Вибрати відповідальну бригаду робітників для ремонту — це ще виклик. Без затримок, з адекватною комунікацією, а головне — з повним розумінням і своєї справи, і ваших очікувань.
А оскільки найм хорошого підрядника обійдеться в кругленьку суму, багато власників нових квартир запитують, чи можуть вони самі відремонтувати квартиру з мінімальними витратами? Так, самостійний ремонт може заощадити вам гроші, але без необхідних знань та навичок ви не зможете отримати якісний результат, особливо коли завдання «капітального» характеру. До речі, якщо вирішили купити будинок у Києві, рекомендуємо звернутися до кращого агентства елітної нерухомості T.H.E. Capital.
Наприклад:
- заміна старих комунікацій та сантехніки
- вирівнювання поверхонь підлоги та стін
- перепланування приміщень зі знесенням/зведенням міжкімнатних перегородок
Читайте також: Що таке самобуд і як його узаконити?
Процесвибір підрядника
Один із ефективних способів відшукати підрядника – звернутися за рекомендацією до друзів та знайомих, які вже співпрацювали з тією чи іншою компанією та знають її можливості. Або ж можна вибрати професійну компанію з портфоліо своїх попередніх робіт, яке компанії часто розміщують на своїх сайтах разом з інформацією про компанію. А в соціальних мережах можна побачити не лише портфоліо, а й відгуки клієнтів. Як вибрати бригаду для ремонту квартири, який план роботи з підрядником?
- особиста зустріч із вибраним підрядником
- обговорення порядку ремонтних робіт
- укладення договору, в якому будуть прописані всі вимоги до якості робіт, обсяги та строки їх виконання, спосіб та строки оплати, види та вартість матеріалів, відповідальність сторін.
Важливо! Фахівці рекомендують прописувати у договорі збереження майна. Якщо необхідно буде доповнювати або змінювати договірні зобов'язання, необхідно, щоб кожна зі сторін підписала кожен новий пункт.
Читайте також: Де краще купити квартиру: в новобудові чи на вторинному ринку?
Послідовність робіт
Купити квартиру – це лише перший крок. Що далі, як вибрати фірму для ремонту квартири? Для того щоб створити максимально комфортний та функціональний простір, бажано розпочати із створення дизайн-проекту приміщення. Вже на початковому етапі ви зможете побачити, як виглядатиме майбутній інтер'єр, яка кольорова гама буде оптимальною, які матеріали необхідні і т.д.
На основі дизайнерського проекту та розрахунків вартості робіт, підрядник вибудовує порядок робіт.
- демонтаж існуючих конструкцій (у деяких випадках);
- вивіз сміття та закупівля матеріалів;
- монтаж прихованої проводки;
- вирівнювання підлоги, стін та стель;
- заміна та утеплення вікон, регулювання укосів та встановлення підвіконь;
- встановлення дверей;
- укладання плитки на підлогу та стіни;
- поклейка шпалер;
- монтаж всіх приладів.
Оплата та контроль
Для того щоб отримати те, що ви хочете, дуже важливим є управління будівництвом з боку підрядника. Контракт — гарантія того, що роботу буде виконано якісно та вчасно. Якщо вже давно ламаєте голову: як вибрати підрядника, то спираючись на цю статтю, ви зможете швидше вирішити питання. Підписуйтесь на оновлення нашого портал про нерухомість і отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.