– Кількість запитів на заміські будинки та малогабаритні квартири на Печерську значно збільшилася, - сказав СЕО агентства нерухомості T.H.E. Capital Костянтин Писаренко.
– Насамперед це пов'язано з тим, що люди хочуть максимально віддалитися один від одного на час карантину – переїхати за місто чи тихий житловий комплекс закритого типу. Тому й зростає попит на заміські будинки в оренду.
Подобова оренда - падіння титану
Абсолютно протилежна ситуація відбувається у напрямку подобової оренди – після закриття кордонів багатьма державами та зведення практично до нуля туристичної активності, попит на подобову оренду моментально впав майже на 90%. У зв'язку з цим ми зараз бачимо, як на дошках оголошень з'являється велика кількість доглянутих квартир, які здаються на кілька місяців і без комісії.
Читайте також: Оформлення купівлі квартири на вторинному ринку.
Власники квартир знижують ціни майже на 30%, щоб хоч якось компенсувати збитки. Але місячний прибуток від таких угод далекий від того, який вони отримували у лютому-березні минулого року, він менший у 2-3, а то й 4 рази (зниження цін відбувається і в готелях). І зараз вона навіть менша, ніж прибуток від традиційної довгострокової оренди.Поки не закінчаться карантинні заходи і не відновиться туристичний потік, власники квартир, які здавалося подобово, і готелів роблять спроби хоч якось врятувати ситуацію. Той факт, що подобове житло зараз здають на кілька місяців за суттєво заниженою від звичної вартості, ціни практично зрівнялися із цінами у сегменті довгострокової оренди.
Читайте також: Як купувати квартиру на вторинному ринку?
А що із довгостроковою орендою? Власники нерухомості бізнес-класу також готові торгуватись. Але якщо говорити загалом – поки що немає жодних істотних змін у ціновій політиці. Ні курс долара, ні вірус на це не вплинули.
- Орендатори отримують зарплати у гривні, тому немає причин для підвищення вартості орендної плати у зв'язку з підвищенням курсу долара, - запевнив нас Костянтин Писаренко.