Як разом із квартирою не купити чужі борги та не наробити своїх?

13.03.2024

Як разом із квартирою не купити чужі борги

Купівля нерухомості - важливий крок, на який складно зважитися, від якого неможливо відмовитися, але про який можна пошкодувати, якщо припуститися низки помилок на початкових етапах. Необхідно ретельно перевіряти не лише стан об'єкта, особистість його власника та відповідність ціни якості, а й інші аспекти, які так одразу й не спадають на думку, якщо всі попередні пункти в нормі.

Було ваше, стало наше: переоформлення особового рахунку

Переоформлення особового рахунку

Завдяки нам, продавцю не вдасться умовити вас на покупку по завищеною ціною. Ви вже знаєте, як облаштувати свій новий будинок так, щоб він крокував в ногу з часом і був максимально затишним навіть за мінімальної площі. Ми вже відкрили вам багато таємниць, якими часто ріелтори не діляться зі своїми клієнтами. Сьогодні ж ми хочемо продовжити ваше знайомство з усіма нюансами покупки нерухомості та розповісти про те, як не купити квартиру з боргами на додачу. Хоча продавця такого об'єкта і не можна повною мірою назвати шахраємАле на чесну людину він уже мало схожий.

Щоб уникнути неприємних сюрпризів, варто ретельно перевіряти наявність заборгованостей по квартирі перед її покупкою і не забувати про те, що невід'ємним атрибутом власника нерухомості є наявність особового рахунку, в якому вказується повна інформація про нарахування за споживання комунальних послуг, раніше проведені оплати та наявність заборгованості за ними .

Вступаючи у володіння нерухомим майном, насамперед варто подбати про завчасне переоформленні всієї документації, зокрема і особового рахунки. Поспішність щодо комунальних послуг допоможе вам уникнути боргів, накопичених не вами, і запобігти відключенню послуг за їх несплату. Переоформлення особового рахунку може трохи відрізнятися залежно від того, про який постачальник і які послуги йдеться. Але часто процес має схожий алгоритм дій:

  1. дізнайтесь, хто є вашим постачальником;
  2. зверніться до нього зі своїм питанням;
  3. надайте всі необхідні документи (паспорт; договір купівлі-продажу або інший документ, що свідчить про те, яким чином ви стали власником даної нерухомості; документи, що підтверджують те, що ви маєте право проживати у квартирі);
  4. заповніть заяву за стандартною формою;
  5. підпишіть новий договір на надання послуг;
  6. чекайте на підтвердження того, що операцію проведено успішно.

Рекомендуємо вам одразу звертатися до відділення свого постачальника, щоб отримати точну інформацію про те, як переоформити особовий рахунок.

Використовуйте усвідомлено, платіть вчасно – застереження та рекомендації для власників

Як вам відомо, з початком повномасштабного вторгнення Кабінет Міністрів вирішив, що своєчасна оплата комунальних послуг може відійти на другий план, тому що й без неї проблем у наших громадян достатньо. Нещодавно ситуація змінилася – нове постанову Кабінету Міністрів №1405 від 29 грудня 2023 року скасовує колишній пільговий режим і повертає все на свої кола. Таке рішення було ухвалено через різко збільшену кількість боржників. Відтепер доведеться набагато ретельніше стежити за квитанціями на світло, воду і газ, адже особливо видатним боржникам їх можуть просто відключити.

Заходи плануються досить суворі. Так, наприклад, вас можуть позбавити електроенергії, якщо борг перевищує 3 000 гривень, а термін несплати перевищив 2 місяці. І сама сума, і тимчасовий проміжок здаються смішними, але іноді про такі дрібниці, як оплата комунальних послуг, можна просто забути через неуважність або через багато інших, більш важливих турбот. Важливо відзначити, що такі суворі заходи з відключенням світла та інших благ цивілізації не торкнуться тих регіонів України, де ведуться активні бойові дії. Про це у своєму виступі відповідально заявив Андріан Прокіп, експерт з енергетики. Українського інституту майбутнього.

Навіть у нових реаліях залишається місце для обходу правил. У ухвалі чітко вказані ті категорії населення, які можуть списати свій обов'язок і таким чином уникнути відключення послуг. До них відносяться боржники, які:

  • успадкували борги від попередніх власників нерухомості;
  • живуть зі своїми обов'язками душа в душу вже більше 3 років;
  • є банкрутами, що було підтверджено у судовому порядку;
  • мають борг у розмірі, що відповідає площі житла.

Насамперед нові правила торкнуться тих, хто навмисно не платить. Тому багатодітні сім'ї, люди з обмеженими можливостями та ті, хто отримує субсидію, можуть зітхнути спокійно. Якщо ви все-таки стали жертвою відключення, зневірятися не варто - все можна виправити. Необхідно сплатити існуючий борг та штраф, а також процедуру повторного підключення комунальної послуги.

І все-таки ми вважаємо, що з проблемою треба не боротися, а запобігати. Щоб уникнути заборгованостей та відключень, радимо вам:

  • звернутися до своєї житлово-експлуатаційної компанії, щоб перевірити наявність боргів;
  • стежити за своєчасною оплатою комунальних платежів у відповідному розділі банківського додатку;
  • підходити з розумом до споживання ресурсів;
  • використовувати сучасну та енергозберігаючу систему “розумний будинок”, яка зустрічається у багатьох столичних житлових комплексах;
  • покластися на фахівців.

Застереження та рекомендації для власників

Щодо останнього пункту, то йдеться про сервіс управління нерухомістю. Ця нова послуга є справжнім відкриттям для наших клієнтів, які мають у своїй власності об'єкти не тільки для особистого проживання, а й здачі в оренду. Замість того щоб плутатися в рахунках і витрачати багато часу на побутові питання, ви можете доручити ці турботи нашим експертам, щоб отримувати високий прибуток без зайвих зусиль.