Як прорахувати прибутковість від оренди

22.04.2024

Как просчитать доходность от аренды

Стабільність, гарантії, довговічність, без вкладень часу та сил – все це якнайкраще характеризує пасивний дохід від здачі квартири в оренду. Ось який він, цей дохід? Скільки ви отримуватимете і як швидко окупляться квадратні метри? Чи дійсно вигідно купувати нерухомість для здавання? Ми могли б сказати, що не спробувавши, не впізнаєш. Але T.H.E. Capital не дає безпідставних обіцянок і не розкидається словами дарма, тому замість порожніх запевнень у щасливому майбутньому ми пропонуємо вам трохи напружитись і прорахувати реальну прибутковість від квартири. Калькулятор брати не обов'язково тому, що все обчислено за вас.

Покрокова інструкція для розрахунку прибутку

Розрахунок прибутку від оренди

Відразу хочемо попередити, що розрахунки можуть лише приблизно відображати реальність. Це не через те, що наші математичні здібності кульгають, але через серйозніші фактори. Хоч би як далеко в майбутнє ви намагалися зазирнути, ви можете це робити тільки на підставі поточної ситуації. Життя не враховує ваше прагнення до стабільності і часом може згортати в абсолютно непередбачуваному напрямку. Говорячи про ринок нерухомості, варто розуміти, що на нього впливають багато факторів. серед яких є політична та економічна ситуації, сезонність, коливання попиту та пропозиції, а тепер ще < a href="https://thecapital.com.ua/rynok-nedvizhimosti-posle-voyny-prognozy-ot-ekspertov-t-h-e-capital/">війна зі своїми наслідками. З роками можуть змінюватися ринкова вартість a href="https://thecapital.com.ua/hotite-kupit-kvartiru-ne-zabudte-o-nalogah/">податки та витрати на її утримання. Передбачити долю вашої квартири з точністю до гривні вартості її оренди не вдасться. Тому розрахунок прибутковості дає лише приблизне розуміння того, наскільки вигідним буде придбання квадратних метрів. Отже, для визначення прибутковості вам знадобиться:

  • позначити прибуток від оренди, який ви отримуєте за рік. Це зробити нескладно – помножте місячну плату на 12;
  • зрозуміти, з чим будуть пов'язані ваші витрати і в яку суму вони виллються. У графу видатків сміливо заносите податки > на нерухомість та послуги агентства. Додатковими витратами можуть стати ремонтні роботи (проводити їх можна за бажанням або за потребою, тому не факт, що вони взагалі будуть потрібні) та страхування (знову ж таки, все впирається лише у ваше бажання). У деяких ситуаціях необхідно враховувати і оплату комунальних платежів, але здебільшого вона лягає на плечі орендарів;
  • розрахувати чистий прибуток від оренди. Відніміть від свого річного доходу витрати, пов'язані зі змістом нерухомості;
  • визначити прибутковість від здачі квартири чи будинку. Нарешті ми дісталися фінального пункту. Необхідно поділити чистий прибуток від оренди на вартість об'єкта. Прибутковість визначається у відсотках, тому отриману кількість потрібно помножити на 100.

*всі обчислення проводилися без урахування потенційного періоду часу, який знадобиться на пошуки орендарів

Приклад розрахунку доходності від здачі нерухомості

Приклад розрахунку доходності від здачі нерухомості

Давайте уявимо, що ви вже з нашою допомогою купили квартиру в Печерському районі. Він вважається одним із найпрестижніших у столиці, тому ціни тут відповідні. Ваша однокімнатна красуня коштувала $185,000. Зрозуміло, йдеться про об'єкт у топовому житловому комплексі та з авторським ремонтом. Ви можете собі дозволити здавати подібну нерухомість за $1,200, як це вже роблять наші клієнти. Припустимо, що за рік ви витратите 600 доларів на якісь дрібні роботи з удосконалення своєї власності. Тепер ми знаємо всі базові суми і можемо розпочати розрахунки:

  • річний прибуток від оренди – $1,200 × 12 = $14,400;
  • витрати – $600;
  • чистий прибуток від здачі – $14,400 - $600 = $13,800;
  • дохідність від оренди – ($13,800 / $185,000) × 100%= 7,5%

Отриманий результат показує, що за рік за допомогою оренди ви зможете повертати собі по 7,5%від суми, яку ви інвестували в покупку житла. Ваші вкладення повністю окупляться через 13 років, що є досить непоганим показником.

До числа ризиків та додаткових витрат, які можуть вплинути на кінцевий результат, варто віднести недобросовісність орендарів та оподаткування на дохід від здачі нерухомості в оренду. Бувають ситуації, коли квартиронаймач відмовляється платити, але нашій агенції такі випадки не відомі. Перед підписанням ми обов'язково перевіряємо надійність сторін, тому ризик можна сміливо викреслювати. Щодо податків, то в законодавстві України прописано, що орендодавець зобов'язаний виплачувати суму у розмірі 18%від доходу та додаткові 1,5%військового збору.

Здається, 7,5%вплинули на вас надихаюче. Пропонуємо не гаяти часу і негайно ознайомитися з асортиментом квартир, доступних для покупки. Звертайтеся до наших експертів, щоб отримати консультацію та підібрати найбільш прибутковий варіант.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти