати або подарувати, також ви не можете її обміняти на інше житло або заповідати будь-кому з родичів. Щоб мати можливість розпоряджатися купленою квартирою на власний розсуд, вам необхідно офіційно зареєструвати право власності на неї. Процес реєстрації майна має на увазі послідовне проходження наступних етапів:

  • збір документів;
  • оплата державного мита;
  • звернення до реєстраційної служби;
  • дозвіл складнощів;
  • видача свідоцтва.

Держмито, послуги нотаріуса, комісія ріелторів та житлових служб - ось неповний список додаткових витрат за реєстрацію права власності нерухомого майна. Але точно сказати, скільки коштує переоформити квартиру, не можна. Вартість процедури залежить від способу оформлення свідоцтва.

  1. За допомогою агентства нерухомості.
  2. Шляхом звернення до приватного чи державного нотаріуса.
  3. У центрі надання адміністративних послуг.

Загалом приблизна вартість реєстрації права власності на квартиру становитиме близько 5500 гривень.

Читайте також: Податки за купівлі квартири.

Мимоволі виникає питання: чи є спосіб переоформити квартиру на себе, в якому немає жодних додаткових витрат? На жаль немає. Навіть якщо ви бажаєте самостійно зайнятися процедурою оформлення, маєте сплатити державне мито. І це тільки в тому випадку, якщо ви переоформлюєте квартиру на себе. Власникам квартир, які хочуть переоформити житло на іншу людину, доведеться витратитись на податкові платежі. Слід зазначити такі варіанти переоформлення квартири:

  1. Обмін. Підходить для близьких родичів. Схема передбачає укладання договору міни.
  2. Переоформлення під час розлучення. Найчастіше укладається договір дарування чи купівлі-продажу. В окремих випадках — угода про майновий поділ.
  3. Переоформлення на неповнолітню дитину. Застосовується лише схема дарування.

У кожному конкретному випадку вартість переоформлення квартири на іншого власника в Україні буде різною. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість та отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти