Lowball offer може непогано шокувати продавця та навіть образити його занадто маленькою сумою. Кмітливі домовласники вирішили і собі здивувати продавців та “помститися” їм за несправедливі цифри. Справжній шок від кількості нулів у захмарній ціні отримав свою красномовну назву, яка йому ну дуже підходить.
❝Стікер-шок (Sticker Shock)– шок від занадто високої ціни на об’єкт нерухомого майна.❞
Він може виникати як через навмисно завищену вартість, так і через банальну необізнаність новачків, які вирішили зробити свої перші кроки на ринку нерухомості, навіть не дослідивши його як належить. Термін Sticker Shock нерідко зустрічається і в інших сферах, проте саме в нерухомості він розкривається на повну, адже тут мова йде про дійсно великі гроші. Шок від ціни виникає з кількох причин:
- необізнаність покупця. Якщо ви ніколи не цікавилися розцінками на квадратні метри та далекі від звання бомбера, ясна річ, що перше знайомство з ринком змусить ваші очі за лічені хвилини збільшитися в об’ємі до чайних блюдець;
- сила звички. Якщо ви раніше мали справу з ринком нерухомості іншої країни чи навіть міста, у вашій пам’яті чітко закарбувалися вже звичні числа. Різниця в цінах навіть між столицею та сусідніми регіонами буде доволі відчутною, тому попередньо варто заглибитися у питання, аби розуміти, чи дійсно вартість об’єкта завищена. Вона може цілком відповідати загальновстановленим правилам у конкретній локації, проте не вашій суб’єктивній картині ринку;
- зміни на ринку. Зростання та падіння попиту можуть бути доволі стрімкими. Подеколи інвестор банально не встигає за ними, тому раптовий стрибок цін може стати справжнім шоком для нього. Також варто враховувати економічну та політичну ситуації в країні, адже вони напряму впливають і на всі інші сфери;
- додаткові витрати. Стікер-шок може виникнути й через те, що покупець не врахував додаткові кошти, які йому доведеться залучити при оформленні та утриманні своїх новоспечених володінь. Окрім самої ціни, варто завчасно виділяти гроші на податки, пенсійні та воєнні збори, ремонт та страхування.
Стікер-шок може стати причиною того, що покупцю доведеться зменшити свої амбіції та розглянути інший об’єкт чи взагалі відмовитися від купівлі нерухомості.
Приклад використання:
— Я тільки переїхала до Києва і в мене стався справжній стікер-шок.
— Невже різниця у цінах на продукти така значна?
— Та ні, я про інше. Думала, що вже назбирала достатньо коштів для купівлі трикімнатної квартири, а виявилося, що мені ледь на однокімнатну вистачає.
— То візьми іпотеку та займися хаус-хакінгом. Так ти і омріяну квартиру купиш, і майже не будеш за неї платити з власної кишені.
Ми вам гарантуємо тільки приємний шок. Звертайтеся до наших експертів, щоб отримати професійну консультацію та підібрати для купівлі такий будинок, прибуток від здачі якого з’явиться у вашому гаманці швидше, ніж ви зможете клацнути пальцями.