Втрата близької людини чи далекої тітоньки, яку ви бачили один раз у ранньому дитинстві, не робить вас миттєво власником їхнього майна, навіть якщо такою була їхня воля. Від моменту смерті попереднього господаря до моменту появи нового повинен пройти певний термін, за який спадкоємець має розібратися з волею заповідача та вжити низку заходів.
- Відкриття спадщини. Воно відбувається безпосередньо у день смерті заповідача. З юридичної точки зору, заведено вважати, що саме з цього моменту виникає право на спадщину.
- Прийняття спадщини. На це дається пів року з дня смерті спадкодавця.
- Відкриття спадкової справи. Цей процес розпочинається безпосередньо після відкриття спадщини. Він потребує низки дій для виконання юридичних нюансів. Перш за все, вам необхідно звернутися до нотаріуса та надати йому документи, зокрема свідоцтво про смерть та заповіт. За необхідності експерт проведе оцінку нерухомості та інших активів. Відповідно до чинного законодавства, перед отриманням спадщини, вам доведеться сплатити за неї податки, розмір яких буде залежати від того майна, власником якого ви згодом станете.
- Отримання свідоцтва про право на спадщину. Цей документ вам видає нотаріус після того, як ви спалити податки та виконали всі попередні пункти.
Лише після проходження всіх чотирьох етапів ви дійсно стаєте власником майна. У день смерті попереднього господаря припиняється дія його права власності, проте не починається дія вашого. Протягом наступних шести місяців ви лише маєте право користуватися набутим майном у своїх особистих цілях. Стосовно ж його здачі в оренду, то варто зачекати на етап №4. Оренда, з юридичної точки зору, вважається відчуженням права користування, тому здійснювати його ви можете лише після того, як попереднього набули право на спадщину. Відчувати те, чого у вас немає, нелогічно – погодьтеся.
Орендарям ми радимо також не поспішати та не погоджуватися на оренду квартири, яка ще не перейшла до свого нового власника остаточно. У гонитві за прибутком деякі спадкоємці намагаються здати свою нерухомість ще до того, як отримують на це право. У випадку оскарження заповіту інші претенденти на оселю можуть виступати проти її здачі, тому ви банально ризикуєте залишитися без грошей та без даху над головою. Аби уникнути небажаних сюрпризів, звертайтеся за допомогою до нас. Ми самостійно перевіряємо кожного домовласника та несемо відповідальність за його порядність та надійність.