Життя у приватному будинку: плюси та мінуси

16.08.2021

Жизнь в частном доме: плюсы и минусы

Можливість жити у власному будинку з присадибною ділянкою приваблює багатьох, що не дивно. Власна фазенда - це можливість переїхати з задушливого мегаполісу і бути ближче до природи, позбутися вічної суєти великого міста, шуму та пробок. Але чи це так насправді? Розберемо основні плюси та мінуси приватного будинку.

Плюси приватного будинку

Почнемо з того, що розберемо найпопулярніші переваги приватного будинку, які відзначають більшість власників такого житла.

Здоров'я

Здоров'я - перше, з чим асоціюється власний будинок, і це правильно. Переїзд за межі міста дозволить вам відпочити від щоденних перегонів з часом та виспатися. На свіжому повітрі сон міцніший, а ранок бадьоріший. На додаток до всього повітря набагато чистіше, є можливість вирощувати овочі та фрукти на власній грядці — все це безперечні плюси свого будинку.

Якщо життя фермера не для вас, у приватному секторі свіжі фермерські продукти нерідко продають сусіди. Якщо дозволяє ділянка, можна передбачити невелику СПА-зону, вуличний або критий басейн, дитячий майданчик, спортивний куточок та гостьовий будиночок. Та й прогулянки за містом набагато корисніші, вони дозволяють заповнити відсутність достатньої фізичної активності у будні дні та відновити душевну рівновагу після міської суєти. До речі, якщо здумалися щодо купівлі нерухомості, рекомендуємо звернутися в наше професійне агентство елітної нерухомості T.H.E. Capital.

Немає обмежень за вхідними дверима

Безсумнівні плюси власного будинку - свобода за вхідними дверима і відсутність близькості сусідів! А що знаходиться за дверима міської квартири? Майданчик з іншими квартирами, тісний під'їзд та дитячий майданчик, на якому грають не лише ваші діти. За дверима вашого заміського будинку площу, яку ви можете організувати на свій смак та уподобання. На ділянці можна розбити сад, розмістити лазню, альтанку з мангалом або знайти інше не менш зручне рішення. Одним словом — це ваша територія і ви маєте право розпоряджатися їй так, як захочете, все залежить від фантазії та доступної площі.

Планування на свій смак

Розглядаючи плюси та мінуси життя в приватному будинку, слід розуміти, що особливості розташування кімнат, тип сходів другого поверху, розміри тераси або балкона, а також інші нюанси в плануванні ви вирішуєте самі. У той час як при купівлі квартири доводиться вибирати те, що пропонує продавець або компанія-забудовник. Максимум, що можуть дозволити це змінити планування житлових кімнат, найчастіше ще під час будівництва. У той час, як у своєму будинку завжди можна розширити житлову площу, організувавши прибудову, будівництво акуратної тераси з дизайнерськими світильниками тощо.

Також зазначимо, що досить часто у своєму будинку ще на етапі будівництва замислюється пристрій льоху. Тут можна зберігати фрукти та овочі з власного городу, заготівлі. У будь-яку пору року це місце стає джерелом вітамінів, корисних для здоров'я сім'ї. Також у власному будинку можна запланувати наявність кількох вбиралень, у той час як для більшості стандартних квартир на них просто не вистачає місця. Можна передбачити окрему ігрову кімнату для дітей (крім дитячої), тоді іграшки не потраплятимуть під ногами, а підростаюче покоління почуватиметься набагато вільніше.

Незалежне опалення

Достоїнство, яке є важливим моментом для більшості любителів заміського житла, - незалежність опалення. Відокремлена опалювальна система дозволяє не мерзнути восени, коли в квартирах радіатори залишаються холодними. З іншого боку, не доводиться перегріватись у весняний період, коли погода вже стала літньою, а в квартирах ще не вимкнули опалення. Таким чином, опалювальний сезон у своєму будинку закінчується і починається тоді, коли зручно мешканцям, та регулюється залежно від їх переваг.

Постійний відпочинок на природі

Думаючи про те, як жити в приватному будинку, плюси і мінуси такої нерухомості обов'язково включають свободу проведення часу на природі. Маючи заміську нерухомість із власною ділянкою, тепер не потрібно думати, куди їхати з рідними на шашлики, всі умови створюються просто біля порога. Серед інших розваг на природі можуть бути купання в річці (басейні), катання на велосипеді, риболовля та катання на катері у місцевій водоймі, безліч активних ігор. Взимку вільний час присвячується катанню з гірки на санках чи вивченню зимової місцевості на лижах, снігоходах.

Читайте також: Як здати в оренду нежитлове приміщення?

Тут відзначимо, що саме поняття про відпочинок у власників приватних будинків зовсім інше. Найчастіше досить складно організувати спонтанну поїздку до кінотеатру чи клубу. З іншого боку, у своєму будинку ви завжди зможете влаштувати тиху сімейну вечерю біля каміна або романтичний вечір на березі озера. Багато хто вважає, що турбота про власний город або сад — це теж своєрідний відпочинок.

Інші плюси

Розмірковуючи над тим, яке воно, життя у своєму будинку, плюси та мінуси слід зазначити, згадавши і кілька інших позитивних моментів, важливих для майбутніх власників заміської нерухомості:

  • У сучасних мікрорайонах Києва та селищах області створено всі умови для комфортного життя. До списку включається не тільки опалення, а й водо- та газопостачання, інтернет. Тому ви завжди можете дозволити собі бути на зв'язку з друзями та родичами або перейти на віддалену роботу.
  • Не потрібно постійно думати про те, що хтось займе місце для паркування — у вас особисте паркування в гаражі або спеціально відведеному місці двору.
  • Ваш будинок — ваша безпека. Можна не турбуватися про збори сумнівних компаній у дворі чи під'їзді. А для більшого комфорту та спокою встановіть відеоспостереження та здайте об'єкт під охорону.
  • Ви можете завести тварин. Наприклад, собаку, про яку завжди мріяли, не думаючи про те, як на це можуть відреагувати сусіди та чи вистачить для неї місця.
  • Діти завжди на свіжому повітрі. Ваша дитина менше часу буде проводити за гаджетами, а більше гуляти.

Життя у власному будинку: чи є мінуси

Можна виділити і мінуси життя в приватному будинку, але кожен з них цілком вирішуємо, багато залежить від власника та його ставлення до цих недоліків.

Транспорт

У більшості випадків заміське життя - це віддаленість від великих магістралей і великих міст, що створює труднощі у випадку, якщо потрібно часто відвідувати велике місто по роботі, навчанню або іншим цілям. Але питання з пересуванням можна вирішити наявністю у сім'ї кількох автомобілів. З іншого боку, транспортні проблеми легко вирішуються ретельним вибором розташування заміського будинку. В даний час у зоні Києва та Київської області представлено багато варіантів котеджів та особняків, які реалізуються поблизу великих міст, у тому числі прямо під Києвом або на його території, в екологічно сприятливій місцевості.

Читайте також: Здача квартири в оренду : як правильно написати оголошення?

Робота на ділянці та по дому

Маючи свій будинок, плюси і мінуси пов'язують з тим фактом, що у своєму будинку завжди доводиться щось лагодити і стежити за великою територією. Готуйтеся до того, що доведеться знайти надійну клінінг-компанію та майстрів, садівників, здатних стежити за станом техніки, чистотою в будинку та красою на ділянці. При цьому весь клопіт не обмежується підтримуючими роботами — взимку потрібно чистити сніг у дворі, а іноді й за воротами, а влітку скошувати газонну траву. Чи готові до таких труднощів? Тоді свій будинок це для вас.

Підготовка документів на дім та ділянку

Процес підготовки документів складно назвати мінусом, швидше на нього слід звернути особливу увагу. Перш ніж купувати ділянку під забудову або готовий будинок, потрібна ретельна юридична перевірка документів, щоб виключити шахрайство. Тому краще, щоб укладання угоди контролювали юристи, яким можна довіряти. Наприклад, фахівці нашого агентства мають багатий досвід роботи та готові співпрацювати з покупцями до факту оформлення права власності.

Особливості інфраструктури

Розбираючи, які є плюси та мінуси біля заміського будинку, подумайте про те, що часто в приватному секторі інфраструктура не так розвинена, як у місті. Поліклініки, школи та дитсадки можуть розташовуватися далеко, місцеві магазини не настільки масштабні, якими ми звикли бачити їх у мегаполісі. Однак, у будь-якому випадку, інтенсивність соціально-торгівельної та розважальної інфраструктури багато в чому залежить від розташування. Наприклад, можна вибрати будинок у селищі, розташованому за 10-20 хвилин від столиці, тоді у старших класах дитина зможе самостійно добиратися до школи.

Вибираючи в якості постійного проживання приватний будинок, оцініть плюси та мінуси, а тільки потім оформляйте угоду купівлі-продажу. Наші фахівці готові відповісти на всі питання і пропонують онлайн вивчити нерухомість, доступну до продажу на даний момент. Публікація була цікавою та корисною? Підписуйтесь на оновлення нашого блогу про нерухомість та отримуйте свіжі публікації від агентства нерухомості THE Capital.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти