Як ремонт метро впливає на ринок нерухомості Голосіївського району

05.07.2024

Ринок нерухомості Голосіївського району

Голосіївський район такий зелений, такий екологічно чистий і такий… приречений. Тимчасова зупинка роботи кількох станцій метро триває вже понад шість місяців і кінця їй не видно. Провідні експерти з нерухомості ще в перші дні забили на сполох та закликали інвесторів і домовласників зберігати спокій і готуватися до різких змін. Повна втрата оптимального виду громадського транспорту стала ударом нижче пояса для голосівців. Поки пересічні мешканці хапалися за голову і вигадували альтернативні способи пересування містом, орендарі потихеньку збирали валізи і йшли по-англійськи. Завдяки доволі песимістичному початку нашого нового матеріалу може скластися враження, що із зупинкою метро ринок нерухомості в межах району вмер навіть без тяжких мук, проте чи дійсно це так? Гадаємо, Голосіївському району вистачило часу для стабілізації, тому пропонуємо оцінити поточну ситуацію.

Первинний ринок нерухомості Голосіївського району

Первинний ринок нерухомості Голосіївського району

Загалом за час війни темпи будівництва дещо уповільнилися, та й зацікавленість інвесторів становить лише 20-25% від довоєнного рівня, хоча продовжує зростати. Брак коштів, подорожчання матеріалів, нестача персоналу – всі ці фактори впливають не лише на терміни, проте й на вартість. Подеколи об’єкти на первинному ринку можуть коштувати стільки ж чи навіть більше за вже реалізовані квартири в тому самому ЖК. Інвестори ще у 2022 році змирилися з тим, що навряд отримають житло так швидко, як планувалося, тому негаразди з метро їх не лякають. Більшість проєктів у Голосіївському районі будуть зводитися ще близько року чи півтора. Додайте до цього декілька місяців на ремонт і вийдуть всі два. Навіть за найбільш песимістичного сценарію метро до цього часу має справно функціонувати, тому нинішні негаразди на первинний ринок якщо і вплинули, то майже непомітно.

Вторинний ринок в Голосіївському районі

Вторинний ринок в Голосіївському районі

Як не дивно, ринок вторинної нерухомості проявив не меншу стійкість. Попри необнадійливі прогнози, ціни не піддалися паніці та міцно тримаються на своїх позиціях. Подеколи спостерігаються коливання на 3-10%, але такі незначні зміни відбуваються і без додаткових стимулів у вигляді несправного метро. Інвестори не зациклюються на невдачах сьогодення та впевнено дивляться в майбутнє. Радимо і вам не відкидати мрію про купівлю квартири в Голосіївському районі. Відшукати всю необхідну інфраструктуру можна в пішій доступності від дому, а власники автомобілів взагалі не відчують дискомфорту, оскільки наземне транспортне сполучення з центром як було надзвичайно зручним, так таким і залишається.

Ринок оренди в Голосіївському районі

Ринок оренди в Голосіївському районі

Голосіївський район зазвичай входить до трійки найдорожчих за орендою. Чи змінилося це після закриття кількох станцій метро? Та, власне, не дуже. Середня вартість досі залишається доволі високою, хоча вона і зазнала певних змін. Насправді орендарі не тікали, а були вимушені залишитися на обжитих місцях, проте, розуміючи їхню ситуацію, домовласники нерідко погоджувалися на поступки та пропонували переглянути вартість оренди. Деяким щасливчикам вдавалося погодити знижку на 10-20%. Такі ж зрушення в цінах спостерігають і шукачі житла:

  • вартість оренди в бюджетному сегменті впала на 15-20%;
  • ціна за оренду преміальної нерухомості зазнала менших змін – до -10%.

Така відчутна різниця пояснюється тим, що переважна більшість мешканців житлових комплексів преміум-, бізнес- та навіть комфорт-класу користується виключно власними транспортними засобами чи працює з дому. Для них ремонт метро проходить непомітно, тому підстав для зниження платні немає.

Комерційна нерухомість в Голосіївському районі

Комерційна нерухомість в Голосіївському районі

Комерційна нерухомість в усіх своїх проявах залишається одним з найбільш прибуткових секторів. Маючи у своїй власності навіть одне приміщення, ви маєте безмежні можливості, оскільки орендар сам може зробити ремонт, завести необхідну техніку та обладнати все на свій смак, не вимагаючи від вас додаткових витрат. Саме через значні інвестиції зі свого боку орендарі не наважилися покинути вже обжиті простори і досі продовжують винаймати нерухомість. Стосовно приміщень, які наразі залишаються вільними, то вони відчувають на собі вплив поточної ситуації значно сильніше. Втрата метрополітену напряму пов’язана зі втратою значної частини клієнтів, тому нові бізнеси віддають перевагу більш зручним локаціям. Аби повністю не залишитися без прибутку, орендодавці йдуть на поступки та знижують ціни. Так, теперішня вартість оренди комерційних площ впала мінімум на 10%. Деякі відчайдухи знизили ціни на всі 25%, аби тільки не втратити дохід остаточно.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти