Чи можна прописатись в апартаментах?

06.12.2021

Назва «апартаменти» знайома багатьом, проте цей формат нерухомості викликає кілька питань. Наприклад, чим вони відрізняються від звичайних квартир, чому ціна на них менша і як прописатися в апартаментах.

Мабуть, варто почати з визначення сутності самого поняття «апартаменти». Це комерційна нерухомість, яку використовують для тимчасового житла, оренди, прийому гостей. Тобто, від звичайної квартири апартаменти відрізняються лише статусом, а по суті це повноцінне житло. У такому разі, чи можлива прописка в апартаментах? До речі, якщо вирішили швидко купити квартиру в Києві, рекомендуємо звернутися до кращого агентства елітної нерухомості T.H.E. Capital.

Вже кілька років прописка в Україні скасована і замінена на реєстрацію, яка буває постійною або тимчасовою, на термін перебування. Апартаменти — це насамперед комерційна нерухомість, а їхній правовий статус повністю не визначений. Проживати в них можна зовсім без прописки, і це не вважатиметься порушенням. Але бути зареєстрованим потрібно. Якщо тимчасової прописки не буде, то можуть відмовити в медичних послугах, не прийняти дитину до школи, дитячого садка, відмовити в кредиті, не прийняти на роботу або виселити з квартири.

Читайте також: Довіреність на продаж квартири.

У яких апартаментах не можна прописатися?

До апартаментів відносять такі види житла:

  • апарт-готелі;
  • прибуткові будинки;
  • кондомініум готелів;
  • апартаменти у багатофункціональних комплексах.

Також апартаменти поділяються на 4 класи:

  1. Клас А. Житлова кімната, суміщена з кухнею. У приміщенні також є санвузол. Площа такого об'єкта не перевищує 40–50 квадратних метрів.
  2. Клас B. В апартаментах є 2-3 житлові кімнати. Кухня може бути окремою або поєднаною з вітальнею, обов'язковий сантехнічний вузол.
  3. Клас C. Це житло площею понад 100 квадратних метрів з 3–5 кімнатами.
  4. Люкс. Апартаменти із двох кімнат, санвузла, кухні. Вони розташовані в пентхаусах хмарочосів, на березі моря або інших престижних місцях. Додатковим параметром, який дозволяє житлу ставитись до люкса є дороге оздоблення.

Прописатися можна в апартаментах, що належать до готелю або подібному закладу. Якщо апартаменти розташовані в офісній будівлі, промисловій зоні або на території інших комерційних об'єктів, у них не можна прописатися — ні постійно, ні тимчасово.

Тимчасова прописка в апартаментах

На ринку новобудов все частіше можна зустріти пропозицію купівлі апартаментів, тому питання прописки стало більш актуальним. Прописатися в апартаментах на постійній основі неможливо, тому що вони належать до нежитлового фонду.

Читайте також: Податки за купівлі квартири.

Але оскільки при продажу апартаменти позиціонуються як приміщення для житла, тимчасова реєстрація в них все ж таки можлива, але власник повинен мати документи, в яких зазначено, що його апартаменти обладнані всіма зручностями (санвузол , комунікації), що дозволить прирівняти їх до приміщення готельного типу. За наявності зазначених документів можна тимчасово прописатись в апартаментах. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість та отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти