Друзі потрібно тримати близько, а ворогів – ще ближче. Саме так колись ставилися до житлово-експлуатаційних контор, перший похід в які був схожий на бойове хрещення для власника нерухомості. Благо згодом ситуація покращала, і зараз ЖЕК зі страшного сну домовласників перетворився на корисний інструмент, за допомогою якого можна реально знайти відповіді на свої запитання. Якщо знати, куди і до кого звертатись. Нерідко після купівлі квартири людина забувається в своїй радості і тільки при виникненні перших серйозних проблем усвідомлює, що у своє час він забув поцікавитись тим, хто відповідає за благополуччя його будинку. Як знайти свій ЖЕК чи ОСББ? Куди звертатися за консультацією та реальною допомогою? Ми не дозволимо вам залишитися віч-на-віч зі своїми страхами, тому надамо всю необхідну інформацію.
Як знайти свій ЖЕК або ОСББ
Щоб щось знайти, потрібно зрозуміти, що саме ви шукаєте. Як правило, мешканці можуть дізнатися про те, якою організацією здійснюється керування в будинку, безпосередньо при купівлі квартири, від своїх сусідів або у відповідному розділі комунальних платежів. Ми впевнені, що із цим у вас проблем не виникне. Ваш ЖК може перебувати на обліку у ЖЕКу або перебувати під контролем ОСББ. Давайте коротко розглянемо різницю між цими структурами, щоб кожен читач розумів їх специфіку.
“ЖЕК або житлово-експлуатаційна контора – це підприємство, яке відповідає за обслуговування багатоквартирного будинку. Воно може бути як приватним, так і державним.
“ОСББ або об'єднання співвласників багатоквартирного будинку – це некомерційне підприємство, яке відповідає за обслуговування багатоквартирного будинку. Воно створюється самими мешканцями. ”
Обидві організації можуть проводити ремонтні роботи, займатися доглядом за загальним майном та роботами щодо покращення стану будинку та підвищення комфорту його мешканців. Різниця полягає в тому, хто несе відповідальність усі ці процеси. Об'єднання співвласників, будучи більш незалежним та вільним у діях, має більше контролю та можливостей. Необхідність прямого звернення до цих організацій може виникати у кількох випадках:
- прибирання прибудинкової території;
- технічне обслуговування комунальної власності;
- управління будинком;
- питання щодо комунальних послуг та їх оплати;
- аварії в системах або їх пошкодження (електрика, водопостачання, каналізація, опалення, газ);
- інше.
Як ми вже говорили, дізнатися про належність до конкретного ЖЕКу чи ОСББ ви можете із квитанції. Також для цього можна скористатися сайтом Інформаційно-аналітичною системою управління житловим фондом – виберіть своє місто, введіть вулицю та її номер. Таким чином ви отримаєте інформацію про те, за якою організацією закріплений ваш будинок. Знайти контактну інформацію конкретної установи вам вдасться на сайті Департаменту житлово- комунальна інфраструктура. Тут зібрані діючі об'єднання співвласників та житлово-комунальні контори всіх районів столиці .
Що таке ЦКС і в яких випадках він може стати в нагоді
Не поспішайте бігти до ЖЕКу. Можливо, ви зможете отримати необхідну інформацію та допомогу онлайн або за телефоном у Центрі комунального сервісу (ЦКС). На відміну від житлово-експлуатаційної контори він займається вирішенням не стільки практичних завдань, скільки теоретичних питань. Зона відповідальності ЦКС включає:
- перевірку та заміну лічильників;
- сантехнічні послуги;
- оплату комунальних послуг;
- нарахування за користування житлово-комунальними послугами;
- зміна порядку нарахувань за споживання послуг;
- внесення змін до реквізитів;
- надання довідки про відсутність заборгованостей< /a> за комунальними платежами;
- видання довідки щодо пільг;
- складання актів-претензій;
- юридичні консультації щодо врегулювання питань щодо заборгованості.
Кожен повинен займатися своєю справою – співробітники ЖЕКу, ОСМД і ЦКС допоможуть вам панувати у своєму житловому комплексі та квартирі, а експерти T.H.E. Capital знайдуть те саме <житло , яка стане домом для вашої родини.