Створення проекту та зведення приватного будинку включають рішення безлічі завдань. До таких відносять вибір будівельних та оздоблювальних матеріалів, кількість поверхів майбутньої будівлі, особливості планування з визначенням загальної площі усієї будівлі.
Однак найперша проблема, з якою стикаються майбутні власники, стосується вибору архітектурного стилю. В даний час стилі архітектури заміських будинків настільки різноманітні, що не кожен здатний відрізнити один від одного. Використовувати при будівництві багатовікові принципи чи увібрати лише певні риси якогось напряму?
Проекти заміських будинків у класичному стилі
Класика в архітектурі створює відчуття ґрунтовності, надійності та підкреслює гарний смак власника. Цей стиль відмінно підійде великим будовам, які виділятимуться на тлі іншої архітектури такими рисами:
- Чітке та симетричне розташування форм.
- Пропорційність кожної деталі, що загалом створює враження простоти та гармонії.
- Наявність акуратних декоративних елементів. Наприклад, у класиці часто використовуються балюстради та колони.
У процесі будівництва використовуються виключно натуральні матеріали - мармур, черепиця, штукатурка, металеве кування. Внутрішній інтер'єр заміського будинку в класичному стилі простий і зрозумілий, але в той же час кожен елемент обстановки досить дорогий, функціональний та надійний. До речі, якщо здумалися щодо купівлі нерухомості, рекомендуємо звернутися в наше професійне агентство елітної нерухомості T.H.E. Capital.
Заміський будинок у стилі прованс
У розумінні багатьох українських дизайнерів та замовників, прованс є провінційною архітектурою, народженою десь у Франції. І це справді так, проект заміського будинку в стилі прованс зазвичай простий, наповнений світлом. Такій будові притаманні:
- Світлі фарби з акцентом на навколишню природу.
- Відсутність грубого декору.
- Мінімалізм — навіть незважаючи на значні площі, такий будинок здаватиметься затишним і невеликим.
Інтер'єр заміського будинку в стилі прованс — це світлі вінтажні меблі, старовинні текстури та різноманітність натуральних матеріалів.
Заміські будинки в стилі модерн
Такі будівлі активно зводилися наприкінці XIX століття, і досі багато власників земельних ділянок мріють збудувати заміський будинок у стилі модерн. Цей напрямок перевернув погляд на приватне будівництво — можна відмовитися від суворості та використовувати незвичайні форми, але в межах допустимого. Тому досвідчені дизайнери, взявшись за проект заміського будинку в стилі модерн, насамперед враховують його традиційні риси:
- Велика кількість плавних ліній, особливо в зоні вікон, даху та дверей.
- Під час обробки можна використовувати будь-які матеріали.
- Для фасаду характерні квіткові мотиви.
Проектувати модерн складно, не всі архітектурні стилі заміських будинків відрізняються великою наявністю такої кількості найдрібніших елементів у внутрішньому плануванні та інтер'єрі. Наприклад, стилю притаманні безліч підйомів та спусків, поворотів. Окремі кімнати зазвичай проектуються довкола великого холу.
Читайте також: Як здати в оренду нежитлове приміщення?
Сільський архітектурний стиль заміського будинку
Характерною рисою є невелика площа, у будівництві використовується лише брус. Таке будівництво досить дороге, але з іншого боку створює враження затишку, захищеності. Вікна, наличники, покрівля та двері прикрашаються різьбленням, є віконниці. Інтер'єр заміського будинку в сільському стилі може містити елементи кантрі, вінтажу, є риси європейського напряму.
Заміські будинки в стилі неокласика
Неокласиці притаманні суворі та елегантні лінії, відсутність зайвих декорацій. Напрямок виник наприкінці XVII століття, натхненням послужили величні будови античних періодів стародавнього Риму та Греції. Як і в класиці, стиль бажано застосовувати у відносно великих будівлях із величезною прибудинковою територією.
Інтер'єр заміського будинку в стилі неокласика включає елементи декору в золоті та сріблі, меблі з в міру ажурними елементами.
