Обмеження на ринку землі в Україні: як купити земельну ділянку?

22.09.2021

Обмеження на ринку землі в Україні: як купити земельну ділянку?

2001 року в Україні запровадили заборону на продаж землі. І вся країна затамувала подих в очікуванні земельної реформи. Минуло 20 років і цей день настав: у березні минулого року Верховна Рада України ухвалила довгоочікуваний Закон, який має на меті запустити оборот землі сільськогосподарського призначення в Україні.

Закон набрав чинності з 1 липня 2021 року. купити земельну ділянку, Так і продати свою землю, хоч і не зовсім вільно. На ринку як і раніше діє ряд обмежень. Українцям можна купити не більше 100 гектарів. Обмеження будуть знімати поступово і вже з 1 січня 2024 року землю зможуть купувати юрособи України, але теж з обмеженням - до 10 тисяч гектарів.

В Україні не можуть купувати землю:

  • іноземці;
  • особи без громадянства;
  • юридичні особи, що належать іноземцям. 

Українська земля - ​​дуже привабливий ресурс для іноземців. Але їм доведеться почекати проведення всеукраїнського референдуму, який повинен відбутися не раніше 2024 року. Однак і тут не все просто. Навіть після прийняття рішення на референдумі, іноземні юридичні особи і громадяни не зможуть купити земельну ділянку, розташовану ближче 50 км від державного кордону. 

Як купити земельну ділянку і скільки це коштує?

Ринок землі – це можливість активного розвитку для кожного. Проте в Україні спостерігається досить суперечлива ситуація. Згідно з соціологічними опитуваннями, переважна більшість нинішніх власників паїв не планують продавати свої ділянки. Чому виник дисбаланс між пропозицією та попитом? Справа в тому, що право на купівлю землі мають лише українці як фізичні особи. Заборона на придбання землі для іноземців та юридичних осіб знижує її вартість. До речі, якщо вирішили швидко купити квартиру в Києві, рекомендуємо звернутися до кращого агентства елітної нерухомості THE Capital. 

Через цю обставину власники землі не можуть отримати жодної вигоди і їм залишається лише одне — чекати, коли до покупки допустять хоча б юридичні особи та зростання ринкової ціни. Тільки тоді власники матимуть змогу продати земельну ділянку за справедливою ціною. Після запуску ринку середня вартість гектара землі в Україні коливається в межах 30 тис. гривень. За десять років українська земля сумарно коштуватиме сотні мільярдів доларів. І, звичайно, виникає кілька питань:

  1. Сьогодні у багатьох українців достатньо коштів, щоб купити землю?
  2. Як вигідно купити земельну ділянку? 

Складно сказати, як йдуть справи у наших громадян з фінансами, але бажаючих стати власником земельних ділянок - хоч відбавляй. Українці розглядають покупку землі, перш за все, як потенційно прибутковий інвестиційний актив. Навіть за 20 років існування мораторію з продажу землі наш народ не втратив підприємницької жилки. Однак грамотно підкованих в питаннях інвестування і покупки землі не так багато. 

Як правильно купити земельну ділянку?

Купівля землі – це багатогранний процес. Вирішивши купити земельну ділянку під будівництво будинку, не всі розуміють, з якими складнощами доведеться зіткнутися. Тут важливо враховувати безліч моментів, від планів держави на землю до перспектив розвитку району, інфраструктури та геологічних показників.

Читайте такожДовіреність на продаж квартири.

Якщо ви хочете самостійно розібратися у питанні, як купити та оформити земельну ділянку, радимо запастися терпінням, тримати вухо гостро та дивитися на всі очі. Справа в тому, що пошук потрібної ділянки землі може зайняти дні, тижні і навіть місяці. Підібравши 10–15 варіантів, необхідно відвідати кожен із них, щоб переконатися, що вони відповідають вимогам. Більшість покупців, як правило, звертають увагу на видові характеристики землі, і не враховують низку факторів, які впливатимуть на подальшу якість життя в будинку. До цих чинників относятся:

  1. Розташування і особливості землі - село або котеджне селище, річка, ліс і т. Д.
  2. Транспортна доступність - найближча траса і її пропускна здатність.
  3. Соціальна інфраструктура - чи є в межах доступності магазини, лікарні, школи. 
  4. Особливості ділянки - рівень грунтових вод, наявність поблизу пустирів, звалищ, покинутих будівельних об'єктів і шкідливих виробництв. 

Як бачите, нюансів дуже багато. І це лише початок! Попереду вас чекає досить тривала процедура оформлення. 

Читайте такожПодатки при купівлі квартири.

Як купити і оформити земельну ділянку?

При оформленні земельної ділянки продавцю і покупцю необхідно подати наступні документи:

  • паспорта всіх сторін угоди;
  • Заява;
  • договір купівлі-продажу;
  • згода чоловіка продавця;
  • правовстановлюючі документи на земельну ділянку;
  • квитанція про сплату держмита;
  • акт прийому-передачі землі.

Після перевірки документів можна оформляти землю.

Підготовка документів, зустріч із великою кількістю працівників у різних інспекціях, отримання різних дозвільних документів може виявитися катуванням для людини, яка хоче оформити необхідні документи вчасно, але не знає всіх тонкощів процесу реєстрації земельної ділянки. На цьому етапі допомога фахівців ох як у нагоді б. Професіонали можуть допомогти уникнути втрати часу та незапланованих витрат.

Вони знають, як безпечно купити земельну ділянку, а також беруть на себе всі клопоти з оформлення документів. Якщо у вас немає можливості самостійно перевірити всі дані, найкраще звернутися до професійного юриста та ріелтора. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість та отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.