Таунхаус як окремий вид житла

24.06.2024

Таунхаус як окремий вид житла

В нашій редакції виникли суперечки стосовно того, що таке таунхаус та наскільки цей формат житла популярний серед покупців. Виявилося, що постійне споглядання елітних домівок навіть у професіоналів може викликати запаморочення та остаточно заплутати в тому, в чому ми є справжніми профі. Якщо вже у нас подеколи виникають сумніви, то що вже й казати про людину, яка з нерухомістю стикається доволі рідко, та й то лише тоді, коли задумується про вигідні інвестиції. Пропонуємо вам остаточно розібратися з тим, що собою являє таунхаус та чим він відрізняється від дуплекса, квартири чи будинку.

Що таке таунхаус та в чому його переваги

Що таке таунхаус

Знавці англійської (хоча б на мінімальному рівні) з упевненістю можуть сказати, що таунхаус це дім у місті або міський дім. Насправді ж він може бути як в столичних районах, так і в межах мальовничого передмістя, тому пошуки пояснення в назві вам не допоможуть. Спробуємо екскурс в історію?

Термін та форма таунхауса прийшли до нас з Англії позаминулого століття. Людина розумна могла б припустити, що цей формат помешкання був популярним серед типових міських жителів та щиросердних робітників, проте, знову ж таки, логіка відходить на задній план. Насправді ж таунхауси були міськими резиденціями аристократії. Попервах їх населяла виключно буржуазія, проте з часом середній клас також перейняв цю звичку і таунхауси стали такими собі малоперховими ЖК. До нас мода на подібне житло прийшла значно пізніше. Власне, її піком можна назвати 2020-ті роки.

Сьогодні таунхаусом називають невеликий житловий комплекс, розділений на декілька секцій. Зазвичай, він складається з 2-3 (рідше 4) поверхів на 5-10 секцій Секціями у даному випадку є доволі просторі квартири. Вони обладнані власними входами, а мешканці перших поверхів навіть мають невеликі земельні ділянки. У деяких проєктах передбачаються задні дворики загального користування, паркомісця чи навіть гаражі.

Переваги таунхауса перед іншими видами житлової нерухомості:

➕ дещо знижена вартість 1 м²;

➕ доволі велика площа помешкання;

➕ зручне та функціональне планування, яке власник може підлаштовувати під свої потреби;

➕ відсутність великої кількості сусідів;

➕ економія на комунальних послугах (у порівнянні з приватним будинком);

➕ наявність паркомісця;

➕ можливість реалізувати сміливий дизайн-проєкт.

Недоліки таунхауса, про які не варто забувати:

➖ може знаходитися доволі далеко від міста та інфраструктури*;

➖ через більшу площу та умови загальна вартість буде вищою, ніж за квартиру;

➖ витрати на утримання також вищі, ніж за квартиру;

➖ поруч все одно є сусіди, які можуть заважати вашому спокою.

*більшість забудовників зводять розвинені комплекси з власною інфраструктурою, тому ця проблема не розповсюджується на всі таунхауси, а залежить виключно від конкретного проєкту.

Не лише поціновувачі англійської архітектури XIX століття обирають таунхауси. Цей формат житла чудові підійде молодим родинам, які прагнуть виховувати дітей в екологічно чистих умовах та подалі від загазованого київського повітря. Також ці будиночки з незвичним вертикальним плануванням припадуть до душі тим, хто не може визначитися між квартирою та домом. Таунхаус стане золотою серединою, адже він увібрав у себе найкращі сторони обох форматів нерухомості.

Таунхаус VS дуплекс

Таунхаус VS дуплекс

За своєю суттю дуплекс теж є таунхаусом, проте дещо видозміненим. У ньому кількість секцій значно менша – весь будинок ділиться лише на дві родини. Ясна річ, що за таких умов рівень приватності, тиші та комфорту значно підвищується, а разом з ним і ціна. У свої володіння ви отримуєте більше простору та варіантів управління ним. Тільки є одне “але” – при переплануванні та оздобленні території вам доведеться узгоджувати свої дії з власником іншої половини будинку. Якщо ремонтні роботи зайдуть настільки далеко, що будуть зачіпати перегородки, будь-який проігнорований супротив з боку сусідів зробить вашу діяльність незаконною. Компенсуються такі недоліки тим, що ви отримуєте значно більше гарних краєвидів за вікном та значно більше квадратних метрів.

Переваги дуплекса:

➕ доволі велика площа оселі;

➕ зручні планування;

➕ наявність лише одного сусіда;

➕ власна ділянка та більша кількість зелені.

Недоліки дуплекса:

➖ вартість за 1 м² вища у порівнянні з таунхаусом;

➖ також вищі і витрати на комунальні послуги;

➖ менший рівень шумоізоляції;

➖ залежність від сусідів у плані ремонтних робіт.

Дуплекси обирають такі інвестори, які хочуть жити у приватному будинку, проте мають обмежений бюджет і не можуть собі дозволити придбати весь дім. Серед заможних покупців зустрічається доволі багато таких, які цікавляться дуплексами з зовсім інших причин. Так, це ідеальний варіант для спільної купівлі друзями чи родичами. Кожна окрема родина отримує власну оселю, проте ви залишаєтеся близькими сусідами та можете ледь не весь день проводити разом.

Таунхаус VS квартира

Таунхаус VS квартира

Квартира в житловому комплексі та секція в таунхаусі, на перший погляд, видаються ледь не ідентичними об’єктами, проте на практиці це аж ніяк не так:

  • ціна за таунхаус з об’єктивних причин буде вищою, адже він дарує більше приватності та наближає мешканців до природи;
  • квартири можна відшукати в усіх районах Києва, тоді як таунхауси знаходяться лише в окремих частинах міста чи у передмісті;
  • площа середньої квартири значно менша, ніж площа секції в таунхаусі;
  • якщо двоповерхова квартира є справжнім скарбом для інвестора, то у таунхаусі це звична практика;
  • ненависний “мурашник” проти кількох сусідніх родин – висновок очевидний;
  • мешканці багатоквартирного будинку мають лише внутрішній дворик загального користування, та й то не завжди. Жителі таунхауса володіють земельною ділянкою та можуть облаштовувати її за своїм смаком;
  • таунхауси знаходяться в окремих закритих комплексах з охороною. Лише мешканці ЖК бізнес- та преміум-класів можуть розраховувати на щось подібне;
  • на кожен таунхаус виділяється декілька паркомісць чи гаражів, тому проблем з паркуванням, як це нерідко буває в ЖК, не варто боятися.

Вибір цілком лягає на ваші плечі. Зважайте на свої смаки, адже для когось немає місця кращого за центр рідного Києва.

Таунхаус VS будинок

Таунхаус VS будинок

Не зайвим буде порівняти таунхаус і з приватним будинком, оскільки він є його дальнім родичем:

  • за площею таунхаус є лише частиною звичайного дому, але не забувайте, що й будинки бувають доволі компактними;
  • мешканці таунхаусів не є повними власниками у своїх оселях, адже вони ділять спільні стіни та комунікації з іншими;
  • якщо ви прагнете втекти подалі від сусідів, приватний будинок саме те, що треба;
  • більше зручностей – більше нулів на ціннику. Купівля таунхауса обходиться значно нижче, що очевидно.

Не знаєте, який формат житла обрати? Годі ламати собі голову! Наші експерти впораються з цим значно краще. Ми допоможемо вам визначити пріоритети та підберемо оптимальний варіант.

Не пропусти нові об'єкти
Переходь у наш Telegram-канал що б не пропустити нові пропозиції з оренди нерухомості та отримати найкращі пропозиції першим!
Перейти