Лізингбек: сленг нерухомості від T.H.E. Capital. Урок №34

13.11.2024

Лізингбек

Утнути таке може лише справжній бомбер. Цього разу мова піде не про спосіб щось купити, а, навпаки, про можливість вигідно продати своє майно, але при цьому ще й залишитися його частковим власником. Занадто складна схема? Можливо, проте за підтримки подвійного агента з агентства повного циклу провернути її можна на раз два.

❝Лізингбек (Leaseback)– така ситуація, за якої власник продає своє нерухоме майно, а згодом орендує його у покупця.❞

На перший погляд, цей вчинок може видатися дещо нелогічним, проте саме така подвійна угода дозволяє численним бізнесменам виходити зі скрутних становищ. Продовжуючи використовувати звичне приміщення для ведення справ, продавець вивільняє капітал. Такий механізм доволі часто застосовують компанії, організації та навіть окремі інвестори. Лізингбек також часто називають sale-and-leaseback або продажем зі зворотною орендою. Погодьтеся, ця назва значно зрозуміліша для необізнаного гравця ринку нерухомості.

Частіше за все вдаються до фінансового лізингбеку (Financial Leaseback). Він передбачає довготривалу оренду, аби діяльність компанії не постраждала, а покупець був упевнений в тому, що джерело його доходів не зникне. Також існує більш гнучка система оперативного лізингбеку (Operating Leaseback), за якої термін оренди значно коротший, проте за необхідності його можна подовжити.

До переваг лізингбеку відносять:

  • вивільнення капіталу – продавець швидко отримує велику суму для погашення своєї заборгованості, розширення бізнесу чи проведення інших нагальних операцій;
  • продовження використання приміщення – бізнес не зазнає жодних змін, оскільки він продовжує базуватися у рідних стінах;
  • оптимізацію балансу – чимала сума грошей із замороженого активу у вигляді приміщення переводиться на капітал, яким можна розпоряджатися на власний розсуд;
  • зменшення боргового навантаження – продаж дозволяє своїми силами розрахуватися з боргами замість того, щоб влазити у чергові кредитні стосунки з банком;
  • податкові вигоди – у деяких країнах орендні платежі можуть бути враховані як операційні витрати, що відповідно зменшує базу оподаткування компанії.

Покупець також має свої вигоди від такої співпраці. Він отримує довгостроковий стабільний дохід, надійного орендаря, який буде дбати про приміщення, та перспективу ще більшого збагачення, оскільки з роками вартість об’єкта може значно збільшитися.

Варто оговорити і певні ризики. Оскільки продавець більше не володіє майном, він може зіткнутися з тим, що його новий власник забажає розірвати стосунки чи підвищити орендну платню відповідно до змін на ринку. Покупець також наражає себе на певний ризик, проте на значно менший, – орендар може достроково розірвати договір, чим позбавить його заробітку на певний час до початку співпраці з іншою компанією.

Приклад використання:

— Як тобі так швидко вдалося відкрити новий офіс? У тебе ж наче були фінансові труднощі.

— Я просто продала свій старий.

— Як?! Та він же був таким гарним…

— Він таким і залишився, адже я його орендую у нового власника. Лізингбек, крихітко!


Завдяки лізингбеку ви опинитеся у безпрограшній ситуації, тому годі гаяти час – мерщій обирайте приміщення у Києві. Ваша кав’ярня чи манікюрний салон занадто довго залишалися плодами уяви. Зробімо їх реальними!

Манікюрний салон

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти