Покупка квартир, що будуються, складають велику частку від загального числа угод на первинному ринку нерухомості. Це пов'язано з низкою причин:
- щодо невеликих цін на квадратний метр нерухомості;
- елітні райони;
- можливість сплачувати внески за квартиру частинами.
Все це вигідно для більшості жителів міст, тому інвестиції в новобуд є хорошим способом не тільки придбати майно за ціною, нижчою від ринкової, але й заробити на перепродажі квартири або здачі в оренду. У зв'язку з цим виникла потреба визначити, які саме права отримує інвестор, а також придумати спосіб врегулювати відносини, що виникають між ним та забудовником. Зумовлено це тим, що в інвестора, який вклав кошти в будівництво, немає і не може бути права власності на об'єкт, що будується. Тобто поки будинок не буде введено, він вважається будмайданчиком, а той, хто є замовником за договором підряду, є власником об'єкта. А між забудовником та інвестором укладається інвестиційний договір або договір купівлі-продажу майнових прав на нерухомість.
Читайте також: Здавання квартири в оренду: як правильно написати оголошення?
Це документ, який регулює взаємини інвестора та замовника будівництва. На його підставі інвестор отримує право стати власником майна в майбутньому, коли будинок буде добудовано та здано в експлуатацію. Здавалося б, все досить просто та прозоро, проте не варто забувати про ризики. Завжди є ймовірність потрапити на недобросовісного забудовника, який може не тільки не вкластися в обіцяні терміни здачі об'єкта або не закінчити його будівництво, але і піти на різні хитрощі після здачі об'єкта. Якими є особливості оформлення договору купівлі-продажу майнових прав на нерухомість і на що звернути увагу перед підписанням — про це ми докладно розповімо в цій статті. До речі, якщо здумалися з купівлі нерухомості, рекомендуємо звернутися в краще агентство елітної нерухомості T.H.E. Capital.
Особливості договору купівлі-продажу майнових прав на нерухомістьМайнові права на нерухомість - це суб'єктивні права учасників правовідносин, пов'язані з володінням, користуванням і розпорядженням майном. Зверніть увагу на формулювання ""суб'єктивні права"", тобто можуть матися на увазі будь-які права на майно, відмінні від права власності. Варто зазначити, що для забудовника – це найбільш вигідне, практичне та безпечне рішення, оскільки він передає майнові права на нерухомість інвестору лише при виконанні певних умов.
Читайте також: Як здати в оренду нежитлове приміщення?
Головна заковика в тому, що придбання майнового права на нерухомість не пов'язане зі здаванням об'єкта в експлуатацію. Тобто якщо забудовник не здасть будинок в експлуатацію, повернути гроші буде непросто. Тому договір купівлі-продажу майнових прав на нерухомість слід укладати з великою обережністю, щоб у інвестора в майбутньому не виникло жодних суперечок із забудовником. До інших особливостей також можна віднести:
- простість оформлення — полягає у простій письмовій формі і не вимагає обов'язкового нотаріального посвідчення;
- відсутність посередників та податкового навантаження – договір укладається безпосередньо між замовником та інвестором;
- майнове право на нерухомість передається забудовником інвестору не в момент підписання договору, а після 100% оплати та підтверджуються актом приймання-передачі.
На що звернути увагу перед підписаннямІнвестиції без ризику неможливі і тільки ретельна підготовка допоможе їх мінімізувати. Якщо ви вже вибрали об'єкт для інвестування, перед укладенням договору купівлі-продажу майнових прав на нерухомість необхідно скрупульозно перевірити:
- наявність повного пакету дозвільних документів забудовника;
- репутацію суб'єктів будівництва;
- судові або досудові провадження учасників будівельного процесу;
- наявність обмежень у користуванні земельною ділянкою.
Оцінити ризики, перевірити будівельну компанію та уникнути неприємностей після покупки вам готові допомогти фахівці компанії T.H.E. Capital. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість та отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.