Заміські будинки в стилі мінімалізм
Мінімалізм є одним із найпоширеніших напрямків в архітектурі, особливо приватному будівництві. Включає застосування тільки функціональних елементів в екстер'єрі, і в організації внутрішньої обстановки. Заміський будинок у стилі мінімалізм - це завжди строга будівля без зайвого декору. Інші особливості такої архітектури:
- Лаконічність та простота.
- Натуральність. Створюючи проект заміського будинку в стилі мінімалізм, архітектори віддають перевагу дереву, склу та каменю.
- Єдність відтінків — найчастіше використовуються світлі кольори, не допускається наявність різких переходів.
Легко зрозуміти, що це проект заміського будинку в сучасному стилі завдяки використанню різних технічних інновацій. Наприклад, найчастіше дизайнери планують підсвічування по всьому периметру будинку, роблять вітальню зі скляними панорамними вікнами. Інтер'єр заміського будинку в стилі мінімалізм ґрунтується на мінімумі деталей та великій кількості кольору. Тут ніколи не буває “захаращеності”, кожен елемент інтер'єру вибраний з певною метою.
Читайте також: Здача квартири в оренду : як правильно написати оголошення?
Проект заміського будинку в стилі лофт
Заміський будинок у стилі лофт поєднує в собі недбалість та витонченість смаку, в ньому немає жодних форматів та стереотипів. При розробці будинку можна сміливо вносити все, що бажає власник, мета – розкутість. Дах у таких будинках плоский, комунікації видно, стелі високі, немає перегородок. У будівництві використовуються будь-які матеріали.
Інтер'єр заміського будинку в стилі лофт нагадує мінімалізм, тому що зазвичай відсутні зайві елементи, тільки те, що потрібне для життя.
Заміський будинок у стилі замку
Основна мета замкового стилю - створення неприступної фортеці, але лише із зовнішнього боку. Архітектура включає безліч веж, колон і прибудов у вигляді анфілад. У будівництві можуть бути використані сучасні матеріали, що частіше віддають перевагу натуральним — каменю, дереву. Внутрішній інтер'єр заміського будинку у сучасному стилі з елементами золота, срібла, великими картинами та доповненнями у середньовічному стилі. У кімнатах також можуть бути килими, масивне освітлення, оскільки вікна відносно невеликі.
Проекти будинків в італійському стилі
Зовнішні стіни майже завжди мають покриття зі штукатурки, покрівля яскрава, часто з червоної або теракотової черепиці, яка трохи виступає на межі зовнішніх стін. Можлива наявність декорування з використанням плитки чи каменю. Стіни з орнаментом, завжди ретельно продумується внутрішній двір. Вікна прикрашаються балюстрадами із кованого металу. Заміський будинок в італійському стилі – це завжди:
- невеликий фундамент;
- полога покрівля;
- асиметрія фасаду;
- великі вікна;
- світлі зовнішні стіни.
Заміський будинок у японському стилі
Це поєднання мінімалізму, в якому є простота, витонченість, немає зайвих деталей. В основі японського стилю – ощадливість, повага до природи. У будівництві такого будинку використовуються лише натуральні матеріали – скло, дерево та камінь. Традиційні двері замінюються розсувними конструкціями, а поміж кімнатами є лише легкі перегородки. Меблів мінімальна кількість.
Заміський будинок у стилі шале або альпійський
Проекти заміських будинків у стилі шале часто плутають із англійськими чи скандинавськими. Це не дивно, оскільки напрям утворився в Європі, у Французьких Альпах, де спочатку застосовувалася архітектура сусідніх країн, але при цьому переважав принцип надійності та масивності, оскільки в горах часто трапляється негода. Тому якщо подивитися на фото заміського будинку в стилі шале, то можна виділити наступне:
- покрівлі пологі, помітно виступають;
- облицювання тільки з натуральних матеріалів;
- декоративних елементів майже немає;
- внутрішнє облаштування просте та функціональне.
Заміський будинок у середземноморському стилі
Цей стиль скоріше збірний і є сукупністю архітектури, властивої країнам середземномор'я, а саме:
- простота планування;
- пастельні відтінки;
- плоскі дахи;
- великі тераси та високі паркани.
Проекти заміських будинків у середземноморському стилі часто включають будівництво великих балконів, патіо. Майже у кожному будинку чи на прибудинковій території є басейн. Усередині сучасно, функціонально, облаштування включає використання меблів зі строгими кутами і формами.
Проекти заміських будинків в англійському стилі
Стриманість, властива аристократам, — головна особливість англійського стилю. Будинки надійні зсередини, симетричні, вікна завжди однакові, зі віконницями, двері з пілястрами та фільонками, дахи плоскі. У будівництві застосовуються сучасні матеріали, але зовнішнє оздоблення майже завжди з червоної цеглини в комбінації з білим каменем. Інтер'єр заміського будинку в англійському стилі стриманий, включає такі елементи: м'які меблі, кухонний гарнітур у світлих відтінках, можуть бути деталі вінтажу.
Заміський будинок у французькому стилі
Архітектура нагадує прованс — втілення елегантності, аристократизму, гарного смаку та спроможності. Будівництво виконується з натуральних матеріалів, дах класичної опуклої форми, стіни світлі, може бути класичний декор. Усередині дуже просторо, все у світлій гамі — прості м'які меблі можуть змінюватися великою кількістю декору, ящиків та шаф у вінтажному стилі.
Заміський будинок у стилі кантрі
Кантрі є збірним напрямком, оскільки кожен будинок з такою архітектурою виходить унікальним. У цю категорію відносять невисокі будови з деревини, часто великих колод. Вікна невеликі, дах класичної форми, фасади можуть бути оздоблені рослинами. Допускається наявність віконниць. Інтер'єр заміського будинку у стилі кантрі відповідає зовнішній архітектурі — велика кількість природних відтінків та натуральних матеріалів вітається.
Заміські будинки в європейському стилі
Архітектори часто використовують поняття “європейський стиль”. За фактом це змішання безлічі архітектурних напрямів, що призвело до наступного:
- Суворі геометричні форми з елементами, притаманними регіону проживання.
- Двох або чотириформний дах з черепиці.
- Вікна строгої квадратної форми.
- Фасад з обробкою штукатурки.
Внутрішнє облаштування сучасне, абсолютно вільне. Обов'язково є функціональність, шафи з безліччю полиць, допускаються вінтажні елементи.
Заміський будинок у скандинавському стилі
Якщо ви бажаєте, щоб будинок простояв багато років і не зруйнувався під тиском суворих погодних умов, архітектура в скандинавському стилі оптимально підійде. В основі будинків такі якості - немає химерності, є функціональність, використання природних матеріалів у будівництві та невеликі розміри.
Цоколь і підвал відсутні, є відкрита тераса, завжди просторий ґанок. Прямий дах, вікна правильної форми, невеликі. Інтер'єр заміського будинку в скандинавському стилі організується у світлих відтінках, часто переважають м'які меблі, килими — все це дозволяє створити відчуття тепла.
Архітектура в стилі фахверк
Проекти заміських будинків у стилі фахверк є найкращими поєднаннями архітектури середньовіччя. Основні особливості цього напряму:
- Каркас будинку виконується з деревини, балки не закриваються.
- Фасад світлий, з обробкою штукатурки.
- Існують елементи з каменю.
- Дах плоский з черепиці.
Вікна панорамні, внутрішнє оздоблення сучасне, часто розробляється під зручність мешканців, перевага надається суворим формам та функціональності.
Заміські будинки в сучасному стилі хай-тек
Метал та скло — основні матеріали, що використовуються у будівництві. Такі будинки мають великі вікна, частково прозорі стіни, є елементи еклектики, модерну, мінімалізму. Внутрішній інтер'єр не терпить вінтажу та декору — лише сучасні меблі та елементи, необхідні для комфортного проживання.
Проекти заміських будинків у готичному стилі
Готика дуже близька на вигляд до замкового стилю. Такі будинки включають гострі елементи веж, вікна і арки з загостреними кінцями, кольори темні, матеріали будівництва - камінь, хоча б як облицювання. Оскільки площі будинків величезні, відповідне внутрішнє оздоблення — наповнене великими меблями, декор ніби зливається з похмурою “палацовою” архітектурою.
Якістилі архітектури заміських будинків ви здалися найбільш прийнятними? Якщо ви хочете придбати будинок в одній з перерахованих архітектур, в базі нашого агентства нерухомості ви обов'язково знайдете відповідний. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість та отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.