Чи можна продати частину квартири та як це зробити?

29.03.2024

Можно ли продать часть квартиры и как это сделать

Шматок щастя від чужого пирога – не таке вже погане придбання. Особливо якщо йдеться про нерухомість. Нерідко трапляються випадки, коли внаслідок поділу спільно нажитого майна або за заповітом у власника на руках залишається лише частина повноцінної житлової одиниці. Як вигідно позбутися такого подарунка долі, якщо вам він не дуже потрібний? Насамперед, читайте наш новий матеріал і звертайтеся за допомогою до експертів T.H.E. Capital. Власне, це все, що вам потрібно зробити.

Спільна та пайова власність: як ділиться неподільне

Як ділиться неподільне

Спільне володіння нерухомістю не завжди означає, що у вас є права на рівну половину. Та й прописані на папері умови не дають уявлення про те, які кімнати та який бік кухні відходять саме вам. Неподільне поділити складно, тому перед продажем абстрактних квадратних метрів, потрібно їх відшукати і зрозуміти, де починається ваша власність і закінчується чужа.

Спільна спільна власність – тип власності, у якому весь об'єкт нерухомого майна однаковою мірою належить кільком людям. При цьому не відбувається поділ квартири чи будинку на конкретні частини. Такий тип має на увазі, що всі можливі операції зі своєю частиною ви можете робити тільки за згодою співвласників. Яскравим прикладом у цьому випадку можна назвати спільно нажите майно подружжя.

Щоб продати частину квартири, яка знаходиться у спільній сумісній власності, вам ще доведеться повозитися з її поділом на практиці. Йдеться виділення частки в натурі. Подружжю для цього знадобиться укладання письмового договору з його подальшим завіренням у нотаріуса. Якщо мирним шляхом не вдається досягти бажаного результату, є лише один вихід. суд.

Спільна пайова власність – тип власності, у якому ви володієте не абстрактними квадратними метрами, а конкретної часткою об'єкта. Це може бути як рівна половина, так і більша чи менша його частина.

Подібний тип власності виникає в тих випадках, коли ви:

  • придбали нерухомість спільно з членами своєї сім'ї, поділивши витрати між собою;
  • зробили поділ спільно нажитого майна після розлучення;
  • успадкували квартиру або будинок разом із кимось.

Маючи повну владу над своєю часткою, ви можете розпоряджатися нею набагато вільніше, ніж у попередньому випадку. Але, як це часто буває на ринку нерухомості, без нюансів не обійшлося.

Як продати свою частину квартири?

Як продати свою частину квартири

Маючи певну частку нерухомості, ви можете продати її за своїм бажанням. Наш експерт зазначає, що насамперед варто запропонувати викупити вашу частину саме співвласнику. По-перше, це не позбавлене логіки тому, що так він збере всі деталі нерухомого пазла. та стане повноправним господарем об'єкта. По-друге, така вимога передбачена у ст. співвласник має більше права на купівлю частки нерухомості, ніж будь-хто інший.

Якщо ви хочете продати свою частину квартири, варто діяти за таким алгоритмом:

Маючи лише певну частку, ви можете продати виключно її. Радимо вам заздалегідь обговорити плани з рештою співвласників. Можливо, вам вдасться прийти до консенсусу і продати квартиру цілком, що набагато привабливіше для потенційного. покупця. Якщо хоча б один із співвласників не забажає йти на поступки, угода не відбудеться. Але тут є свої нюанси.

☝️ Якщо особливо впертий співвласник має надто незначну частину квартири, ви можете звернутися до адвоката з житлового права. З його допомогою ви сформуєте позов і подасте до суду. Як правило, подібні проблеми вирішуються дуже швидко та просто.

Які правила діють під час продажу частини будинку

Правила під час продажу частини будинку

Не рідко у будинку проживає одразу кілька сімей. Для більшої зручності вони ділять весь простір на кілька домоволодінь, кожне з яких має окремий вхід та власні комунікації. По суті, домоволодіння можна назвати самодостатньою житловою одиницею, такою собі квартирою. Загалом мало що змінюється щодо продажу частини самого будинку, тому в даній ситуації турбуватися варто не так про нього, як про ділянці. Земельний наділ спочатку розрахований під цілий особняк, тому від кількості власників його доля не змінюється жодним чином. Зрозуміло, можливо умовний поділ двору за домовленістю, але для продажу цього мало. Щоб усе було оформлено належним чином, вам доведеться зробити кілька кроків:

  • приватизувати землю зі своїм домоволодінням;
  • оформити всі документи на частку будинку та ділянку;
  • за бажанням ви можете надати своїй частині будівлі окремий номер;
  • установка паркану для розмежування території теж не буде зайвою, хоч і не є обов'язковою;
  • приступайте до втілення останнього пункту з попереднього розділу.

Вдалих продажів і до нових покупок!

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти