Найчастіше наші клієнти прагнуть позбутися старої нерухомості, щоб придбати нову, яка більше пасуватиме їх теперішньому статусу, сімейному стану чи внутрішньому самовідчуттю, а, може, й просто буде більш дохідною. Якщо ви наважилися продати квартиру(чи хоча б її частину), варто пам’ятати про те, що кожен зайвий нуль в ціні відгукнеться вам такою ж зайвою цифрою при сплаті податків. А особливо якщо за один календарний рік вам пощастило реалізувати не одну квартиру, а декілька. Чим більші доходи, тим більші витрати – неписане правило, вигадане податковою для домовласників, які прагнуть попрощатися зі своїм статусом.
Якщо менш як три роки у вашій власності знаходяться декілька об’єктів, з якими ви вирішили розлучитися в обмін на грошову винагороду, варто враховувати податки. Мешканці України, які мають статус резидента, повинні сплатити:
- за перший продаж: державний податок у розмірі 5% від вартості об’єкта та 1,5% військового збору;
- за другий продаж: державний податок у розмірі 18% від вартості об’єкта та 1,5% військового збору.
Всі наступні продажі обкладаються аналогічним податком – 18% . Окремо варто згадати й про іншу категорію продавців, а саме про тих, хто не є громадянами України, тобто вважаються податковими нерезидентами. У більшості держав така категорія власників майна відмежовується від інших і для неї діють окремі правила. Так, нерезиденти в Україні повинні і при першому, і при другому продажі сплачувати однакові 18% державного податку та 1,5% військового збору.
Починаючим інвесторам радимо додатково ознайомитися з нашим матеріалом, присвяченим податкам при купівлі нерухомості, адже нерідко новачки, засліплені розкішним ремонтом, банально забувають про додаткові витрати та стикаються з цим сюрпризом, коли вони максимально до цього не готові, а їх гаманці виснажені.
Нещодавно темою податків зацікавився і засновник агентства нерухомості T.H.E. Capital, Костянтин Писаренко. Наш фаундер розповів про новий податок, який запровадили цього літа. Поспішайте подивитися пізнавальне відео на каналі “Нерухомість без цензури” (НБЦ), щоб не дати податковій захопити себе зненацька.