Перевірка нерухомості: корисні ресурси на всі випадки життя

19.07.2024

Перевірка нерухомості

Поглянути на нерухомість під мікроскопом буде однаково корисно і її власнику, і тому, хто тільки хоче таким стати. Ви вже добре знаєте про те, на які нюанси варто звертати увагу при підборі квартири, земельної ділянки та навіть забудовника. Сподіваємося, ці дані стануть вам при нагоді, коли ви надумаєте купувати житло для своєї родини. Звичайно, наші експерти самостійно займаються моніторингом об’єктів, проте нам завжди приємно бачити, що написані матеріали несуть користь та відкладаються в головах читачів. Цього разу ми підготували для вас список ресурсів, які допоможуть перевірити нерухомість дещо з іншого боку. Вам доведеться вдивлятися не у шпарини між плінтусом та підлогою, а у рівні рядки літер, за якими ховається інформація про квадратні метри та їх власників.

Обізнаний – значить озброєний

Обізнаний – значить озброєний

Найкращий спосіб захистити себе, свої статки чи майно від зловмисників – перевірити дані в офіційних джерелах. Якщо папірець з печатками та кольоровими відступами ще можна підробити, то цифрові дані, збережені на державних порталах, – навряд.

🧑 Якщо ви наважилися на співпрацю з людиною без посередника, розпочніть з перевірки її паспортних даних на сайті Державної міграційної служби України (ДМС).

💰 Щоб упевнитися в тому, що ви не придбаєте разом з нерухомістю борги її попереднього власника, відшукайте дані про нього у Єдиному реєстрі боржників на сайті Міністерства юстиції України (Мін’юст).

⚖️ Наявність арешту чи просто відкритих судових проваджень, пов’язаних з нерухомістю, можуть відгукнутися зайвими проблемами для нового господаря, який міг навіть не здогадуватися про них. Радимо перестрахуватися та зазирнути на сайт Судової влади України.

🏗️ Купівля квартири у новобудові є чудовим рішенням, оскільки ви отримуєте об’єкт, у якому ніхто не проживав до вас. Також ви можете слідкувати за процесом будівництва та контролювати якість матеріалів, які використовуються при оформленні вашого помешкання. Про економію при інвестуванні у первинний ринок годі й казати. Аби ваші вкладення грошей та часу не були даремними, завітайте на два портали:

  • Новобудови України– тут ви знайдете всю інформацію про конкретний проєкт;
  • Портал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) – тут ви зможете перевірити наявність необхідних дозволів на будівництво.

При проведенні операції купівлі-продажу на вторинному ринку та при оренді нерухомості, обов’язково користуйтеся ресурсами для перевірки квартир та будинків. Базові дані про них та їх власників шукайте тут:

Також нагадуємо, що найбільш зручним та швидким способом перевірки є реєстрація на порталі державних послуг “Дія”. Маючи обліковий запис, ви зможете самостійно отримати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Для цього знадобиться менше години вашого часу та близько 60 гривень (0,025 прожиткового мінімуму).

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти