Підготовка до купівлі земельної ділянки: не довіряємо, а перевіряємо

16.02.2024

Подготовка к покупке земельного участка: не доверяем, а проверяем

Папір, земля і те, що навколо цієї землі знаходиться – три складові справді вдалої інвестиції. Якою б не була мета покупки, необхідно враховувати всі фактори, щоб у вас не виникало проблем із використанням своєї нової земельної ділянки. Давайте розберемо все підводне каміння по порядку. З нашою допомогою ви зможете відсіяти невідповідні об'єкти, значно заощадити час та знайти те, що дійсно шукаєте.

Почніть спочатку: перевірка документації

перевірка документації

Навіщо вирішувати проблему, якщо можна перекласти її на плечі іншим? Саме так часто думають недобросовісні продавці земельних ділянок, зіткнувшись з помилками в документації, арештами своїх володінь та іншими проблемами. По суті, їх поведінку навіть не можна назвати шахрайством, адже продавець не обманює вас, а просто недомовляє важливі нюанси, сподіваючись на вашу неуважність. Щоб не стати жертвою свого ж пороку, приступайте до аналізу документації з усією відповідальністю та за допомогою експертів. Досвідчене око професіонала натреновано розпізнавати помилки з першого погляду. Перед укладенням угоди радимо перевірити:

  • кадастровий номер ділянки
  • реєстрацію прав власності
  • відповідність даних у цих документах
  • наявність судових спорів, арештів та заборон щодо земельної ділянки
  • містобудівну документацію, в якій будуть дані про цільове призначення та можливість зведення тих чи інших споруд

💡 Багато продавців і самі можуть не здогадуватися про те, що в Державному кадастрі та іншій документації були допущені помилки, тому не поспішайте ставити хрест на вашій співпраці. Вкажіть на знайдену помилку. Можливо, їх виправлення не буде великою проблемою, і незабаром ви все-таки зможете стати власником об'єкта, що сподобався.

🚨 Багато продавців і самі можуть здогадуватися про те, що в Державному кадастрі та іншій документації були допущені помилки, тому не поспішайте віддавати їм аванс замість обіцянок швидкого вирішення всіх проблем.

Характеристики земельної ділянки

Характеристики земельної ділянки

  • Розміри та межі

Ви можете собі уявити 1 сотку? А 10 соток чи цілий гектар? Всі ці розміри будуть вам порожніми словами. Якщо ділянка не обгороджена парканом, вона розчиняється у своєму оточенні, а її видимі межі розмиваються до невпізнання. У таких умовах складно оцінити володіння та зрозуміти, чи підходять вони під ваші потреби. Щоб чітко зрозуміти, де закінчується запропонована ділянка та починаються сусідські угіддя, проводять процедуру межування. За її результатом власник повинен мати на руках межовий, кадастровий та топографічний плани.

  • Якість та придатність для ваших потреб

Продавець може вдатися до хитрощів і з гордістю показувати вам лише найбільш презентабельну частину своїх володінь, роблячи заболоченість та горбкість неприємними сюрпризами. Затоплена земля та яри – не найкраще місце для будівництва будинку, але відмінний фундамент для відкриття власного оригінального бізнес-бізу . Найкраще знати, що саме ви купуєте.

  • Можливість проведення комунікацій

Навіть найідеальніша ділянка не принесе вам користі, якщо вона буде відірвана від цивілізації. Сучасна людина не уявляє свого життя без наявності каналізації, водопроводу, опалення, електрики та Інтернету. Часом, звичайно, приємно вибратися за місто з наметами та згадати романтику студентських років, але навряд чи ви маєте намір купувати для цього цілий гектар землі. Переконайтеся, що ви зможете підключити всі необхідні комунікації, і для цього не потрібно витрачати всі ваші заощадження.

Говорячи про незайману природну красу, якої часом так не вистачає в мегаполісі – ви можете поєднувати комфорт міських зручностей у своєму будинку з мальовничими краєвидами та свіжим повітрям. . Населені пункти Київської області мають справжні скарби – озера, річки та густі хвойні ліси розташовані за кілька хвилин ходьби від багатьох котеджних містечок та селищ. Ви будете в захваті від можливостей, що відкрилися. Їхню квінтесенцію можна знайти зовсім неподалік центру – у Пуща-Водиці.

💡 Щоб вирішити всі питання одним махом, достатньо буде всього одної процедури – детальна топографічна зйомка допоможе вам чітко визначити межі, особливості місцевості та рельєф, а також можливість підключення комунікацій.

Орієнтування на місцевості: що, де і як дістатися

Орієнтування на місцевості: що, де і як дістатися

Ви купуєте не просто відірвану від світу земельну ділянку, а й умови, що її оточують. Від них безпосередньо залежить комфорт вашої родини або постояльців, якщо ви вирішили перетворити свою покупку на заміський готель для релаксації та ретриту. Якою б метою ви не задавалися, важливо враховувати такі аспекти:

  • ландшафт самої ділянки
  • його оточення – екологічно чисті зелені чи забруднені промислові зони
  • живопис пейзажу – річки та озера, ліси та поля
  • рівень ґрунтових вод, через який майбутні споруди можуть страждати від підтоплень, постійної вогкості та грибка
  • наявність зручного транспортного сполучення із сусідніми населеними пунктами та зі столицею
  • якість під'їзних доріг
  • рівень розвитку місцевої інфраструктури

💡 Важливим пунктом, про який часто забувають, є сусіди. Звадні особи можуть геть-чисто зіпсувати навіть найкращі враження. Подібно до того, як невеликий камінчик не дає спокою, потрапивши в улюблену пару взуття, злісний сусід може постійно мозолити вам очі і докучати безглуздими претензіями. Краще одразу познайомитись та спробувати налагодити контакт, ніж потім щодня шкодувати за покупкою.

💡 І ще одне – побудувавши будинок, не забудьте його узаконити. Самобуд без належної реєстрації та наявності дозволів так назавжди і залишиться самобудом. Ні продати, ні подарувати, ні заповідати ви не зможете. Так само як і підключити комунікації.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти