Тенденції ринку нерухомості України 2024

30.08.2024

Тенденції ринку нерухомості України 2024

Попри війну ринок нерухомості України не стоїть на місці, а приємно дивує нас своєю стабілізацією та прогресом. У доповнення до попереднього матеріалу ми вирішили більш детально зупинитися на конкретних тенденціях, аби ви краще розуміли нинішній стан ринку. Лише за останні кілька років ціни на нерухомість значно виросли. Увага вітчизняних інвесторів зосереджена на центральних районах країни та еліт-сегменті. У порівнянні з 2023 роком ціни на житло виросли приблизно на 15% . Звичайно, варто враховувати відмінності між ситуаціями в різних регіонах. Розпочнемо із загальної характеристики.

Новобудови VS вторинний ринок: як змінюються попит та пропозиція

Новобудови VS вторинний ринок

Станом на серпень 2024 року первинний ринокнерухомості майже досяг довоєнного стану. Понад 76% відділів продажу працюють у звичному для себе темпі, адже кількість об’єктів та охочих їх купити зростає. Лідером стала Закарпатська область, бо у ній функціонує 98% відділів продажу. Понад 30% новобудов введені в експлуатацію та готові до заселення, а зокрема 94 готові новобудови та 154 секції, з яких:

  • у Києві – 11 новобудов та 16 секцій;
  • у Київській області – 20 новобудов та 32 секції;
  • у Львівській області – 17 новобудов та 33 секції.

Спостерігається підвищення інтересу до приватних будинків та передмістя. Так, таунхауси становлять 30% всіх пропозицій на первинному ринку. Найбільша цікавість до заміських котеджних містечок у мешканців Ужгороду та Кропивницького, де КМ становлять 25% від усіх новобудов.

Ринок вторинної нерухомостітакож розвивається, хоча й не скрізь – кількість оголошень про продаж значно збільшилися на Заході країни. Так, у Закарпатській області ще в травні 2024 року почали помічати, що середній цінник побільшав на 10% . Зараз там можна купити однокімнатну квартиру за $59,000, а у Львівській області – за всі $69,000. Центральні райони помітно відстають та дивують прямо протилежною тенденцією – у тому ж травні ціни попадали з минулих висот:

  • у Києві → -33% ;
  • у Житомирській області → -22% ;
  • у Черкаській області → -10% .

Попри це столичні розцінки і досі залишаються найвищими – однокімнатна квартира в Києві в середньому коштує $97,000. Київ зберігає свої лідерські позиції і на ринку оренди:

Середня вартість житла продовжує рости по ряду причин. Найбільше не зростання попиту, а разом з ним і вартості квадратних метрів впливають такі фактори, як обмежена площа для забудов (особливо в центральних районах міста), низька забудованість вже усталених районів та вулиць, розвиток інфраструктури та стабілізація економічної ситуації у країні.

Чому варто інвестувати в Київ та як це робити

Чому варто інвестувати в Київ та як це робити

Чим наша люба столиця так манить інвесторів? Своїми сучасними хмарочосами? Чи історичними кварталами зі старовинними будиночками? Звичайно, архітектурний шарм Києва беззаперечний, проте не лише він зачаровує та змушує ширше розкривати гаманці. Кожен, хто наважується купити нерухомість в столиці України, спирається на ряд факторів, які гарантують надійність та прибутковість його інвестицій:

  • стабільна ситуація на ринку;
  • постійне зростання вартості квадратних метрів;
  • широкий спектр варіантів на будь-який смак;
  • чималий попит, завдяки якому завжди можна вигідно перепродати житло;
  • велика кількість потенційних орендарів для будь-якого сегмента нерухомості.

Єдиний крок, який вам треба зробити для купівлі омріяного об’єкта, – звернутися за допомогою до експертів агентства T.H.E. Capital. Ми радо підберемо квартиру чи будинок, враховуючи ваші найменші побажання.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти