Податковий нерезидент: сленг нерухомості від T.H.E. Capital. Урок №16

10.07.2024

Податковий нерезидент

Пригадуєте наше заняття на тему фінмоніторингу? Тоді ми з вами розібралися, що за цим страшним словом ховається звичайнісінька практика перевірки платоспроможності та надійності іноземних інвесторів. Ви і не знали, проте для таких інвесторів та й взагалі для бізнесменів якась кмітлива людина теж вигадала власну назву.

❝Податковий нерезидент – людина, яка з точки зору податкового законодавства не вважається резидентом країни.❞

У випадку з фізичною особою мова йде про те, що протягом року людина проводить в межах конкретної країни менше ніж 183 дні і більшість своїх фінансових операцій вона здійснює деінде, тому не робить значного внеску в місцеву економіку. Стосовно юридичних осіб, то критерії їх зарахування до резидентів чи нерезидентів дещо інші. Так, до уваги беруться місце заснування та локація, з якої відбувається фактичне керування організацією. Якщо резидент країни, її громадянин, сплачує податки на користь своєї держави постійно та з усіх своїх доходів, де б він їх не отримував, то нерезидент поповнює казну тільки з тієї частини свого прибутку, яка була отримана в межах конкретної країни.

В Україні податковим нерезидентом може бути як іноземець, так і сам українець за тієї умови, якщо він проживає поза межами рідної країни понад 183 дні на рік. Відповідно до нашого законодавства, нерезидент сплачує значно більші податки за свою діяльність, в тому числі і за операції, пов’язані з ринком нерухомості. Пам’ятайте про цей нюанс, якщо ви плануєте здійснити одну з можливих операцій, пов’язаних з нерухомістю:

  • дарування;
  • прийняття в дар;
  • отримання спадщини;
  • другий та всі подальші продажі житлової нерухомості впродовж одного року;
  • продаж комерційної нерухомості;
  • продаж майнових прав на нерухомість, яку ви плануєте придбати.

Приклад використання:

— Привіт, як там справи з продажем твого офісу? Вже закінчила?

— Та не все так сталося як гадалося.

— В якому сенсі? Виникли якісь проблеми?

— Майже рік у Польщі дав про себе знати. Тепер я отримала статус податкового нерезидента, тому податки на нерухомість значно вищі, ніж я собі прораховувала.


Від статусу податкового нерезидента нікуди не втечеш, проте це не привід ставити хрест на операціях з нерухомістю. Ми підберемо настільки вигідну пропозицію, що навіть дещо завищений податок не буде таким вже болючим. А завдяки здачі квартири в оренду ви взагалі повернете всі кошти за лічені роки.

Статус податкового нерезидента

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти