Що рік прийдешній нам готує: прогнози для ринку нерухомості 2024

29.12.2023

Что год грядущий нам готовит: прогнозы для рынка недвижимости 2024

Ринок нерухомості України з упевненістю може заявити: “Мої роки – моє багатство”. 2022-й та 2023-й показують позитивну динаміку та багатообіцяючі цифри. Здається, що квартирам і будинкам не страшні жодні зміни тому, що за темною смугою неодмінно з'являється сліпучо-біла. Новий рік готує для нас ще більше пропозицій для покупки та оренди і обіцяє продовжити вже усталені тенденції.

До яких цін готувати гаманець?

З усіх РК, що будуються нині, понад 80%є “привидами минулого” – проектами, реалізація яких була запланована на 2022-2023 роки, але так і не відбулася вчасно. Вибирати є з чого, от тільки за якою ціною?

Найбільше зростання цін спостерігатиметься на об'єкти, які тішать своїх інвесторів стабільними темпами будівництва. Якщо в середньому вартість квадратного метра через невисоку купівельну спроможність населення збільшиться на 3-5%, то в таких ЖК показники сягатимуть +10-15%(у гривні). Щодо ринку вторинної нерухомості, то він обіцяє зростання цін на 6-10%з подальшою стабілізацією. Ринок оренди у 2023 році можна було охарактеризувати лише одним словом – процвітання. Останнє півріччя стало піком попиту та подорожчання. +50%у ціні принесли чималий прибуток тим нашим клієнтам, які інвестують у нерухомість з метою подальшого її здачі в оренду. Ви можете наслідувати їхній приклад і почати новий рік з нового пасивного бізнесу.

🏆 У номінації “Об'єкт року” почесне перше місце посіли однокімнатні квартири. Вони не тільки стали затребуваними на ринку, а й показали найбільший приріст у ціні. Власники такої нерухомості знають, що вмілі дизайнерські штрихи навіть невелике приміщення здатні перетворити на затишне гніздечко.

Що впливає на собівартість будівництва і чому це важливо?

Собівартість будівництва візуалізація від ІІ

Стабільна економічна ситуація допомагає і ринку нерухомості стабілізуватися, але не тоді, коли є низка факторів, що впливають на собівартість будівництва та його подорожчання:

  • стабільне підвищення цін на сировину, від якої нікуди не подітися
  • згубний вплив військових дій на логістику спричинив формування нових, менш вигідних і більш трудомістких маршрутів для постачання будматеріалів, що негативно позначається на цінах тих самих матеріалів
  • Частина території країни залишається в небезпеці, а тому діяльність на ній не може йти звичними темпами. В результаті ми отримуємо втрату робочих потужностей, а тому і застій, збільшення витраченого часу та зусиль на те, що раніше вдавалося робити набагато простіше та швидше
  • добровольці, які стали бравими захисниками держави або відважними співробітниками ДСНС, набиралися з різних верств населення, тому будівельників серед них достатньо, а на будмайданчиках спостерігається різка нестача кваліфікованих кадрів. Професіонали цінуються на вагу золота, що позитивно позначається на їхньому житті, але аж ніяк не вартості нерухомості

Зростання цін на первинному ринку буде особливо сильно відчутним у першому кварталі 2024 року. Але, як бачите, він є не забаганку забудовників, а цілком обґрунтованою необхідністю. Прогнозовані розміри збільшення вартості квадратних метрів становлять +15%(у гривні).

У який бік рухається попит?

Звичайно, не лише військові дії та сезонність впливають на попит. Інтерес інвесторів, як і завжди, багато в чому залежить від цілком об'єктивних факторів, які ще до настання 2022 року залишалися ключовими у прийнятті рішення “купувати чи не купувати”:

  • локація
  • співвідношення ціни та площі
  • репутація забудовника
  • наявність дозволів на будівництво
  • відсутність заборгованостей та судових позовів
  • можливість придбання розстрочку або за іпотекою< /li>
  • наявність знижок
  • стадія будівництва та його темпи

Останній пункт є одним з найважливіших тому, що важкий воєнний час навіть досвідчених і безстрашних девелоперів змусив задуматися про доцільність та продовження будівельних робіт. Цього року спостерігався різкий приплив сил і віри в успіх. понад 70%забудовників повернулися до зупиненої діяльності. Важливо, щоб їхній запал не зменшувався до введення проектів в експлуатацію.


Для багатьох українців додатковим фактором “натхнення” є популярна програма “єОселя”. Поки що до неї придивляються і девелопери, і інвестори. За 2023 рік лише 1%від усіх придбаних квартир у житлових комплексах становлять куплені за цією програмою. Експертна думка свідчить, що розвиток системи державного кредитування позитивно позначиться на попиті та значно збільшить купівельну спроможність громадян. Первинний ринок відчує приємні зміни, коли показники з 1%зростуть до 25%, що становить лише 200-250 іпотек на місяць. цілком реалістичні цифри.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти