Шахрайські схеми при оренді: як визначити брехуна

28.06.2024

Шахрайські схеми при оренді

У тому випадку, якщо ви звертаєтеся до агентства нерухомості, та ще й нашого, дане питання точно не виникатиме. Проте ми присвячуємо наш блог більш широкій аудиторії та вважаємо за потрібне застерегти тих орендарів, які наважуються на пошуки житла без посередника. Сміливці, які намагаються самостійно пройти нелегкий процес від підбору варіантів до переїзду наражають себе на небезпеку та ризикують натрапити на шахраїв. Звичайно, не за кожним домовласником ховається хитромудрий махінатор, проте про всяк випадок варто підготуватися до зустрічі з ним. Ми розповімо вам про найбільш розповсюджені шахрайські схеми та про те, як не сприйняти їх за чисту монету.

Що ховається за привабливою пропозицією

Що ховається за привабливою пропозицією

  • Псевдопосередники 🚨

Зловмисники можуть представлятися рієлторами та пропонувати свою допомогу з пошуком оселі. За свої послуги вони вимагають передоплату та обіцяють, що після її отримання зроблять вас найщасливішим орендарем. Насправді ж після передачі коштів вони зникають з усіх радарів та полишають вас наодинці з проблемою та зі значно меншим бюджетом на її розв’язання.

🟢 Вирішення: не довіряйте абикому. Обов’язково просіть показати сертифікати та документи для підтвердження того, що ви маєте справу саме з професійним рієлтором. Також зважайте на те, що справжній фахівець ніколи не вимагатиме передплату, оскільки гроші виплачуються виключно за фактом виконання домовленостей.

  • Фейковий представник агентства нерухомості 🚨

Ця схема шахрайства доволі схожа на попередню, проте відрізняється вона тим, що особа представляється не просто рієлтором, а експертом з нерухомості, що працює в шанованому агентстві. Як і в попередньому випадку, після отримання передоплати псевдофахівець зникає з вашими грошима та сподіваннями. Рідше трапляється, що за умовний аванс у розмірі 7000-8000 гривень ви можете отримати базу з номерами телефонів власників нерухомості. Вам пропонується самостійно її опрацювати. За великим рахунком, це не дає нічого, оскільки об’єкти абсолютно різні, вони можуть бути взагалі не актуальними і фактично на вас покладають ту роботу, яку навіть рієлтори не роблять, оскільки вони не продзвонюють бездумно всіх своїх клієнтів. Подібні випадки шахрайства можуть траплятися тоді, коли вже звільнений працівник намагається перепродати базу своїх клієнтів, яку йому вдалося накопичити під час роботи в агентстві. Також фейкові рієлтори можуть пропонувати неіснуючі чи вже здані об’єкти.

🟢 Вирішення: ніколи не вірте на слово. Обов’язково перевіряйте, чи дійсно рієлтор є представником того чи іншого агентства. Для цього достатньо ознайомитися з переліком його співробітників на сайті чи просто зателефонувати на офіційний номер компанії. Обов’язковим етапом для початку співпраці з агентством є підписання договору, тому банальна усна домовленість вже свідчить про підступні наміри.

  • Суборенда або перепродаж оренди 🚨

У цьому випадку нахабно обманутими будете не лише ви, проте й власник, а можливо і декілька інших орендарів. Все починається з того, що особа орендує нерухомість на короткий термін. Робить вона це абсолютно законно та навіть чесно оплачує оренду. Проте після цього розпочинаються справжні веселощі. Замість того, щоб проживати в оселі, її орендар намагається якомога швидше та якомога більшій кількості людей повторно здати свою тимчасову житлоплощу. Як правило, такі об’єкти мають значно нижчу ціну, тому охочих зекономити з’являється чимало.

🟢 Вирішення: ретельно перевіряйте документи. Попросіть показати паспорт та право власності на квартиру. Також ви можете самостійно перевірити його одним з доступних способів. Надмірної обережності в питаннях, що стосуються ринку нерухомості, не буває.

  • Фальшива документація 🚨

Цього разу описана вище схема відбувається майже за тим самим алгоритмом, за виключенням того, що шахрай навіть не орендує нерухомість, а просто нахабно видає чужу власність за свою.

🟢 Вирішення: дивіться попередній пункт 😉

  • Фальшиві оголошення 🚨

Така розкіш та ще й за помірною ціною? Як би сильно вам не хотілося заощадити, не варто забувати про голос розуму. Часто за надто привабливими умовами та фото можуть ховатися неіснуючі об’єкти. Надто явно відчувається фальш тоді, коли за них вимагають передплату.

🟢 Вирішення: не забувайте про перевірку документації та обов’язково домовляйтеся про перегляд. Якщо на цьому базовому етапі виникатиме безліч проблем, очевидно, що показувати банально нічого.

  • Об’єкт не відповідає опису 🚨

“Садок вишневий коло хати, хрущі над вишнями гудуть” – в оголошенні можуть написати будь-що, адже вдалий ракурс здатен приховати навіть найбільш явні дефекти. Також фото можуть бути застарілими, тому не виключено, що колись дорогий шкіряний диван за роки експлуатації встиг перетворитися на подряпаний, порепаний та безформний згусток пружин та поролону.

🟢 Вирішення: перегляд, перегляд і ще раз перегляд. Пильно придивіться до всіх меблів, протестуйте техніку, крани та вимикачі. Навіть така дрібниця, як замок, що заїдає, може стати причиною чималого головного болю.

Як захиститися від обману

Як захиститися від обману

Слідуйте простим правилам, завдяки яким навіть найхитріший та найпідступніший шахрай не зможе задурити вам голову:

  1. Ретельно перевіряйте документи на нерухомість.
  2. Обов’язково запишіться на перегляд.
  3. Пильно огляньте квартиру, меблі, техніку, комунікації тощо.
  4. Не погоджуйтеся на передачу передплати до надання послуг чи підписання договору.
  5. Співпрацюйте з надійним агентством нерухомості, таким як T.H.E. Capital.
Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти