Податки на житло за новими правилами: у Раді розробили новий законопроект

09.11.2020

Налоги на жилье по новым правилам: в Раде разработали новый законопроект

У Верховній Раді розробили проект закону, який має змінити принципи оподаткування нерухомості та обкладатиме податком не площу, а вартість житла.

Порівняльну таблицю опублікував автор проекту Данило Гетьманцев, депутат від партії «Слуга народу», який очолює комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики. Самого тексту проекту поки що немає.

Як зараз ми сплачуємо податки на житло

Зараз в Україні діють зміни до Податкового кодексу, ухвалені у 2013 році. Відповідно до них, власники житла повинні сплачувати податок, який обчислюється кількістю «надурочних» квадратних метрів. Так, оподатковуються 60 квадратних метрів для квартири та 120 метрів для будинку. За кожен «зайвий» метр власник має платити до 1,5%мінімальної зарплати, тобто 75 гривень за квадрат. Водночас більшість власників житла не сплачує цей податок, адже частина об'єктів нерухомості досі не внесена до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Депутат вважає, що зараз навантаження на платників податків є однаковим, незалежно від якості їхнього житла і це несправедливо. Наприклад, власник квартири площею 70 квадратних метрів на Хрещатику та власник квартири на Троєщині з тією ж площею мають платити однаково по 1,5%мінімальної зарплати, тобто по 750 гривень на рік.

Читайте такожЯк скласти договір на оренда квартири: основні нюанси.

Що пропонують у новому проекті закону

У новому проекті закону передбачається, що податок потрібно буде сплачувати не за площу, а за вартість житла. І ставку не буде прив'язано до мінімальної заробітної плати. Розмір суми податку визначатиметься місцевими органами самоврядування, але максимальна ставка становитиме 0,2%від оцінної вартості квартири чи будинку. Таким чином, річний податок на квартиру оцінною вартістю 1,5 мільйона гривень становитиме 3000 гривень.

Читайте такожТОП агентств нерухомості.

У цьому проекті буде скасовано пільги на податки на нерухомість, крім того, що належить пенсіонерам, інвалідам, ветеранам війни та праці, неповнолітнім та недієздатним особам. Але пільги збережуться за умови, що вони мають не більше, ніж один об'єкт нерухомості і за оцінкою його вартість не вища за зазначену межу: наприклад, для квартири в місті-мільйоннику це 300 «мінімалок», тобто 1,5 мільйона гривень. Як оцінювати вартість житла? У проекті закону пропонують раз на п'ятирічку організовувати масову оцінку. Публікація була цікавою та корисною? Підписуйтесь на оновлення нашогоблогу про нерухомість і отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти