Нерухомість традиційно вважається найбільш зрозумілим, надійним та прибутковим інструментом інвестування для українців. Це пов'язано з тим, що житлова нерухомість не схильна до інфляцій, приносить стабільний, передбачуваний дохід.Крім того, інвестор має у своєму розпорядженні великий вибір відповідних варіантів інвестування. Один із них — інвестування у будівництво житла через покупку цільових облігацій у забудовника. В Україні це досить молода схема інвестування, до того ж складна для розуміння звичайним покупцем. До речі, якщо здумалися щодо купівлі нерухомості, рекомендуємо звернутися в наше професійне агентство елітної нерухомості T.H.E. Capital.
Переваги та недоліки купівлі житла через облігації
Купівля квартири в новобудові за облігації має кілька переваг:
- фіксована процентна ставка: виплачується щомісяця, щокварталу або щорічно;
- інвестор заздалегідь знає, як довго інвестуватиме і скільки заробить.
До недоліків купівлі житла через облігації належить фіксований термін погашення, який неможливо змінити у процесі. Схема продажу житла, що будується, шляхом емісії цільових облігацій раніше була досить популярна серед забудовників, але в даний час залишилося не так багато забудовників, готових її застосовувати на практиці.
Читайте також: Здача квартири в оренду: як правильно написати оголошення?
Як відбувається купівля квартири в новобудові за облігації?
Купівля квартири через житлові облігації підлягає реєстрації в НКЦПФР та не є швидкою за часом та простою в частині реалізації процедурою. На сьогоднішній день і забудовники, і покупці воліють прості в реалізації моделі роботи, що не підлягають контролю з боку державних регуляторів.
Читайте також: Як здати в оренду нежитлове приміщення?
Проте, на будівельному ринку є ще об'єкти будівництва, в яких використовуються облігації при реалізації об'єктів житлової нерухомості. Наприклад, у житловому комплексі «Новопечерські Липки» у Києві придбання квартири здійснюється шляхом купівлі іменних цільових облігацій. Облігації продають у кількості, що відповідає кількості квадратних метрів.Купівля житла через облігації виглядає так:
- Ви приходьте до офісу продажу.
- Вибираєте бажану квартиру.
- Ознайомтеся з типовими договорами.
- Бронюєте квартиру до прийняття рішення про купівлю.
- Забудовник продає вам цінні папери – цільові облігації. Оскільки, згідно із законом, забудовник не може «безпосередньо» продати пакет облігацій, цю функцію виконує Торговець.
- Після настання терміну погашення (викупу) облігацій та здачі будинку ви обмінюєте облігації на квартиру.
Незважаючи на те, що купівля квартири в новобудові за облігації є найбільш надійним способом інвестувати кошти, необхідно уважно ставитися до забудовника та всіх учасників угоди: перевіряти наявність ліцензій, дозвільної документації, вивчати проспект емісії, перевіряти відсутність незавершених об'єктів у забудовника. Щоб покупка квартири через житлові облігації пройшла безпечно, звертайтесь до експертів та юристів з нерухомості, які супроводжуватимуть вас на всіх етапах угоди. Публікація була цікавою та корисною? Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість і отримуйте нові публікації від агентства нерухомості THE Capital.