Купівля квартири на вторинному ринку несе багато ризиків. Найчастіше угоди купівлі-продажу вторинного житла визнаються недійсними і покупцю доводиться захищати своє право у суді.Тому до оформлення покупки квартири на вторинному ринку потрібно підійти із ретельною підготовкою. Перевірка документів продавця – це найважливіший і найвідповідальніший етап у будь-якій угоді з нерухомістю. Якщо у вас не досвід оформлення покупки квартири на вторинному ринку, краще звернутися до професійного юриста.Читайте також: Довіреність на продаж квартири.
Фахівець ретельно перевірить усі документи продавця, а також визначить чи немає жодних ризиків, дізнається, які є борги на цій нерухомості, чи законно було придбано нерухомість, тощо. Якщо з деяких причин ви не можете або не хочете звертатися за допомогою до юриста, уважно слідкуйте за тим, щоб необхідні документи були представлені продавцем у повному обсязі.Перелік документів для оформлення купівлі квартири на вторинному ринку:
- свідоцтво про право власності;
- оригінали паспортів та ідентифікаційних кодів усіх співвласників квартири;
- завірені нотаріусом згоди від співвласників на продаж;
- технічний паспорт на квартиру;
- експертна оцінка нерухомості;
- довідка Форми-2;
- довідка про відсутність заборгованості.
Ретельний аналіз документів, особистості та повноважень продавця квартири допоможуть вам уникнути ризиків, пов'язаних із правами власності та правами користування, а також фінансових збитків.Читайте також: Податки при купівлі квартири.
Ризики при купівлі квартири на вторинному ринку
Кількість ризиків при купівлі квартири на вторинному ринку набагато вища, ніж на первинному. Ми не перераховуватимемо у статті всі, а назвемо лише основні, пов'язані з найбільш популярними шахрайськими схемами:
- Покупка нерухомості за фальшивою довіреністю.
- Придбання нерухомості з прописаними мешканцями.
- Незаконна приватизація — у процедурі оформлення купівлі квартири на вторинному ринку мають брати участь усі, хто зареєстрований у квартирі. Насторожіться, якщо продавець запевняє, що прописана у квартирі, наприклад, дружина давно живе за кордоном та зв'язатися з нею немає жодної можливості, але дає стовідсоткову гарантію, що жодних претензій на нерухомість вона не має. Може статися так, що та сама дружина раптом з'явиться і заявить про свої права на квартиру. Тоді угода вважатиметься недійсною.
- Неузгоджений продаж — щоб угода вважалася дійсною, абсолютно всі власники квартири мають сказати рішуче «так» і письмово підтвердити свою згоду.
Уникнути ризиків при купівлі вторинної нерухомості та не стати жертвою шахраїв можна лише в тому випадку, якщо ви візьмете питання безпеки оформлення купівлі квартири на вторинному ринку під тотальний особистий контроль. Але якщо у вас немає відповідних знань, досвіду та залізних нервів, довірте цю справу професіоналам. Юристи здійснять перевірку квартири на вторинному ринку, зберуть досьє на її мешканців, знайдуть інформацію про колишніх власників, вимагатимуть усі необхідні документи. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість і отримуйте нові публікації від агентства нерухомості THE Capital.