Як купити оселю за програмою “єВідновлення”

08.07.2024

Як купити оселю за програмою єВідновлення

Урядова програма “єВідновлення” стала справжнім порятунком для тих, хто втратив свою домівку через безглузді потуги нашого сусіда заграбастати те, що йому не належить. Якщо ви і досі не скористалися нею, саме час це виправити. Отримати сертифікат може кожен постраждалий, тому збирайте документи та розпочинайте нове життя у новому домі.

Як отримати сертифікат за програмою “єВідновлення”

Як отримати сертифікат за програмою єВідновлення

Для того, щоб отримати сертифікат на купівлю житла за програмою “єВідновлення”, вам необхідно мати при собі базові документи, такі як паспорт громадянина України та реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), який раніше був відомий під назвою індивідуальний податковий номер (ІПН). Подальший алгоритм дій виглядає наступним чином:

  • необхідно отримати витяг з ДРРП про припинення власності на об’єкт нерухомого майна, який був знищений в результаті військових дій. Витяг ви також можете отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно самостійно через портал “Дія” чи звернувшись до нотаріуса, або державного реєстратора за місцем розташування свого знищеного майна;
  • через вже згаданий застосунок “Дія” треба подати заявку на отримання сертифіката за програмою “єВідновлення”;
  • варто завчасно обрати об’єкт для купівлі та домовитися з його власником. Треба обговорити всі деталі угоди та закріпити її у нотаріуса;
  • також не забувайте про те, що спільно нажите зруйноване майно було власністю подружжя, тому необхідно надати згоду дружини чи чоловіка. Навіть якщо вони вже колишні.

Майте на увазі, що кошти, які ви отримуєте із сертифікатом “єВідновлення”, повинні бути використані впродовж 30 днів. Саме тому так важливо завчасно підібрати квартиру та скомунікувати з її власником.

Що варто знати для купівлі житла за програмою “єВідновлення”

Що варто знати для купівлі житла за програмою єВідновлення

Для покупців діють певні обмеження та правила, тому радимо ретельно ознайомитися з ними, аби ви дійсно змогли відчути на собі вигоди “єВідновлення”:

  • рік введення будинку в експлуатацію не має значення;
  • сертифікат розповсюджується лише на один об’єкт;
  • купувати можна лише житлову нерухомість, проте обмежень стосовно її виду немає – це може бути квартира, приватний будинок, таунхаус, дуплекс, котедж, дача тощо;
  • власником нового житла може стати лише той, хто був власником зруйнованої нерухомості;
  • об’єкт, який ви купили за сертифікатом, не можна перепродавати та навіть дарувати протягом наступних п’яти років;
  • якщо вам сподобалася нерухомість, вартість якої більша, за суму в сертифікаті, ви можете її придбати, проте різницю доведеться покривати з власної кишені.

Що треба знати продавцю

Що треба знати продавцю про єВідновлення

Не лише покупець, який докладає зусиль для отримання сертифіката за програмою “єВідновлення”, проте й продавець має знати про деякі нюанси цієї урядової ініціативи:

  • при підготовці документів варто звернути особливу увагу на оціночну вартість. Вона не повинна перевищувати суму, зазначену в якості ціни. В усьому іншому договір купівлі-продажу нічим не відрізняється від звичайного;
  • право власності одразу переходить до покупця. Проте на нерухомість накладається тимчасова заборона на відчуження. Для продавця це навіть краще, оскільки заборона є своєрідною гарантією того, що він отримає гроші до того, як новий господар почне встановлювати свої порядки;
  • щоб отримати кошти, продавцю доведеться відкрити у банку окремий рахунок, що працює за програмою “єВідновлення”;
  • при укладанні договору необхідно надати нотаріусу довідку, яка підтвердить факт відкриття окремого банківського рахунку;
  • гроші повинні надійти на рахунок протягом п’яти днів;
  • гарантом безпеки виступає держава, тому вам нічого хвилюватися.

Програма “єВідновлення” стала напрочуд популярною серед українців. Раніше вона охоплювала лише ті території, на яких не ведуться бойові дії, та такі, на яких вони навіть теоретично не можуть проходити. Через стабілізацію ситуації Кабміном було прийнято рішення про розширення меж. Друга з названих категорій території зараз також відкрита для інвестицій за програмою. Так, до списку доступних населених пунктів доєдналися 4 громади на Чернігівщині, 14 громад на Херсонщині, 15 громад на Миколаївщині, 16 громад на Сумщині та 40 громад на Харківщині. Найбільшою популярністю серед учасників програми “єВідновлення” користуються Чернігівщина, Миколаївщина та Харківщина. На сьогоднішній день у Київській області вже придбали понад 880 об’єктів, з яких 421 – в Києві.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти