Після підписання заповітного договору від рішучого кроку у нове життя вас відокремлює лише одне – переїзд. З ним у 100%випадків асоціюються хаос із речей та хмарочоси із коробок. Приховувати не станемо: роботи вам належить чимало. Але ми підкажемо вам, як зробити переїзд структурованим та чітким, звернемо вашу увагу на важливі моменти та поділимося хитрощами. T.H.E. Capital допомагає своїм клієнтам не тільки професійними консультаціями під час підбору об'єктів під оренду, купівлю або інвестиції, але також ділиться своєю мудрістю, щоб ваша подальша взаємодія з обраною нерухомістю приносила вам лише позитивні емоції.
Як чужий район зробити рідним?
Не лийте сльози за звичним місцем. Всі райони Києва прекрасні по-своєму, тому переїзд дає вам унікальну можливість перейнятися атмосферою нового місця та відкрити для себе столицю з несподіваного боку. Згадайте, чому ви захотіли придбати квартиру або орендувати приватний будинок саме в цьому районі. Вас напевно залучили:
- зручна транспортна розв'язка – дорога до роботи чи улюблених закладів тепер буде ще комфортнішою
- розвинена інфраструктура – дитячий садок та школа для малюків, майданчик для вигулу собак безпосередньо на території житлового комплексу, низка магазинів під рукою значно спрощують життя
- ковток свіжого повітря – зелені зони в пішій доступності від квартири або власна ділянка, де ви зможете розбити фруктовий сад чи справжній город
Ці пункти допоможуть вам заспокоїтися і переконатися, що ви ухвалили правильне рішення. Тому переїзд стане для вас не мукою, а новим етапом на шляху до заповітної мрії. Варто визнати, що озвучені причини є дещо поверхневими, адже вони не дають уявлення про те, яким буде це щасливе життя з чистого аркуша. Але і з цим вам під силу розібратися!
- 💡 Як не опинитися в “вакуумі”? 💡
Щоб простіше пережити звикання до свого нового будинку, вивчіть його. Заздалегідь перегляньте список закладів навколо. Ресторани, кафе, театри, галереї – все те, за що ви так любили колишнє місце, може виявитися і на новому. Навіть якщо звичних назв на карті біля вас не знайдеться, це не привід сумувати. Знайомство з новими місцями завжди є пригодою, здатною породити нові сімейні традиції та звички.
Намічаємо план дій і запасаємося “пухіркою”
Не варто судомно хапатися за подушки, зарядку для телефону та старі надбиті чашки, намагаючись усе це впхнути в одну коробку. Видихайте і сідайте зручніше. Перш ніж пакувати речі, потрібно визначитися з тим, що саме ви збираєтеся взяти з собою. Багато хто може заявити, що тут і думати нічого – “все своє вожу з собою”. Але придивіться уважніше до захаращеного балкона, давно забутих верхніх полиць шаф і нескінченних ящиків. Ви й самі не помічали, що весь цей час, ніби скнара Плюшкін, накопичували мотлох, розпихаючи його по віддалених куточках, сподіваючись, що колись прийде його година. Навіть якщо зберігання непотрібних дрібниць вам чуже, все одно варто ретельно оцінити свої накопичені роками "багатства". Деяким з них може не бути місця у вашому новому будинку через банальну нестиковку в стилі, кольоровій гамі та інше.
- 💡 Що робити з непотрібними речами? 💡
Почнемо з того, що непотрібних речей не буває. Якщо вони перестали приносити вам користь чи радість, це не означає, що не знайдеться людей, яким вони знадобляться. Ви можете віддати щось друзям, перепродати або просто залишити біля смітника. Повірте, бажаючі стати новими власниками вашого добра знайдуться негайно.
Коли ви переконалися в тому, що залишилося все найнеобхідніше, починайте планування того, як ви це все перевезете. Насамперед йдеться про великогабаритну техніку та меблі. Буде просто чудово, якщо у вас збереглися оригінальні коробки. В іншому випадку вам необхідно упаковати речі у всіх улюблений антистрес – пухирчасту плівку. Провід слід залишати разом із відповідною технікою, щоб не заплутатися.
- 💡 Якщо щось можна розкрутити – розкрутіть! 💡
Великі меблі ви не пропхнете ні через одні двері, тому по можливості зробіть її компактними. Кілька рухів викруткою цілком вистачить для того, щоб масивний стіл із дуба перетворився на набір ніжок та стільницю.
- 💡 Як уберегти наглажені сорочки? 💡
Складні тканинні або картонні шафи стануть справжнім порятунком для ваших речей. Костюми та сорочки можна розвісити на вішалках, щоб уникнути пом'ятостей під час перевезення.
Як підготувати новий будинок до переїзду зі старого?
Нова квартира приховує нові безмежні можливості. Приступати до реалізації вам буде набагато простіше, якщо ви підготуєтеся заздалегідь:
- швабру до рук і вперед – перед переїздом потрібно упорядкувати квартиру. Погодьтеся, запилені поверхні не вселяють ентузіазму, а тільки змусять задуматися про те, що в колишньому будинку було затишніше. Провести базове прибирання необхідно за кілька днів до переїзду, але й після нього не обійтися без миття підлоги
- після запаковування та розпаковування всіх речей у вас залишиться не так багато сил, тому не відмовляйтеся від допомоги професіоналів. Так, для збирання дозвольте собі найняти клінінгову компанію, а для збирання меблів – . відповідних експертів
- щоб не виявитися відірваними від світу, подбайте про комунікації. Заздалегідь дізнайтесь про доступних провайдерів та підключіть усі необхідні послуги
- підключили? А тепер вимикайте! Не забудьте відмовитися від усіх послуги у своєму попередньому місці проживання, щоб не курити за те, чим ви користуватись більше не будете
- важливою частиною етапу планування можна назвати розстановку. Якщо ви купуєте квартиру чи будинок з меблями, все вже продумано для максимального комфорту. Але це не скасовує того факту, що у вас можуть бути власні крісла, стіл та інше. Щоб не захаращувати квартиру, сплануйте, що і куди ви поставите першого ж дня. Для цього слід виміряти габарити своїх меблів і прикинути, як вони виглядатимуть у нових апартаментах
Навіть коли здається, що все вже продумано до дрібниць, не полінуйтеся перевірити деталі. У поспіху ви можете забути про найголовніше або ненароком запакувати ножиці в одну з коробок, забувши про те, що іншого способу відкрити її та її товаришів у вас просто не буде.
- 💡 Замість тривожного рюкзака сумка першої необхідності 💡
Їхнє наповнення багато в чому співпадатиме: засоби особистої гігієни, документи, гроші та ключі, змінна білизна та піжама, чашка, тарілка та столові прилади. Такий базовий набір речей повинен знаходитися в окремій коробці, щоб перша ніч, проведена в новій квартирі, була спокійною та комфортною, а не перетворилася на квест з пошуку другої шкарпетки.
З останньою занесеною вантажниками коробкою закінчується лише один із етапів переїзду. На те, щоб розкласти всі речі на місця, вам знадобиться від одного дня до декількох тижнів. І це абсолютно нормально. Дайте собі час звикнути до нового місця, а йому – звикнути до вас. Вам потрібно підлаштуватися один під одного. Спочатку ви можете щодня робити невеликі перестановки та перекладати предмети з місця на місце, поки не знайдете той оптимальний стан речей, в якому зможете відчути себе дійсно вдома.
Чек-лист успішного переїзду
✅ Визначити, які речі вам дійсно потрібні
✅ Позбутися непотрібних речей
✅ Виміряти габарити великих меблів і бути готовим їх розібрати
✅ Спланувати розміщення в новій квартирі/будинку
✅ Купити коробки, скотч та інше
✅ Відмовитися від послуг у старій квартирі та підключити їх до нової
✅ Провести прибирання у майбутньому житлі
✅ Зібрати сумку/коробку з речами першої необхідності
✅ Запакувати всі інші речі
✅ Домовитися з вантажниками
✅ Нарешті переїхати! Дістати з коробок все найнеобхідніше, дати собі можливість насолодитися відчуттям себе в новій квартирі і не поспішати з розпакуванням і розстановкою – усьому свій час, а часу цього у вас буде достатньо.
Ласкаво просимо додому!