Маленька квартира — це, звісно, дуже затишно. Але ми завжди прагнемо більшого. Як візуально збільшити невелике приміщення та додати йому більше простору? Дизайнери агентство елітної нерухомості в Києві T.H.E.Capital вирішили поділитися прийомами та лайфхаками, як зробити квартиру-малятку великою.
- Оцінюємо масштаб проблеми. Найголовніше в інтер'єрі – задати правильний обсяг. Гармонійні пропорції висоти стель та площі приміщення – запорука комфортного простору. Велика висота стель збільшує площу кімнати, маленька зменшує.
- Дикий звір – композиційний центр. В одну маленьку маленьку кімнату додали один великий предмет, він притягнув всі погляди і відвернув увагу від розмірів кімнати. Кінець. Композиційний центр у приміщенні – аксіома. Для прикладу: панно біля ліжка в маленькій спальні.
- Симетрія. Крапелька симетрії перетворить вашу невелику квартиру та додасть респектабельності. Завдяки симетрії невелика кімната не здаватиметься тісними або переповненими меблями. Однак не перестарайтеся, повний будинок симетрії – борінг. Читайте також: Як скласти договір на оренду квартири: основні нюанси.
- Моноцвіт. Одного кольору стіни в суміжних кімнатах не лише об'єднують приміщення, а й додають квартирі трохи більше простору. Такий принцип також працює зі підлогою та стелею, візуально збільшуючи висоту приміщення.
- У задзеркаллі. Не тільки для фотоцибулин, але і для справи розмістіть дзеркала біля дверей або навпроти дверей і вікон. Такий прийом автоматично додає повітря у простір, створивши ілюзію більшої кількості кімнат у квартирі.
- Де у вас шафа? Зіграйте з простором гру, де ваші шафи-хамелеони будуть одного кольору зі стінами. Витівка вдалася, коли ваші гості взагалі не бачать і не можуть знайти у вас шафу. Тільки, будь ласка, не використовуйте шафи-купе! Це кануло в літо разом із динозаврами.
- Тільки улюблене та необхідне. Визначтеся з кількістю, розмірами та формою предметів необхідних вам у кімнаті, решта – на вихід. Віддавайте перевагу предметам круглих форм.
- Все прозоро. Глянцеві та мерехтливі предмети допоможуть прибрати навантаження з простору, але при цьому збережуть функціональність – наповнять приміщення повітрям та свіжістю.
- З очей геть із серця...вище поличку прикріпіть. Те, що розташоване вище за рівень очей, ми схильні не помічати, тому приміщення здається більш просторим. Але ці місця лише підходять для речей, якими ми користуємося рідко.
- В ім'я ергономічності. Відмовтеся від деяких звичних предметів. Наприклад, замість великого холодильника можна поставити маленький, вбудований у стільницю. Замість чотириконфоркової варочної поверхні встановіть двоконфоркову.
Читайте також: ТОП агентств нерухомості.
Прорахувавши всі кроки наперед, подібно до шахового поєдинку, вам вдасться виділити трохи більше простору навіть у найменшому просторі. Бажання, праця та трохи наших лайфхаків все перетруть! Публікація була цікавою та корисною? Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість і отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.