Чи варто вкладати гроші в нерухомість в Україні

21.04.2021

Чи варто вкладатися в нерухомість чи краще сховати гроші під матрац? Розглянемо прості поради від Еріка Наймана, керуючого партнера Capital Times і його думка щодо того, чи варто вкладати гроші в нерухомість в Україні.

З початку економічної кризи у 2014 році купівельна спроможність українців значно знизилася, що позначилося на ринку нерухомості. У зв'язку із цим забудовники скоротили не лише свою маржу, а й витрати на будівництво. Парадоксально, але внаслідок цього пропозиція на ринку значно перевищувала попит, який досі не змінився. Згідно зі статистикою OLX, ціни на квартири у Києві у другому півріччі 2019 року зросли в середньому на 11% . Чи варто вкладати в нерухомість, судячи з того, що однокімнатну квартиру можна було купити в середньому за $50 350, двокімнатну - за $70 550, а трикімнатну - за $98 350, привабливі пропозиції? Давайте розберемося, які чинники впливають ціни. До речі, якщо здумалися щодо купівлі нерухомості, рекомендуємо звернутися в наше професійне агентство елітної нерухомості T.H.E. Capital.

Що впливає на ціни і чи варто зараз вкладати гроші в нерухомість?

Якщо коротко — ситуація в економіці України та демографічний приріст населення столиці.

Доходи населення – чим вони вищі, тим більше людей здатні платити високу оренду. Відповідно, тим вищі ціни на житло.

Демографія – чим швидше приріст населення, тим вищий попит на житло та зростання цін. Тож, чи вигідно вкладати гроші в нерухомість? Потрібно також враховувати темпи житлового будівництва, які стримують зростання цін на квартири.

Читайте також: Здача квартири в оренду : як правильно написати оголошення?

Моделі інвестування

Залежно від обсягу наявних заощаджень існують різні моделі інвестування. Далі ми розберемося взагалі, чи потрібно вкладати гроші в нерухомість і чи можна це робити вигідно.

Ви можете купити нерухомість без додаткових витрат на ремонт.

Перевага: ви фактично економите ресурси і покладаєтеся тільки на зростання ринку, так що ви можете зафіксувативати прибуток після продажу.

Недолік: Це найменш вигідна тактика, тому що вкладені гроші насправді не працюють на власника та застигають у стінах. Але це не найголовніший недолік у вирішенні чи варто інвестувати у нерухомість. У цій ситуації потенційний прибуток від продажу безпосередньо залежить від волатильності ринку. Якщо є зростання, можна отримати прибуток; якщо ні, то доведеться змиритися зі збитками і чекати кращих часів.

Оренда об'єктів.

Нестача: залежно від класу житла, що купується, термін окупності таких операцій становить від 7 до 10 років.

Переваги: актив капіталізується за збереження права власності на нього, його вартість збільшується з часом і забезпечується стабільний щомісячний дохід. Це може стати вирішальним фактором у питанні: чи варто вкладати у нерухомість в Україні.

Покупка об'єкта нерухомості, що будується

Перевага: Ціна на 20-30% нижча за потенційну ринкову вартість після введення в експлуатацію. Потім нерухомість продається задля отримання прибутку. У цій моделі кошти не заморожуються на тривалий період часу та постійно перебувають у обігу.

Нестача: застаріле містобудівне законодавство та корупція часто заморожують таке будівництво. З урахуванням того, що в Києві 10% заморожених новобудов, які так і не вводилися в експлуатацію, ви можете зрозуміти, чи вигідно вкладати в нерухомість за даною моделлю.

Читайте також: Як здати в оренду нежитлове приміщення?

Викуп майна з аукціону, конфіскованого чи заарештованого державою. Перевага: за деяких обставин його вартість може бути значно нижчою від ринкової. Придбання цього виду нерухомості передбачає швидкий оборот капіталу. Фактично аукціони дають можливість придбати готове обладнання, призначене для перепродажу. Купуючи об'єкт на прилюдних торгах, ви зможете заощадити капітал на майні, також використовувати його для отримання пасивного доходу, здаючи в оренду. Єдина різниця між покупкою на ринку та зворотною покупкою на аукціоні полягає в тому, що вартість може знизитися. Знаючи переваги та недоліки такої моделі інвестування ви можете самі вирішити, чи вигідно інвестувати в нерухомість

Одна з найприбутковіших інвестицій — інвестиції в офісну та торгову нерухомість.

За останнє десятиліття рівень вакансій в офісних центрах знизився до мінімуму, незважаючи на те, що в Україні він становить у середньому 10% . Проте найвигіднішим об'єктом для великих інвестицій є офісні будівлі. Зрештою саме якісні пропозиції, яких на ринку явно не вистачає. Все більшої популярності набувають невеликі приміщення або старі покинуті, які були переобладнані в сучасні відкриті простори.

Про витрати на інвестування

При цьому важливо порівнювати витрати і на утримання, і на керування цією нерухомістю. Тобто розрахувавши все, ви зрозумієте скільки реально чистими ви зароблятимете і чи вигідно інвестувати в нерухомість насправді.

Окремо потрібно враховувати, наскільки добре ви прорахували ризики володіння нерухомістю – починаючи від гарантії збереження власності в безпеці до стихійних лих, збройних конфліктів, неохайних орендарів тощо.

І підбиваючи підсумки, важливо додати, що, як і в будь-якій справі, в інвестуванні є ризики, і яку модель інвестування в нерухомість ви оберете — вирішувати вам. Однак, пам'ятайте, що банки можуть збанкрутувати, закритися, вдома зберігати такі великі суми не надійно, навіть якщо це квартира мами. Можливо, варто розглянути інвестування в готелі та апартаменти, але це вже зовсім інша історія! Головне пам'ятайте, що мати вільні квадратні метри – це справді вигідний та гарантований пасивний дохід. До речі, якщо ви задумались щодо купівлі нерухомості, рекомендуємо звернутися до нашого професійне агентство елітної нерухомості T.H.E. Capital.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти