Red flags в оголошеннях про оренду: як протидіяти шахраям

29.07.2024

Red flags в оголошеннях про оренду: як протидіяти шахраям

Термін “ред флаг” зараз не використовує хіба лінивий, тому і ми вирішили привернути вашу увагу цим актуальним словосполученням. Червоні прапорці можуть стосуватися не лише поведінки вашого потенційного партнера чи друга, проте й ринка нерухомості. Пропонуємо розглянути найяскравіші приклади тривожних дзвіночків та з’ясувати як з ними боротися.

Як виявити шахрайське оголошення та захиститися від нього

Як виявити шахрайське оголошення та захиститися від нього

Рівно місяць тому ми розповідали вам про шахрайські схеми при оренді нерухомості. Однією з таких схем і є виставлення неправдивих оголошень. Розпізнати їх з першого погляду вдається не завжди, адже підступні зловмисники знають як написати оголошення так, щоб воно виглядало професійно та привертало увагу навіть досвідчених шукачів житла. Фейкові об’яви з’являються доволі часто на популярних сайтах. Також особливо нахабні махінатори можуть надсилати їх безпосередньо своїм потенційним жертвам у формі фішингових листів. Ретельно досліджуйте кожен об’єкт, щоб виявити приховані ред флаги:

  1. Не довіряйте фішинговим листам. Сумнівні компанії можуть ховатися за назвами перевірених брендів. Радимо не переходити за посиланнями, не відкривати надіслані файли та не надавати свої контактні дані у відповідь. Якщо вас зацікавила компанія і ви бажаєте співпрацювати з нею, завітайте на її офіційний сайт та зателефонуйте, надішліть повідомлення або залиште заявку в спеціальній формі. Тоді ви будете впевнені в тому, що з вами сконтактує саме те агентство, а не його фейкова копія.
  2. Захищайте себе та свої дані. Не варто передавати фото документів, дані банківських карток, номер телефону та адресу малознайомими людям. При підписанні договору оренди власник має повне право поглянути на ваш паспорт, аби переконатися в тому, що ви його не дурите, проте до цього жодні особисті дані не повинні оприлюднюватися, оскільки вони просто не важливі.
  3. Сумнівні посилання в самих оголошення не варті вашої уваги. Очевидно, що за ними можуть ховатися зловмисники.
  4. Критично оцінюйте зміст оголошення. Розбіжності між фотографіями і текстом та занадто занижені ціни мають вас налякати. Аби переконатися в тому, що об’єкт дійсно існує, перевіряйте його у пошуковій системі Google. Нерідко трапляється таке, що квартира або вже була здана, або і взагалі не існує, а вам просто вирішили показати привабливу фотографію з журналу.
  5. У жодному разі не передавайте гроші до підписання договору оренди. Також не погоджуйтеся на виплату завдатку. Будь-які грошові операції мають супроводжуватися документами, в яких вони чітко фіксуються, а не порожніми словами та марними обіцянками.

Користуйтеся цими простими порадами, щоб не стати жертвою шахраїв. Якщо ви бажаєте швидко знайти нерухомість в оренду, не соромтеся звертатися за допомогою до тих, хто на цьому собаку з’їв.

Поради щоб не стати жертвою шахраїв

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти