Власність та її види: приватна власність як складова ринку нерухомості

20.12.2023

частная собственность

“Private property” – вам нема чого вішати табличку з таким написом на паркан, як це роблять зірки шоу-бізнесу. Українська правова система і без зайвих нагадувань знає, що ваше майно – ndash; це ваша приватна власність, а ви – її власник, а тому особа, захищена законом. Саме час і вам дізнатися про це детальніше. Почнемо?

Від великого до малого: види власності в Україні

У масштабах своєї особистості ви можете називати власністю все, що вважаєте таким для себе: улюблену книгу, чашку, з якої ви щоранку п'єте ароматну каву, або звичайну шкарпетку (не варто забувати, що для одного з персонажів культового магічного всесвіту навіть така дрібниця була важливіша за всі багатства світу). Що ж до масштабнішого уявлення, то власність виходить далеко за межі окремих речей і за межі конкретних особистостей.

  • Державна власність

Суб'єктом права, тобто тим, хто має владу над власністю та може нею розпоряджатися, виступає сама країна. Держава в особі України не просто представляє інтереси народу, а оперує майном для забезпечення його блага. До ресурсів та активів у цьому випадку відносять підприємства, землі та нерухомість, які перебувають під контролем міністерств та місцевих органів влади не для забезпечення персональних інтересів, але для загального “благу людства” у межах наших рідних 27 регіонів.

  • Комунальна власність

Територіальні рамки від масштабів країни звужуються до окремих адміністративно-територіальних утворень, а влада переходить до рук місцевих органів самоврядування та територіальних громад. Головними активами є транспортні засоби, нерухомість, необхідне обладнання та інше. Всі ці ресурси допомагають задовольняти потреби населення в охороні здоров'я, транспорті, освіті та інших секторах.

  • Колективна власність

“Коллектив” – поняття розтяжне, тому необхідно чітко позначити його рамки. Суб'єктом права є акціонерні товариства, господарські об'єднання, кооперативи та інші групи осіб, які вирішили спільними зусиллями досягати поставленої мети. Управління майном може відбуватися лише після ухвалення відповідних рішень на загальних зборах.

  • Приватна власність

Не так швидко! Ця тема потребує більш детального розгляду у наступному розділі.

Суб'єкт та об'єкт, права та обов'язки: особливості приватної власності

Власність та її види

З поняттям приватної власності стикалися навіть ті, хто про це не здогадувався. Завдяки нам ви, напевно, зможете визначити, що входить у це поняття і як варто їм оперувати.

  • Суб'єкт VS Об'єкт – хто є хто?

Суб'єктом може виступати будь-яка юридична чи фізична особа, чи це ви, ваш сусід чи ваша бабуся. У нашій країні суб'єктами можуть бути як громадяни України, так і особи без громадянства чи іноземці. Головна відмінність у тому, що останні дві категорії немає права отримувати у власність земельні ділянки. Щодо інших об'єктів у їхньому володінні, то вони несуть за них таку саму відповідальність, як і будь-який українець.

У понятті об'єкта полягає незліченна кількість матеріальних та нематеріальних благ, починаючи з нашої улюбленої нерухомості та закінчуючи винаходом велосипеда. Квартира у Києві або приватний будинок у Київській області, придбані цінні папери або написані літературні шедеври – все це може бути вашою приватною власністю. Ринок нерухомості вважається однією з найбільших її складових та найбільш значущою для розвитку економіки країни.

  • Особиста, спільна та пайова – у чому різниця між приватними власностями?

З розумінням того, чим є особиста власність, труднощів виникати не повинно – є лише “ви” і “ваше”. Що стосується інших видів, то справи складніші. Спільна та пайова власності виходять при купівлі нерухомості об'єднаними зусиллями. Найчастіше йдеться про майно, нажите у шлюбі. При спільному володінні і ви, і ваша друга половинка маєте однакові права та обов'язки, при пайовому чітко прописується те, кому скільки належить.

  • Регулювання на законодавчому рівні

За тим, щоб ваші дії, пов'язані з приватною власністю в галузі нерухомості, були правомірними, стежать численні нормативно-правові акти, серед яких варто виділити Конституцію України, Земельний та Цивільний кодекси, а також зафіксувати містобудівні норми. Вони визначають ваші ключові обов'язки та права. До перших відносяться сплата податків та отримання дозволу на будівельні роботи на земельній ділянці. Права ж охоплюють такі операції з нерухомістю, як купівля, дарування, продаж, успадкування, оренда та інше.

  • Надійний спосіб захистити свої права

В Україні функціонує чіткий алгоритм того, як юридично захистити свою приватну власність. Ви не придумаєте спосіб убезпечити себе краще, ніж зареєструвати право власності на куплену або збудовану нерухомість. Нескладна процедура вимагатиме від вас наявності документів та терпіння.

Не зайвим буде нагадати, що у всіх питаннях, пов'язаних з нерухомістю, у вас завжди буде надійний помічник, порадник та соратник – T.H.E. Capital. Ми не втомлюємося працювати для того, щоб надавати вам якісний сервіс та найкращі пропозиції на ринку рідної країни.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти