Придбання нерухомості - завжди безпрограшний варіант інвестування. Можна вкладати гроші в різні об'єкти, які мають свої характеристики. Зупинимося на кожному детальніше:
Житлова нерухомість — будівлі, що належать до житлового фонду: квартири в багатоповерховому комплексі, заміський будинок, кімнати в багатосімейних (комунальних) квартирах, прибудова до житлового будинку. Житлова нерухомість є одним із найнадійніших та високоліквідних активів для приватного українського інвестора. Часто радять купувати нерухомість на етапі котловану. Надалі ви можете вибрати, як розпорядитися придбаним об'єктом — здавати в оренду або продати, щоб заробляти на різниці між ціною на нульовому циклі та на етапі здачі будинку.
Комерційна нерухомість — приміщення, будівлі, споруди та дільниці, призначені для отримання прибутку шляхом здачі в оренду або ведення підприємницької діяльності безпосередньо власником. Прибутковість комерційної нерухомості залежить від багатьох чинників, як загальноринкових (наприклад, ставки оренди чи кореляція попиту та пропозиції), і особисто від інвестора. До речі, якщо здумалися з купівлі нерухомості, рекомендуємо звернутися в найкращу агенцію елітної нерухомості. Capital.
Щоб вигідно інвестувати в комерційну нерухомість, необхідно проводити експертну оцінку. Вона дозволяє зробити правильний вибір об'єкта, заздалегідь передбачити всі ризики - не втратити, а примножити ваш капітал. Комерційна нерухомість оцінюється виходячи з таких факторів: місцезнаходження об'єкта, наявність під'їзних шляхів та комунікацій, наявність складських приміщень, фізичний стан об'єкта.
- Земельні ділянки. Земля є об'єктом нерухомості і є пасивною і дуже довгостроковою інвестицією. Вона підходить для будь-якого типу інвестицій – активних, пасивних комбінованих, довгострокових та короткострокових. Прибутковість інвестицій у землю становить 6-7% . інші можуть бути надто складними для новачків. Незважаючи на всі переваги дана інвестиція, можливо, не підійде інвестору-початківцю. Справа в тому, що до початку інвестування в землю важливо продумати складні питання і ще десятки юридично тонких моментів.
Так в яку нерухомість краще інвестувати, особливо інвесторам-початківцям? Найкраще вкладати в житлову нерухомість, вона матиме попит завжди. Що стосується окупності, то все залежить від стадії будівництва та класу житлової нерухомості. Експерти з питань інвестування в нерухомість рекомендують звернути особливу увагу на елітні новобудови. Первинний ринок житла дає непорушні гарантії не тільки безпеки вкладів, а й їхньої високої прибутковості та порівняно швидкої окупності.
Читайте також: Як здати в оренду нежитлове приміщення?
На ринку новобудов України існує певна класифікація, що розділяє об'єкти на економ, комфорт, бізнес і преміум. У кожного з них свої особливості та характеристики. Вирішуючи, куди краще інвестувати, в елітну або бюджетну нерухомість, необхідно грамотно підійти до вибору об'єкта. Якщо взяти житло економ-класу, воно належить до ліквідних за рахунок доступності та масовості.
Читайте також: Здавання квартири в оренду: як правильно написати оголошення?
Але ніяких гарантій, що купівля квартири в новобудові економ-класу буде вигідним вкладенням, немає. Попит багато в чому залежить від місця розташування, а таке житло найчастіше будується у віддалених районах із недостатньо розвиненою інфраструктурою. Тобто продати чи здати його в оренду за ринковою ціною буде дуже складно. Найкраще вкладати гроші в об'єкти еліт-класу. Таке житло завжди ліквідне і має незаперечні переваги. Головними є:
- Локація. Елітні новобудови розташовуються в престижних районах столиці та в центрі. Варто зазначити, що попит на житло в центральній частині міста завжди буде в ціні, оскільки немає й найменшої ймовірності, що локація втратить свій престижний статус. Центр Києва залишиться завжди центром.
- Обмеженість пропозиції. Елітна нерухомість - особливий сегмент, який живе за своїми законами. Інвесторам, які вкладають у новобудови економ-класу, постійно конкурують один з одним. Більше того, у цьому сегменті постійно з'являються нові проекти, що призводить до демпінгу цін. Елітний сегмент розрахований на вужче коло споживачів, а враховуючи, що місця під забудову в центрі Києва практично немає, вартість квартир в елітних житлових комплексах тільки зростатиме. У разі дефіциту між споживачами виникає конкуренція, і вони змушені платити набагато вищу ціну. А це означає, що заробити можна непогано – до 50% від початкових інвестицій. Крім того, на ринку елітної нерухомості встановлено якийсь «нижній ціновий поріг». Якщо вартість інших сегментів ринку нерухомості ще може коригуватися то у бік зниження, то у бік підвищення, вартість «квадрату» у преміальному будинку продовжить зростати.
Якщо ви хочете спробувати себе в ролі інвестора, але не знаєте, куди краще інвестувати в нерухомість, звертайтесь до експертів компанії T.H.E.Capital. Нам відомі всі нюанси ринку, тому що ми знаємо його з обох сторін — і тих, хто будує, і тих, хто інвестує. Обговоріть з експертом з нерухомості ваші плани та цілі, а він проконсультує та розповість про всі нюанси інвестування та вибору ліквідного об'єкта нерухомості. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість та отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.