Пам’ятаєте, як в минулому уроці ми попереджали вас про те, що варто бути обачними та підбирати об’єкти для інвестування, виходячи з їх якості? Так от сьогоднішній матеріал буде корисним для тих, хто вирішив не дослухатися до наших порад та купувати надто вже занедбані домівки. Однієї лише назви терміну вистачить для того, щоб переконати горе-інвесторів у тому, що купувати такі “скарби” не варто.
❝Грошова яма (Money Pit)– нерухомість, витрати на ремонт та утримання якої значно перевищують потенційний прибуток від її перепродажу чи здачі в оренду.❞
Причинами такої вагомої різниці між прибутками та витратами, між очікуваннями та реальністю можуть бути приховані дефекти, застарілі комунікації, поважний вік самої будівлі тощо. Пропонуємо розглянути найбільш розповсюджені сценарії:
- через свою неуважність, надто улесливі слова продавця та його вмілі маніпуляції ви не помітили дефекти. Якщо обійшлося кількома подряпинами на мармуровій стільниці, бог з ними, але якщо мова йде про проблеми з фундаментом, перекриттями, дахом чи комунікаціями, ремонт влетить у копієчку. Новоспеченим власникам, які зібрали весь комплект негараздів і взагалі простіше буде знести дім та на його місці побудувати новий;
- занадто великі та не дуже нові об’єкти можуть потребувати більших витрат на утримання, які не завжди окупаються. Особливо багато коштів може йти на приватний будинок, оскільки варто доглядати не лише за ним, але і за прибудинковою територією;
- проблема з окупністювиникає через неправильний підбір локації. Ви можете вкласти цілий статок в ремонт та оздоблення квартири, зробити її дійсно преміальною та вишуканою, проте якщо вона знаходиться в занедбаному районі, підняти її ціну до бажаних висот так і не вдасться. Ви банально не знайдете покупця, тому доведеться або обійтися орендою за не надто велику суму, або втратити чимало грошей при продажі;
- інколи можуть виникати непередбачувані проблеми з юридичною частиноюсправи. Порушення будівельних норм, неузаконений самобуд чи неправильно зроблене перепланування стануть справжньою кісткою в горлі при продажі та переоформленні нерухомості.
Щоб не втрапити у грошову яму, варто ретельно проводити огляд квартири чи будинку та земельної ділянки, на якій він знаходиться. Не зайвим буде заручитися підтримкою фахівця, адже його навчене око значно швидше та точніше виявляє навіть найменші негаразди.
Приклад використання:
— Привіт, як там твоя нова дача? Коли вже на шашлики покличеш?
— Та такими темпами ніколи.
— Чого? Щось трапилось?
— Виявилося, що всі перекриття прогнили, а разом з ними і проводка. Тепер доведеться все перероблювати ледь не з нуля. Я втрапив у справжню грошову яму.
Пропонуємо не ризикувати з нерухомістю. Якщо ви хочете наповнити свою яму грошима, а не навпаки, обирайте об’єкт з розумом. Наш експерт ретельно огляне нерухомість, та переконається в тому, що омріяна дача подарує вам незабутні вихідні та непогані прибутки.